Dziwne bóle w nogach

napisał/a: Allison 2009-01-11 16:24
Witam,
nie bardzo wiem jak opisać mój problem, ale spróbuję jak najbardziej obrazowo.
Otóż jakiś czas temu miałam problem z nogą, lekarz pierwszego kontaktu kazał smarować żelem Fastum. Jednakże teraz mam problemy z obiema nogami. Drętwienie, ciągle "pykanie kości", uczucie, które przypomina lekki ból po zbyt intensywnym rozciąganiu np. Czasem ból w kolanie, a czasem z tyłu stopy na wysokości kostki, i trochę wyżej w kierunku łydki. Czasem w łydce takie naciągnięcie jakby. Do tego zrobiły mi się szersze łydki, w lewej nodze wydaje mi się, że łydka ma większą objętość niż w prawej. Oraz odnoszę wrażenie, że mam teraz krzywe nogi. Dodam, że wcześniej uważałam zawsze, że są proste.
napisał/a: kordian1 2009-01-11 21:01
przy bólach w nogach przyczyna nie zawsze tkwi w samych nogach, bardzo często jest tak że jest jakiś ucisk na jakis korzę albo rdzeń kręgowy w kręgosłupie w odcinkach lędźwiowo krzyżowych, proszę udać się jeszcze raz do lekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa lub neurochirurga który powinien dać skierowanie na rezonans lub tomograf, niestety sa to badania na które się czeka i to dość długo dlatego w czasie czekania radziłbym skontaktować się z lekarzem rehabilitantem który da skierowanie na ćwiczenia lub fizykoterapię przeciwbólową.

Pozdrawiam
napisał/a: Allison 2009-01-11 22:52
a czy może to być jakieś odwapnienie kości czy coś w tym rodzaju?
napisał/a: kordian1 2009-01-11 23:02
Ile Pani ma lat?? odwapnienie kości czyli inaczej osteoporoza jest chorobą występującą najczęściej po 40-tce. Jeżeli nie miała Pani częstych złamań kości nawet po niewielkim urazie to raczej nie stawiałbym na odwapnienie, po drugie też to drętwienie nie pasuje mi do tego. Nie bardzo wiem jak mam rozumieć to "pykanie kości"