Dziwna zmiana skórna na podniebieniu(zdjęcie)

napisał/a: yavie 2014-06-26 00:09
[attachment=0:2n8v3iy4]jjef.jpg[/attachment:2n8v3iy4]Witam. Założyłam wątek, ponieważ już od paru miesięcy pojawia mi sie na podniebieniu krostka. Jest ona wyczuwalna językiem, nie sprawia praktycznie bólu ale czuć w ustach dyskomfort. Jej obecność powoduje rownież moj dyskomfort psychiczny, ciagle dotykam jej językiem i sprawdzam czy dalej tam jest... bo pojawia sie i znika. Zawsze w tym samym miejscu. Ma kolor białawo-przezroczysty i jest twarda w dotyku. Zaczyna sie od wielkosci głowki od szpilki i rośnie przez caly dzien az w koncu zanika niemal calkiem, czuć tylko w tym miejscu lekką wyniosłość. Jak wyrośnie jest tkliwa i dotkiecie językiem powoduje szczypanie i lekki ból. Miejsce wokól niej jest jakby nabrzmiale i powiększone. Czuć ją rownież przy przełykaniu śliny. Używalam już rożnych maści, miedzy innymi Dezaftan i Sachol. Zero rezultatow. Pytalam sie o porade dentysty to kazal przebic igłą(nic nie dalo), inny plukac na zmiane szalwia i rumiankiem(tez nie dalo). Ciężko mi umówić się z tym do lekarza bo nigdy nie wiem kiedy sie to pojawi... Czasami pojawia sie co 2-3 dni a czasem dopiero po tygodniu. Mam ją wtedy przez czas 1-2 dni. Wczoraj zdecydowalam, ze wybiore sie chyba do lekarza prywatnie tego dnia kiedy sie pojawi owa krosta, żeby mogl ja obejrzec... Wiem, ze pewnie jestem przewrażliwiona, ale zaczelam sie bać ze to moze jakis nowotwor... bo już około pól roku sie pojawia i nic nie pomaga...Dodam tez ze od jakiegos czasu czuje po tej stronie powiekszony wezel chlonny i nie wiem czy nie ma to z tym zwiazku. Wklejam zdjęcie, może ktoś mial cos podobnego. Prosze, powiedzcie co to moze byc bo nie daje mi to spokoju...
Ps:Dodam, ze to na pewno nie od zęba - wszystkie zęby mam wyleczone i zdrowe...
napisał/a: gosiaczek9911 2014-06-30 00:41
widziałam w tym tygodniu w wyborczej, że takie zmiany moga być początkiem nowotworów. idź z tym lepiej do specjalisty. w wyborczej pisał o tym jakiś stomatolog, postaram się dla Ciebie jutro odszukać nazwisko.
napisał/a: yavie 2014-06-30 02:19
O kurcze, mam nadzieje, ze to jednak nie to...:(( Ogolnie teraz mi to zniknęło(pewnie tylko na jakis czas jak zawsze), czuje tylko lekką wynioslosc. A gdyby byl to nowotwor to chyba by to nie znikalo i sie nie pojawialo tylko by bylo caly czas?? Sama nie wiem ale teraz to sie wystraszylam..
napisał/a: gosiaczek9911 2014-07-06 23:51
Wiesz, lepiej sprawdzać takie rzeczy, nigdy nic nie wiadomo.
Tu masz ten artykuł o którym pisałam. http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,16209939,Nowe_metody_badan__Rak_wykryty_u_dentysty.html
Pani się nazywa dr Agnieszka Laskus.
Trzymam kciuki!
napisał/a: forgetmenot2 2014-07-23 21:40
Z takimi zmianami w buzi trzeba być ostrożnym. Zazwyczaj to po prostu taka nasza niedoskonałość, jest i już. Ale czasem może okazać się że jest to początek poważnej choroby. Jeśli jeden, drugi czy trzeci lekarz stwierdzi że NA PEWNO nie ma się czym przejmować, to raczej nie ma. I póki nic bardziej podejrzanego niż do tej pory nie zacznie się z tym dziać, to nie ma się czym martwić :)