Dziwne bóle jąder i prącia

napisał/a: fokus11 2014-01-04 21:35
Witam , mam 23 lata i nawracający problem dotyczący moich organów płciowych.. są to bóle jąder , czasem są one powiększone jedno albo drugie , potem wracają do normalnego stanu , są miękkie i malutkie.. odczuwam również dyskomfort w mosznie od czasu do czasu pieczenie cewki moczowej , częstomocz , bóle pleców , uczucie jakbym nie wysikał sie do końca.. mam także mały duzek przy prawym jądrze.. Pół roku temu robiłem badanie krwi + markery nowotworowe , moja mama jest pielęgniarką i wszystkie te badania wyszły w normie , jedynie współczynnik ASO był lekko powiększony ale nieznacznie.. Moje nasienie ma biało-brązowy kolor , byłem u kilku urologów , miałem USG jąder , urolog stwierdził , że kuleczka przy prawym jądrze to tylko najądrze i żebym sie nie martwił.. Jednakże objawy nadal sie utrzymują i lubią nawracać.. Brałem Cipronex , oroflucine i inne leki ale te nie pomagają.. a wręcz osłabiają mój organizm.. Jeden urolog stwierdził , że jest to zapalenie gruczołu krokowego.. Mam mętlik w głowie .. nie robiłem jedynie badania nasienia.. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobne objawy , ale czy może mi udzielić rady co mam robić , bo te bóle naprawde są dokuczliwe i psują komfort życia.. pozdrawiam Fokus
napisał/a: ratownik_0395 2014-01-05 14:20
Witam.
Tak, to prawdopodobnie zapalenie gruczołu krokowego. Trzeba zrobić posiew nasienia po ok. 2 tygodniach od dnia ostatniej dawki antybiotyku, ponieważ w innym przypadku wynik może wyjść fałszywie ujemny. Jeśli wynik wyjdzie dodatni, należy zastosować celowaną antybiotykoterapię - głównie jest do doxycyclina przyjmowana w tabletkach. Leczenie jest z reguły od ok. 2-3 tygodniowego do przedłużającej się, nawet 3-4o miesięcznej kuracji antybiotykowej. Zapalenie gruczołu krokowego może powodować takowe dolegliwości, jakie Pan reprezentuje, ponadto zmiana zabarwienia nasienia jest przeważającym objawem w w/w jednostce chorobowej. Pozdrawiam.