dziwna wysypka, pokrzywka

napisał/a: melodia2 2010-07-11 12:40
Witam serdecznie, od dluzszego czasu zmagam się z wysypką na nogach i wewnętrzenj stronie przedramienia. (ostatnio tez przeniosla sie na zewnetrzna stronę dloni i w mniejszym stopniu na podbrzusze). Bylam u kilku lekarzy dermatologow poleconych mi przez znajomych, wiec nie przypadkowych. Niestety. Jedna pani dr nie dostrzegła zadnych objawów ktore nadawałby sie do leczenia, kolejny pan dr, profesor stwierdzil ze to uczulenie (najprawdopodniej) na Neutrogene (balsam) i przepisał sterydy - Encorton. dziwne to dla mnie bylo, bo postawił diagnoze toksyczno alergiczne zapalenie skory nie badajac nawet na ktorą z toksyn mam alergię przepisał sterydy. Stwierdziłam ze pan dr wie co robi i ze na pewno bedzie dobrze. Faktycznie, wysypka po tygodniu zniknęła, objawy swędzenia i pieczenia ustąpiły. Niestety przy pozniejszym zmniejszaniu dawki sterydów problem znów powrócił. Juz nie z takim nasileniem, ale jednak - obecnie wygląda to tak jak na załączonych zdjęciach. rownież swędzi i piecze.
Za radą ostatniego pana dr zakupiłam płyn do mycia oraz balsam do ciała Eucerin. Ale to tez nie pomaga, niestety. W koncu przerzuciłam się sama na kosmetyki dla dzieci - alergików. Uzywam ich od dwoch dni, wiec tak na prawde niewiele mogę powiedziec, raczej mi nie szkodzą, skóra faktycznie jest mniej sucha.
Zaczne od tego ze od jakichs 3 lat mam bardzo wysuszoną skórę na nogach . Zaden lekarz nie potrafił mi powiedzieć dlaczego. Ja skojarzyłam sobie to ze zmianą tabletek antykoncepcyjnych, w ulotce przeczytałam , ze faktycznie skutkiem ubocznym może byc swędzenie skóry nóg (skora była bardzo sucha i wrecz się "sypała" przy lekkim podrapaniu w dodatku powodowało to neisamowite swędzenie, potrafiłam się podrapać do krwi). pani dr ginekolog zleciła powtorzyc proby watrobowe. wynik wyszedł dobry, wiec stwierdziła ze to nei od tabletek. dermatolog uświadczył mnie w przekonaniu ze faktycznie suchość skóry i jej swędzenie (wtedy nie miałam wysypki) mogą być spowodowane tabletkami które zawierają drospirenon odpowiedzialny za niezatrzymywanie wody w organizmie . skóre należy nawilżać. no więc nawilzałam dosc intentywnie Neutrogeną niebieska dla skóry wrażliwej i alergicznej. Juz na urlopie we Włoszech zauwazyłam ze pojawiła mi się czerwona pokrzywkowa wysypka o ktorej pisałam na samym początku (czerwony wyprysk wyglądający jak gęsia skórka), najpierw w miejscu pod kolanami a potem rozprzestrzeniła się na łydki i uda. Nalezy zauwazyc ze nie jadłam wówczas zadnych owoców, ani niczego co nie znajdowałoby się w moim dotychczasowym menu. Po powrocie do Polski kiedy to nie mogłam sobie poradzić zadnymi domowymi sposobami w zwalaczaniu przypałości udałam się do pana dr z kliniki o ktorym pisałam wyzej. I tak jak pisałam, pan dr stwierdził ze to na pewno nie alergia pokarmowa bo pokazałaby się na całym ciele, i ze prawdopodobnie uczuliło mnie nadmierne stosowanie Neutrogeny. Dalsze leczenie opisałam wyzej.
Piszę na tym forum bo na prawde nie wiem juz do kogo się udać. Kilku lekarzy dermatologów postawiło jak widać błędna diagnozę. Nie chce isć do kolejnego po to by znow ladować w siebie sterydy.
Czy ktos z Panstwa spotkał się z takim uczuleniem ? Jak sadze nie jest to uczulenie na depilację, ani zapalenie mieszków, bo pojawiło się także na rękach i dłoniach ktorych nie depiluje. Nie jest to tez uczulenie na proszek, bo obecnie głownie chodzę w bluzkach z krotkim rekawkiem czy na ramiaczkach oraz krotkich spodniach i spodnicach.
Mylam sie plynem aptecznym specjalnie poleconym, to samo z balsamem, wiec jak sadze nie jest to tez uczulenie na kosmetyki. Sama juz nie wiem co mam zrobić zeby sie tego pozbyc, bo okropnie swedzi i piecze, bardzo ciezko z tym zyc.
Okropne swędzenie nog odczuwam także po zdjęciu spodni, szczegolnie w miejscach gdzie odcineły mi sie np szwy, albo gdy podczas snu odcisnie mi sie na rece czy nodze kawałek poscieli. jest to swedzenie nie do opisania.
Prosze o jakies rady i pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: daissy6 2010-07-27 17:29
Witam,
od soboty mam to samo.
Jutro idę do dermatologa. Swędzi strasznie, krostki są białe, taka gęsia skórka, obstawiam balsam z avonu lub wodę na basenie, raczej to drugie.
Mam nadzieję, że szybko minie, głównie mam na nieopalonych częściach ciała: przedramiona, pośladki, tył ud, no cóż zdarza się, ale swędzi tak, że nikomu nie życzę.
teraz akurat przestało, ale tak jak piszesz, gdy odcisną się szwy to ciężko jest.
Biorę zyrtec i piję wapno, trochę mniej tej wysypki, jak nie drapię prawie jej nie widać, ale nie wytrzymuję długo...
Jestem ciekawa jak u Ciebie,

