Dziwne bóle skurczowe z prawej strony brzucha

napisał/a: tomruss 2007-01-30 22:46
Witam

Od dobrych kilku lat (ok 8) cierpie na bardzo dziwna dolegliwosc, ktorej nikt nie potrafi zdiagnozowac. Na poczatku wystepowala okresowo (przez kilka tygodni, co kilka miesiecy), z biegiem czasu co raz częściej, obecnie prawie codziennie, choc bywaja kilkudniowe okresy przerwy.

Są to skurczowe bóle (trwajace kilka sekund, wystepujace co kilkanascie sekund) z prawej strony brzucha, tuz pod zebrami. Czasem sa bardzo silne, na ogol umiarkowanie silne, ale na tyle, ze przeszkadzaja w normalnym funkcjonowaniu. Kiedy ich nie ma, miejsce to boli rowniez lekko pod wplywem nacisku. Jedynym lekarstwem, ktore skutecznie pomaga jest... WODA. Czasem wystarcza 2 szlanki, czasem musze wypic 2 litry, ale zawsze dziala niezawodnie i na ogol bardzo szybko (15 minut po wypiciu, bol znika jak reka odjal). Woda rowniez dziala wypita "na wyrost" (pije rano 1,5 litra wody mineralnej i mam spokoj przez caly dzien). Kiedy pomagala tez nospa, teraz juz musze wziac ze 4 zeby cos dalo.


Pisze w tym dziale, poniewaz wydaje mi sie ze to problem natury gastrologicznej, choc nie zauwazylem niestety zadnych trwalych zwiazkow z tym co jem i co pije. Mam niewielkie problemy ze stolcem i czasem gazy, ale raczej trudno znalezc jakies powiazanie z bolami.
Leczylem sie juz na grzybice pecherzyka zolciowego, ale to nie to. Mialem gastroskopie, robilem wszelkie badania krwi, moczu itd. Nic niepokojacego na nich nie wyszlo. Tomografia komp. jamy brzusznej tez nic nie wykazala. Prowadze zdrowy i higieniczny tryb zycia, normalna dieta (choc jadam nieregularnie), sport. Pije okazjonalnie i nie pale.

Poza tym mialem kiedys maly kamien w prawej nerce, ktory jednak potem sie zdematerializowal, kolejne badania USG wykazaly mala torbiel, ale urolog twierdzi, ze nie ma to prawa bolec w ten sposob.

Prosze o pomoc, byc moze ktos cierpial na podobna dolegliwosc, albo w swojej lekarskiej karierze spotkal sie z podobnym przypadkiem.
Nie jestem bardzo zdesperowany, poniewaz poki pomaga mi woda jakos sobie z tym radze, a pelna butelka H2O nie odstepuje mnie na krok. Obawiam sie jednak, ze moze byc to cos powaznego i dlatego bardzo prosze o jakies rady: co to moze byc?, jakie badania zrobic w nastepnej kolejnosci?, gdzie i u kogo szukac pomocy w zdiagnozowaniu tej choroby? (jestem z Krakowa).

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, a w miedzy czasie przegladne forum, byc moze znajde podobny temat.

Pozdrawiam
Tomruss
napisał/a: olgaaa1 2007-01-31 22:49
Czytając to co Pan napisał,przeraziłam sie.Ostatnio ja mam takie dolegliwosci,nawet trafiłam do szpitala,ale badania nic nie wykazały.Dobrze,ze Pan napisał o tej wodzie,naprawdę mi trochę pomogła.Szkoda,tylko ,ze nikt nie zna odpowiedzi co to jest i dlaczego tak sie dzieje.Ja jestem jeszcze przed badaniem gastrologicznym,przyznam,ze tego sie boję.pozdrawiam-Ola
napisał/a: adam65 2007-02-04 15:09
Zapoznaj się z nowoczesną bardzo skuteczną metodą autostymulacji całego ludzkiego organizmu opracowaną przez prof. Kazimierza Piotrowicza na stronie http://www.zdrowieSOS.pl
Posiadając wiedzę w tym zakresie oraz narzędzie, którym można przyśpieszać lub spowalniać aktywność komórek, można nie tylko skutecznie leczyć wszystkie choroby, ale także wpływać na długość życia komórek. Stymulacja procesów komunikacji komórkowych uaktywnia zakodowane w komórkach programy autoregulacyjne, autoobronne i autonaprawcze, co prowadzi do wyzdrowienia, także w przypadkach wielu chorób uznawanych za nieuleczalne. Ponadto każdy może bezpłatnie uczestniczyć w prelekcjach profesora na ten temat, a także wypróbować tą metodę. Skorzystaj bo warto.
Ania
napisał/a: ewa106 2007-02-09 22:23
Nie posiadam bóli skurczowych. Jedynie odczuwam bóle, które przesuwają się pod żebra, a niekiedy ciągną do dołu ( do pachwiny ), ale cały czas utrzymują się w prawym boku. Po konsultacji z lekarzem stwierdzono, że jest to w obrębie wyroska lub że mogą być przyczyną zatrzymywania gazów, a ginekolog twierdzi, że nie ma tam nic.

