Dziwna wysypka

napisał/a: lilith_84 2007-11-05 15:57
Witam!
Mam 23 lata. Jakiś czas temu dostałam dziwnej wysypki: na początku była na policzkach, na nadgarstkach, a potem po bokach brzucha i po wewnętrznej stronie ud. Poszłam do lekarza, dostałam jakieś 2 zastrzyki (nie pamiętam nazw), Calcium oraz Clemastinum w tabletkach. Po tych zastrzykach momentalnie objawy ustąpiły! Lekarz powiedział, że prawdopodobne jest to alergia (przez 6 lat cierpiałam na alergię nabytą: pokarmy, pyłki, kurz). Najbardziej na białko. Obecnie znów wystąpiła ta wysypka, są to czerwone krostki, bez płynu, lekko swędzą (nogi, brzuch, dekolt, nadgarstki). Wróciłam do Calcium i Clemastinum ale nigdy wcześniej (w trakcie 6-letniej) alergii nie miałam żadnej wysypki, zazwyczaj alergia objawiała się zapaleniem oskrzeli! Po tych 6-latach (z końcem wieku dojrzewania) alergia ustąpiła. Czy jest możliwość nawrotu alergii? Dodam, że od ustąpienia alergii mija 5 lat i są to moje pierwsze objawy. Biorę także Alertec, czy istnieją jakieś sposoby aby pozbyć się tej wysypki?? Wyeliminowałam już białko z mojego jadłospisu (w granicach możliwości).

Z góry dziękuję za odpowiedź!!!
Pozdrawiam
napisał/a: PAULA.P 2008-01-10 17:20
CZESC.5 DNI TEMU DOSTALAM WYSYPKI NA LEWEJ STRONIE PLECOW I KILKA CHROST MAM TEZ NA BRZUCHU. NA POCZATKU MYSLALAM ZE JEST TO WYSYPKA PO UGRYZIENIU JAKIEGOS OWADA. PILAM CALCIUM I SMAROWALAM FENISTILEM ALE TO NIE POMAGALO. PROBOWALAM UMOWIC SIE NA WIZYTE DO LEKARZA TU W ANGLII ALE STWIERDZONO PRZEZ TEL ZE JEST TO WYSYPKA ZYWIENIOWA.BEZ KOMENTARZA..... CO DZIEN JEST ONA WIEKSZA I MARTWIE SIE, BO SLYSZALAM JUZ O ROZNYCH WYSYPLACH TAKICH JAK NAWET LUSZCZYCA KTORA W REZULTACIE TO JEST NIEWYLECZALNA. SA TO CZERWONO-ROZOWE CHROSTY PLACE, WYGLADAJA JAK DUZE UKONSZENIA PO OWADACH. PROSZE O ODPOWIEDZ. CZEKAM.....
napisał/a: kasia_org 2008-02-12 17:51
Proponuje wybrac sie do alergologa i przeprowadzic terapie - zastrzyki.










--------------------------------------------------
http://polska.mesothelioma.pl
napisał/a: olajola1 2008-03-01 13:21
Alergii dostępnymi lekami nie można wyleczyć, więc w rzeczy samej jest to choroba nieuleczalna. Chyba, że samoistnie zniknie, podobnie jest z łuszczycą. Sadzac po opisie luszczyca na pewno to nie jest, ale nie ma 100% pewnosci, ze to jest akurat objaw uczulenia.
A jesli jest to objaw reakcji alergicznej byc moze jest to tylko uczulenie na jakiś rodzaj pokarmu, lub coś co jest w tym co jesz, niekoniecznie białko. Może tez byc efektem kontaktu z jakimis substancjami chemicznymi w pracy czy w domu.
Z porady lekarza warto o tyle skorzystac, aby miec pewnosc, ze to jest alergia a nie co innego, i jak sie nie ma bladego pojecia lepiej samemu sie nie leczyc, nawet korzystajac z porad z netu.