Pozdrawiam
napisał/a: melodia2 2010-07-27 19:09
za radą jednego z forumowiczów zaczełam brać więcej witamin C (1000j.) i A+E - 3 tabletki dziennie. Wysypka znikneła. Jednak raz na dwa trzy dni dostaje takiego swedzenia, ze nie jestem w stanie tego zniesc niestety. Wtedy ratuje mnie zyrtec. Wapno tez pije. Ale zanim zadziała to zdrapę połowę naskórka na nogach. Ręce na szczescie juz mnie nie swedza. Wciaz czekam az przyjedzie z urlopu polecony mi (kolejny) dermatolog . Takze zobacze. Obstawiam uczulenie na pokarm (chociaz podobno uczulenia pokarmowe wyskakuja na calym ciele, no ale z obserwacji wynika ze raczej uczula mnie cos co zjadla, chociaz nadal nie rozszyfrowałam co dokładnie, moze to byc składnik ktorejs z potraw, albo jakas przyprawa, sama nie wiem...) , albo skutek brania antykoncepcji doustnej. Zobaczymy co powie dr.
Jak cos bedziesz wiedziec to daj znac.
Pozdrawiam
napisał/a: daissy6 2010-07-28 14:51
Hej,
byłam u dermatologa.
Jest to uczulenie najprawdopodobniej na kosmetyk, którego użyłam ostatnio. Z nowości używałam akurat masło z avonu po opalaniu i żel pod prysznic męża Axe, akurat po kąpieli w basenie, pani podejrzewa albo to albo to. Na pewno nie jest to alergia pokarmowa bo dawno bym już jej nie miała. Pani zapytała czy zmieniałam proszek do prania lub płyn do płukania, akurat jestem uczulona na płyn Silan i mąż przez pomyłkę wlał do płukania, przyznał się dzisiaj:)) super ;) czeka mnie pranie od nowa w proszku dla dzieci, ale raczej obstawiam któryś z ww kosmetyków.
Dostałam telfexo 180 - 1 raz dziennie na noc oraz maść latricort, do ustąpienia objawów.
Jak nie minie w ciągu tyg to mam przyjść znowu, do mycia tylko mydło bambino, lub inne delikatne, no i nakaz na przyszłość, żeby NIE EKSPERYMENTOWAĆ:)) ja generalnie na żele pod prysznic z avonu mam uczulenie, jak widać na balsamy też :(

Wysypki mam dziś mniej, mniej swędzi niż wczoraj, pewnie minęłaby sama bo odstawiłam te kosmetyki, ale wizyta u dermatologa mnie uspokoiła, bo się bałam że to grzyb lub inne świństwo:))) jest lepiej....

Pozdrawiam, napiszę w trakcie leczenia czy mi pomogły leki:)

PS: mam brać jeszcze wapno i wit C.

