dziwne bóle po alkoholu

napisał/a: tacia89 2012-04-12 14:43
Witam. Mam 23 lata i ostatnio zaobserwowałam u siebie dziwne objawy. Pojawiają się one następnego dnia po wypiciu alkoholu, nawet w niewielkich ilościach i utrzymują się do dwóch dni po czym wszystko wraca do normy. Odczuwam wówczas bóle skóry żeber z przodu i po bokach oraz skóry na wysokości żołądka nawet przy najmniejszym dotyku (a może to ból mięśni?). Oprócz tego bolą mnie, także przy dotyku, węzły chłonne na szyi oraz na karku. Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów i nieco mnie martwią. Może to ważne, ale ostatnio schudłam parę kilo - może to ma jakiś wpływ na te moje bóle? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
napisał/a: world 2012-04-18 00:14
czy węzły chłonne na szyi/karku są powiększone? Jeśli tak to są ruchome, czy nie (zbite w pakiety)? Masz jeszcze jakieś inne objawy typu gorączka, świąd skóry?
napisał/a: nacheo 2012-11-07 21:13
Witam, mam podobny problem co koleżanka. Od ponad roku, dzień po wypiciu już 1 piwa boli mnie skóra na żebrach, plecach, szyi i karku, czasem też twarzy. Ból trwa dobę, potem przechodzi. Nie wydaje się to groźne i pewnie najlepszym sposobem jest przestanie pić w ogóle alkoholu, ale wolałabym wiedzieć co to może oznaczać? Będę wdzięczna za odpowiedź. Mam 26 lat, węzły nie są powiększone (mam za sobą leczenie ziarnicy, więc wiem że to nic związanego z tym, badania są regularnie i nic nie wskazuje na nawrót - wyniki TK w porządku, morfologia bez zarzutu).
napisał/a: gustrlik 2014-10-18 17:50
Witam,

Drodzy przedmówcy, udało Wam się coś zdiagnozować? Mam niemalże identyczne objawy. Nie badałem się jeszcze i nie byłem u lekarza z tymi objawami. Ja dodatkowo odczuwam nasilające się zmęczenie następnego dnia po alkoholu, rano wstaję jak gdyby nigdy nic i z godziny na godzinę jestem coraz bardziej zmęczony.


Pozdrawiam.
napisał/a: nacheo 2014-10-18 21:44
Witaj
Nic nie dowiedziałam się. Jedynie jakoś ostatnio rzadziej zdarza się że boli mnie skóra po mniejszej ilości alkoholu. Może kiedyś minie ;) Wszystkie wyniki badań są ok. Więc mniej piję i myślę pozytywnie :)
Pozdrawiam