Dziwne bóle w dolnej części pleców

napisał/a: zurek65 2009-01-17 20:14
Witam
Nie wiem czy do dobrego działu trafiłem, ale mam pewien problem z plecami. Od jakiegoś miesiąca odczuwam lekki ból w plecach. Jest on trudny do zlokalizowania, ale znajduje się on na pewno w lewej dolnej partii pleców tak na wysokości nerek. Pojawia się przy schylaniu w lewą stronę, podczas robienia brzuszków (od chwili pojawienia się problemu przestałem ćwiczyć) i bardzo rzadko podczas chodzenia. Nie jestem do końca pewny, ale ból jest podobny do bólu mięśni. Nie wiem co to jest i martwi mnie to, że to tak długo trwa. Czy konieczna jest konsultacja z lekarzem?

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
napisał/a: dimedicus 2009-01-17 22:14
Należy udać się do lekarza i wykonać badanie krwi,moczy ,usg oraz rtg kręgosłupa .Przyczyną może być np.przeziębienie nerek lub problem z kręgosłupem.Lekarz w badaniu fizykalnym też może ocenić czy czy przyczyną mogą być nerki.
napisał/a: zurek65 2009-01-18 11:53
Zapomniałem jeszcze dodać, że wczoraj leżąc w łóżku w tym miejscu wzdłuż tego odcinka kręgosłupa coś zaczęło mi pulsować. Dzisiejszego dnia czuję się ogólnie lepiej. Za każdym razem kiedy wstaję rano jest ok, a wieczorem już trochę gorzej. Ból wyczuwam jeszcze podczas skakania w górę. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi z tym zapaleniem nerek? Czy przyczyna może rzeczywiście tkwić w którymś z narządów?
napisał/a: terka33 2009-01-18 13:13
Nie jestem lekarzem ale mam problemy z kręgoslupem i wedlug mnie te bóle to od kregosłupa.Zeby to sprawdzić to najlepiej do lekarza 1 kontaktu który da skierowanie na prześwietlenie .Weż sobie skierowanie na badanie moczu jeżeli ten ból od nerek to mocz powinien wykazac.Jezeli Ci wuyjdzie ze to od kręgoslupa to poczytaj sobie o tych chorobach bo trzeba zadbać o kręgoslup .Nie zwlekaj zbadaj sie szukaj przyczyny bo bez badan nikt Ci wyda dokładnej diagnozy.Odezwij się jeszcze Pozdrawiam):)
napisał/a: Agnieszka94 2009-03-01 22:06
Od około pół roku często odczuwam ból w dolnej część pleców i podbrzusza.. Niewiem z czym to może być związane ponieważ ostatnio miałam badanie USG i wszystko było dobrze no i jeszcze ostatnio lekarz w przychodni cos tam popukał mi w nerki i powiedział ,ze też jest ok :/ wątpie aby to badanie było wystarczające , ból z miesiąca na miesiąc jest coraz silniejszy . Teraz jak się nawet położe na plecach to niemoge wstać z bólu :( często też nawet niemoge się wyprostować jak ide bo tak boli , najczęściej własnie dokuczają mi plecy.. niewiem co mam zrobić skoro lekarze mówia ,że wszystko jest w porządku :/ dodam ,ze mam 15 lat niewiem czy to coś da ..ale może ;p
napisał/a: terka33 2009-03-02 08:10
Witam Cię Agnieszko!!!
Mialas robiore prześwietlenie kręgoslupa?
Może te bole pochodzą od kręgoslupa wiek nie ma nic wspolnego,w różnym wieku na różne choroby się choruje.
Zasugeruj badania w tym kierunku.
Nie zwlekaj szukaj przyczyny.
Odezwij się jakie poczynilaś kroki.
Pozdrawiam):)
napisał/a: Agnieszka94 2009-03-04 16:07
No to tak... byłam u lekarza ale teraz generalnie z brzuchem... mam skierowanie na gastroskopie :/