I pani pytała o suplementy jakie biorę, bo może się skumulowały i dały taką reakcję, ja akurat biorę Magnez z B6, wiesiołek, ogórecznik i aqua femin, od wcz nie biorę nic, mam nadzieję, że znajdę przyczynę i mi przejdzie:)
napisał/a: melodia2 2010-07-28 16:00
JA NA WIZYCIE U LEKARZA USLYSZALAM PODOBNIE ( JAKIES DWA MIES TEMU) . ZE TO UCZUELNIE NA KOSMETYK. PO WYWIADZIE DOSZEDL DO WNIOSKU ZE TO NEUTROGENA DLA ALERGIKÓW ZRESZTA. JA SIE Z TYM JEDNAK NIE ZGADZAM, BO JUZ JEJ NIE UZYWAM TO RAZ, DWA .. UZYWALAM JEJ NA 3 TYG PRZED WYSTAPIENIEM OBJAWÓW. NO ALE NIECH MU BEDZIE. BOJE SIE JA ZASTOSOWAC ZEBY SPRAWDZIC CZY JEST GORZEJ CZY LEPIEJ. KONIEC KONCÓW ZAKUPIŁAM APTECZNY PLYN DO MYCIA ORAZ BALSAM (EUCERIN) , ALE NIE STOSUJĘ BO NIE JEST DOBRZE JEDNAK PO NIM. ZACZELAM SIE MYC WIEC KOSMETYKAMI DLA DZIECI, NIESTETY ... PO BALSAMACH IDZIE SIE WSCIEC. PRZERZUCILAM SIE WIEC NA SZARE MYDLO , I JEST O NIEBO LEPIEJ. Z TYM ZE... NIE MAM JUZ CZYM SIE SMAROWAC I NATLUSZCZAC, BO PO WSZYSTKIM SKORA SWEDZI. MALO TEGO , JAK NIE SMARUJE SIE NICZYM TO SKORA JEST TAK SUCHA ZE SIE LUSZCZY I TO TEZ POWODUJE SWEDZENIE (LEKKIE) - ALE JAK JUZ PRZEZ PRZYPADEK SIE PODRAPIE TO NIE MOGE PRZESTAC....
W PRZYSZLYM TYG WRACA PRAWDOPODOBNIE TEN LEKARZ DO KTOREGO MAM SIE UDAC, WIEC MOZE COS PORADZI.
JA TWIERDZE ZE TO UCZULENIA NA POKARM PONIEWAZ KILKA DNI TEMU BYLAM NA DOMOWEJ IMPREZIE GDZIE POSZALALAM Z JEDZENIEM I PO PROSTU TO CO PRZEZYLAM TO BYL KOSZMAR. NIESTETY NIE WIEM CO MOGLO MI ZASZKODZIC, ALE CHYBA JESZCZE NIGDY NIE CIERPIAŁAM TAK BARDZO I NIGDY BABLE NIE BYLY TAK DUZE .
napisał/a: daissy6 2010-07-29 09:18
Ja się zastanawiam czy nie uczulił mnie cynamon bo był składnikiem żelu axe, tak więc w jedzeniu też by uczulił.
Też boję się sprawdzić...
Wiesz co? ja sobie ostatnio kupiłam taką wodę do prasowania o zapachu cyprysu, obstawiam też to...bo popsikałam dużo ubrań ostatnio, a w zasadzie wysypka jest w tych miejscach gdzie jest kontakt z ubraniem, no i po zastosowaniu leków wcz wieczorem jest wysypki dużo dużo mniej i mniej swędzi, mam nadzieję, że u mnie to jednorazowy epizod, ja generalnie jestem chemikiem i nigdy nic oprócz niklu mnie nie uczulało, a tu jednak coś mi dało w kość...dzisiaj piorę od nowa ubrania w proszku dla dzieci, odstawiłam wszystkie kosmetyki, dosłownie wszystko, też mam suchą skórę i swędzi bo jest sucha, ale zamierzam smarować się kremem bambino...jak zniknie do końca to świństwo...powodzenia Ci życzę, takie swędzenie może wpędzić w nerwicę....:)
napisał/a: melodia2 2010-07-29 10:44
dziekuje i wzajemnie :)
mam nadzieje ze sie tego pozbedziemy haha.
ja gdzies wyczytalam wlasnie zeby przy problemach skórnych stosować zwykłe szare mydło, np biały jeleń, ktore jest do skory z problemami alergicznymi i smarować sie zwykłym kremem nivea , niebieskim. pewnie bambino ma podobne własciwości kojące i nie uczula. jeszcze sprobuje z tym proszkiem dla dzieci. a ktory prosze uzywasz jesli moge zapytac? do tego jakis płyn do płukania ?
napisał/a: daissy6 2010-07-29 14:04
Hej,
używam proszku dzidziuś a płynu Jelp, dobry też jest proszek Lowella:))
No u mnie wysypka ledwo widoczna i od rana nie swędzi...ufff...
Też czytałam o tym mydle biały jeleń, też sobie kupię i krem nivea też...eksperymenty z kosmetykami mi się nie powiodły, nauczka na przyszłość:))
Daj znać później czy przechodzi:)
napisał/a: daissy6 2010-07-30 11:41
Cześć, i po wysypce i po swędzeniu...
Zlokalizowałam źródło uczulenia: woda do prasowania: zapach cyprysowa aleja.
Od soboty używałam jej do prasowania. Wczoraj z rozpędu założyłam znów sweterek który psikałam typ płynem, od razu dostałam wysypki na rękach, plecach i dekolcie, po zdjęciu i umyciu się mydłem bambino bardzo szybko wysypka zaczęła zanikać, zmieniłam dzisiaj pościel i wyprałam wszystko co chociażby stykało się z ciuchami wyprasowanymi z tym płynem, po wysypce śladu nie ma :)
Wcz odwiedziła mnie też koleżanka, której powiedziałam o wysypce i podejrzeniach i powiedziała, że po tej wodzie miała to samo, okropne swędzenie, po tym samym zapachu...pozostaje mi się cieszyć, że odkryłam to tak szybko i że mam to za sobą...
Mam nadzieję, że też szybko znajdziesz przyczynę swoich dolegliwości, życzę Ci tego z całego serca bo wiem jakie to straszne swędzenie;)