Pozdrawiam
napisał/a: simon100 2018-11-18 18:31
tomruss napisal(a): Witam

Od dobrych kilku lat (ok 8) cierpie na bardzo dziwna dolegliwosc, ktorej nikt nie potrafi zdiagnozowac. Na poczatku wystepowala okresowo (przez kilka tygodni, co kilka miesiecy), z biegiem czasu co raz częściej, obecnie prawie codziennie, choc bywaja kilkudniowe okresy przerwy.

Są to skurczowe bóle (trwajace kilka sekund, wystepujace co kilkanascie sekund) z prawej strony brzucha, tuz pod zebrami. Czasem sa bardzo silne, na ogol umiarkowanie silne, ale na tyle, ze przeszkadzaja w normalnym funkcjonowaniu. Kiedy ich nie ma, miejsce to boli rowniez lekko pod wplywem nacisku. Jedynym lekarstwem, ktore skutecznie pomaga jest... WODA. Czasem wystarcza 2 szlanki, czasem musze wypic 2 litry, ale zawsze dziala niezawodnie i na ogol bardzo szybko (15 minut po wypiciu, bol znika jak reka odjal). Woda rowniez dziala wypita "na wyrost" (pije rano 1,5 litra wody mineralnej i mam spokoj przez caly dzien). Kiedy pomagala tez nospa, teraz juz musze wziac ze 4 zeby cos dalo.


Pisze w tym dziale, poniewaz wydaje mi sie ze to problem natury gastrologicznej, choc nie zauwazylem niestety zadnych trwalych zwiazkow z tym co jem i co pije. Mam niewielkie problemy ze stolcem i czasem gazy, ale raczej trudno znalezc jakies powiazanie z bolami.
Leczylem sie juz na grzybice pecherzyka zolciowego, ale to nie to. Mialem gastroskopie, robilem wszelkie badania krwi, moczu itd. Nic niepokojacego na nich nie wyszlo. Tomografia komp. jamy brzusznej tez nic nie wykazala. Prowadze zdrowy i higieniczny tryb zycia, normalna dieta (choc jadam nieregularnie), sport. Pije okazjonalnie i nie pale.

Poza tym mialem kiedys maly kamien w prawej nerce, ktory jednak potem sie zdematerializowal, kolejne badania USG wykazaly mala torbiel, ale urolog twierdzi, ze nie ma to prawa bolec w ten sposob.

Prosze o pomoc, byc moze ktos cierpial na podobna dolegliwosc, albo w swojej lekarskiej karierze spotkal sie z podobnym przypadkiem.
Nie jestem bardzo zdesperowany, poniewaz poki pomaga mi woda jakos sobie z tym radze, a pelna butelka H2O nie odstepuje mnie na krok. Obawiam sie jednak, ze moze byc to cos powaznego i dlatego bardzo prosze o jakies rady: co to moze byc?, jakie badania zrobic w nastepnej kolejnosci?, gdzie i u kogo szukac pomocy w zdiagnozowaniu tej choroby? (jestem z Krakowa).

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, a w miedzy czasie przegladne forum, byc moze znajde podobny temat.

Pozdrawiam
Tomruss

napisał/a: simon100 2018-11-18 18:41
hey pisze nie uzywajac polskich liter mysle ze sie domyslicie co pisze. wiec tez mam identyczne symptomy jak ty nie wiem co jest przyczyna moze jakas alergia moze to powodowac jakis material w pracy ze masz stycznosc?tez rusza sie miesien po prawej stronie pod zebrem z tylu,a nawet mam wiecej symptonow dziwnie mnie boli sprzodu brzucha po prawej stronie a takze leeko po srodku ,mam36 lat tez sie zmienilo u mnie jak wypije alkochol piwo wodka tobardzo zle sie czuje nidgy tak nie mialem moja kobieta pije wino codzien 2 szklanki ale sie nic jej nie dzieje i rowniez jest starsza odemnie 20 lat wiec bardzo dziwne ,mialem tez camere wsadzana przez usta i tez nic nie znalezli.nie wiem co to jest przyczyna ciezko cos opisac jak cos powiesz lekarzowi to nic nie dzidza wszystko gra krew mocz itp wszystko pokazuje dobre rezultaty,stres hm sam nie wiem juz co mysle ze tego chyba nie wymyslam tylko pisze co czuje