dziwne chrosty na nogach

napisał/a: leniwiec2 2006-08-25 09:09
Witam!
Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc, otoz w kwietniu pojawily mi sie na nogach dziwne chrosty, podskurne a poznije zaczely wychodzic na gore, tzn. zaczly robic sie z nich male ranki. Leczenie: dostalem od lekarza telfast a pozniej virlix jednak krotka serie 5 dni stosowania, nic nie pomoglo. Stan taki utrzymywal sie przez okolo miesiac, z tym ze chrosty/ranki stawaly sie coraz bardziej dokuczliwe - bolesne. Wszelkie preparaty stosowane na skore nic nie dawaly. Badania, pelne badania krwi - wszystko w najlepszej normie, cukier to samo, usg jamy brzusznej to samo. Badania moczu i kału - pelne (chyba na wszystko co sie da) wszystkie wyniki w najlepszej normie. Otrzymalem skierowanie do szpitala, na oddzial dermatologii - oczywiscie zrezygnowalem z tej formy gdy dowiedzialem sie jakimi preparatami chciano mnie "leczyc". Czerwiec, chcrosty samoczynnie zaczynja zanikac. Udalem sie do allergologa gdzie dostalem telfast w wiekszej dawce + mieszanina 2:1 laticortu i oxycortu do smarowania. Po okolo 2 tygodniach ciglego stosowania tych lekow calkowity zanik tych chrost. Wszystko wskazywalo by na allergie - jednak lekaz alergolog stwierdzil ze te chrosty "nie wygladaja na allergiczne".
Nastepnie konsultacje z chirurgiem naczyniowym, ktory wykluczyl pochodzenie wlasnie od ukladu krwionosnego.
Nadal przyjmowalem duze dawki telfastu do okolo 10-tego dnia miesiaca sierpnia, poczym odlozylem je gdyz w wrzesniu mam badania alergologiczne przed ktorymi nei wolno stosowac zadnych tego typu lekow. Po tej odstwace chrosty nie powrocily az do zeszlego poniedzialku, kiedy po wypiciu 1 piwa na drugi dzien obudzilem sie caly obsypany...
Moge jeszcze wspomniec ze na przelomie 2005/2006 dosc znacznie przytylem o okolo 30Kg co jednak jest spowodowane zmiana trybu rzycia, jednak testy wydolnosciowe mam bardzo dobre.

Czy ktos moze sie spotkal z czyms takim kiedys ? Czy to moze byc naprawde allergia ? Gdzie szukac przyczyny ?

Jesli ktos byl by w stanie mi pomuc moge wyslac zdjacia tych chrostek.

Pozdrawiam!

Ps. przepraszam za moja ortografie, albo raczej jej brak :(
napisał/a: Andrzej300 2006-08-25 22:04
leniwiec napisal(a):Witam!
Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc, otoz w kwietniu pojawily mi sie na nogach dziwne chrosty, podskurne a poznije zaczely wychodzic na gore, tzn. zaczly robic sie z nich male ranki. Leczenie: dostalem od lekarza telfast a pozniej virlix jednak krotka serie 5 dni stosowania, nic nie pomoglo. Stan taki utrzymywal sie przez okolo miesiac, z tym ze chrosty/ranki stawaly sie coraz bardziej dokuczliwe - bolesne. Wszelkie preparaty stosowane na skore nic nie dawaly. Badania, pelne badania krwi - wszystko w najlepszej normie, cukier to samo, usg jamy brzusznej to samo. Badania moczu i kału - pelne (chyba na wszystko co sie da) wszystkie wyniki w najlepszej normie. Otrzymalem skierowanie do szpitala, na oddzial dermatologii - oczywiscie zrezygnowalem z tej formy gdy dowiedzialem sie jakimi preparatami chciano mnie "leczyc". Czerwiec, chcrosty samoczynnie zaczynja zanikac. Udalem sie do allergologa gdzie dostalem telfast w wiekszej dawce + mieszanina 2:1 laticortu i oxycortu do smarowania. Po okolo 2 tygodniach ciglego stosowania tych lekow calkowity zanik tych chrost. Wszystko wskazywalo by na allergie - jednak lekaz alergolog stwierdzil ze te chrosty "nie wygladaja na allergiczne".
Witam
Proponuję zdiagnozowanie całego organizmu urządzeniem OBERON firmy TIENS.
Jest to chińska korporacja działająca w ponad 100 krajach. W Polsce działamy oficjalnie od ubiegłego roku. Firma zajmuje się produkcją urządzeń leczniczych, preparatów oczyszczających, uzupełniających oraz odbudowujących organizm człowieka . Firma posiada najnowsze urządzenie * OBERON * które umożliwia uzyskanie pełnej informacji o zdrowiu i najwcześniejszych sygnałach pojawienia się symptomów chorobowych, niemożliwych do stwierdzenia drogą innych metod diagnostycznych, jak np. USG, rentgen, tomografia. Badania wykonujemy na terenie całego kraju.
Udzielę odpowiedzi na każde pytanie na gg 8096890, e-mail andrzej_zmuda@o2.pl
Pozdrawiam Andrzej


Nastepnie konsultacje z chirurgiem naczyniowym, ktory wykluczyl pochodzenie wlasnie od ukladu krwionosnego.
Nadal przyjmowalem duze dawki telfastu do okolo 10-tego dnia miesiaca sierpnia, poczym odlozylem je gdyz w wrzesniu mam badania alergologiczne przed ktorymi nei wolno stosowac zadnych tego typu lekow. Po tej odstwace chrosty nie powrocily az do zeszlego poniedzialku, kiedy po wypiciu 1 piwa na drugi dzien obudzilem sie caly obsypany...
Moge jeszcze wspomniec ze na przelomie 2005/2006 dosc znacznie przytylem o okolo 30Kg co jednak jest spowodowane zmiana trybu rzycia, jednak testy wydolnosciowe mam bardzo dobre.

Czy ktos moze sie spotkal z czyms takim kiedys ? Czy to moze byc naprawde allergia ? Gdzie szukac przyczyny ?

Jesli ktos byl by w stanie mi pomuc moge wyslac zdjacia tych chrostek.

Pozdrawiam!

Ps. przepraszam za moja ortografie, albo raczej jej brak :(
napisał/a: plb1985 2006-08-26 17:11
leki, które dostałeś są typowymi lekami przeciwalergicznymi - a ich sposób działania to wyciszenie stanu zapalnego - co zresztą osiągnąłeś
a wróciło dlatego, że czynnik alergizujący nadal istniał w środowisku (może jakieś nowe pokarmy, albo otoczenie, ubrania, proszki do prania?) i ponownie wywołał odczyn zapalny
a pytałeś czy przed Twoimi badaniami zewnętrznie również nie można stosować leków?
napisał/a: leniwiec2 2006-08-28 08:26
oprocz tych dwoch masci i ich mieszaniny (oxycort + laticort), nic nie dostalem, a i one w moim odczuciu niewiele pomogly. Kilku niezaleznych lekarzy wogole wstrzymywalo sie z jakimikolwiek lekami gdyz jak to sami okreslili nie wygladalo to dla nich na nic co by znali. Stad wogole moje pytanie na forum, czy tego typu chrosty ktore zmieniaja sie w otwarte rany moga byc pochodzenia wlasnie allergicznego... Chirurg nacyzniowy stwierdzil ze to nie jego dzialka, dermatolog to samo, allergolog tez, lek. chorob wew. to samo. Chrosty mam a wszystkie badania w porzadku...