Papa
napisał/a: melodia2 2010-07-30 21:50
Ciesze sie ze zlokalizowałas winowajcę :)
Ja dochodze do wniosku ze nasilenie wysypki jest wieksze po zjedzeniu .. brokuła.. skojarzyłam ze własnie wtedy dostaje najwiekszego swędzenia. Tak jak np dziś :/ i w niedziele , czyli dwa ostatnie mega ataki .
Ale.. zainspirowałaś mnie do zmiany proszku. Kupiłam dla dzieci i kupiłam tez płyn do płukania białego jelenia. Nie pachnie tak intensywnie jak te wszystkie lenory, silany itp, szkoda bo ja lubie jak ciuchy pachną po praniu . no ale jesli mi bedzie lepiej to trudno , jakos sie przyzywczaje :) do tego mydlo białego jelenia i krem nivea i bambino (testuje , jedna noge smaruje bambino , drugą nivea, zobaczymy ktory bedzie sluzyl lepiej :)) ).
A powiedz mi, zapytam wprost :) depilacja nie podrażnia Ci nóg. ? Ja poczatkowo myslalam ze to wlasnie od depilacji. No ale przerzuciłam się na depilator i jest to samo, więc wróciłam do golarki. Nie uzywam nawet pianek do golenia, bo mnie uczulają, po prostu mocno namydlam nogi, az sie robi gesta piana . nie sądzę zeby to było od tego , zreszta dermatolog to wykluczył.
napisał/a: Rob_in_Sherwood 2010-07-31 00:30
To bardzo ciekawe bo ja też mam taką wysypkę. Początkowa myślałem ze to uczulenie na dwuchlorek wapnia(takie płatki mozna nimi odmarzać lód) Ale pani dermatolog stwierdziła że to nie możliwe bo od zimy nie używałem tego. Zrobiła mi posiew i czekam na badania. Podejrzewa liszaj płaski rozsiany. Co to za świństwo nie wiem. Biorę jakieś maści, bo mam tego na rękach i nogach pełno. I boje się że to sie rozlej na cąłe ciało.
napisał/a: melodia2 2010-07-31 11:19
czt tez odczuwasz swedzenie ? u mnie na rękach sie zmniejszyło i nie swędzi, odkad zaczełam brac witaminy. Na nogach sie zmniejszyła, ale czesto swędzi , po drapaniu powstają bąble wielkości ugryzień komara. Ty przynajmniej trafiłes do dermatologa ktory postanowił zrobić posiew. ja się prosiłam o testy alergiczne i posiew właśnie, ale w zamian dostałam dawkę sterydów :/. ehhhh