dziwna wysypka, pokrzywka

napisał/a: melodia2 2010-07-31 13:55
Rob_in_Sherwood napisal(a):To bardzo ciekawe bo ja też mam taką wysypkę. Początkowa myślałem ze to uczulenie na dwuchlorek wapnia(takie płatki mozna nimi odmarzać lód) Ale pani dermatolog stwierdziła że to nie możliwe bo od zimy nie używałem tego. Zrobiła mi posiew i czekam na badania. Podejrzewa liszaj płaski rozsiany. Co to za świństwo nie wiem. Biorę jakieś maści, bo mam tego na rękach i nogach pełno. I boje się że to sie rozlej na cąłe ciało.


Rob_in ... Twoja wysypka jest zupelnie inna niż moja... no ale mniejsza z tym. Dobrze ze zadziałałes.

piotrosiama13 też szukałam przyczyny we Włoszech, ba! byłam pewna :) Ale z kolei po przeanalizowaniu sytuacji , doszlam do wniosku , że owszem, byc może częściowo. Bo to jest tak : od ok dwóch lat mam przesuszoną skórę na nogach, przez co nogi , szczególnie zimą swędziały bardziej (szczególnie po wszelkich obcisłych rzeczach typu getry, rajstopy, obstawiałam wcześniej Lycre. )ale po kilku wizytach u dermatologów (jakiś rok temu) okazalo się ze taka moja uroda ( w co wątpie) i że nie ma podstaw do leczenia (też wątpię). Potem miałam moment zwątpienia i myśli że jestem hipochondrykiem :) Potem z kolei zaczełam sama robić analizę kiedy to skóra na nogach zrobiła się bardziej przesuszona niż zwykle (zawsze miałam bardziej suchą, już jako dziecko nie mogłam nosić takich dziecięcych rajstopek bawełnianych z lat 80 tych :) ) i doszłam do wniosku że objawy nasiliły się po zmienia tabletek anty na yasmin, przeczytałam ulotkę, gdzie bylo napisane iż może wystąpić świąd skóry, wysypka, pokrzywka, rumień. Zapytalam ginekolożkę i dermatologa. Dermatolog powiedział ze to niemożliwe, zeby uczulily mnie tabletki. Ginekolożka kazała powtorzyć badania prob wątrobowych. Badania wyszly w porządku. Więc obie panie stwierdzily ze to nie to i nie ma potrzeby zmiany tabletek. Miesiąc temu gdy byłam ostatnio u dermatologa, zapytałam o te tabletki. Powiedzial ze możliwe, bo yasmin zawiera drospirenon ktory powoduje niezatrzymywania wody w organizmie, wobec czego suchość skory może byc spowodowana tabletkami. Jednak nie jest do końca pewien, musiałabym je odstawić na jakiś czas, bo jak zasugerował , dlaczego np skóra na rękach nie jest sucha, to on już tego nie wie.
I to jakby tyczy się wszystko suchości skóry. Radziłam sobie z tym problemem poprzez częste smarowania balsamami do suchej skóry. Ostatnim balsamem jaki kupilam bez konsultacji z lekarzem byla niebieska neutrogena, która smarowalam się przed wyjazdem do Włoch, jakies trzy tygodnie. Zabrałam ten balsam ze sobą na urlop. Tam również go stosowałam. Pod koniec urlopu zauwazyłam pod kolanami czerwone grudki, poszlam do tamtejszej apteki i wloska farmaceutka po obejrzeniu nóg dała mi Zyrtec. Mimo tego wypryski w ciągu tygodnia (juz w Polsce) rozniosły się na całe nogi, skóra w otoczeniu wysypki była zarumieniona, lekarz w Polsce do którego udalam sie zaraz po powrocie stwierdził zapalenie skóry toksyczno alergiczne i obwinił Neutrogenę. Dostalam sterydyi tlusta maść dermovate, która notabene nie pomagala, bo przez to ze była tlusta ciezko sie wchlaniala, jak się nią rano posmarowalam i po 30 min ubrałam do pracy, to odzież przyklejala mi sie do nóg, w nocy przyklejała sie pościel , co mnie bardzo podrażnialo. Po zmniejszeniu dawki sterydów ( uczulenie ustepowało, wypryski zrobiły się bledsze, skóra w otoczeniu nie była czerwona, więc lekarz zalecił powolne odstawianie leku poprzez zmniejszenie dawki) uczulenie w postaci takiej jak zalączylam na zdjęciach czyli podskórnej wysypki, jasnej, nie czerwonej, zaczeło pojawiać się na wewnętrznej stronie przedramion. No i na nogach z powrotem. Po całkowitym zaprzestaniu brania sterydow zrobił się swędzacy koszmar. Nie wiem czy uczulila mnie neutrogena, bo już więcej tego nie zastosowałam, bałam się, bo ta czerwona wysypka byla dla mnie ogromnym problemem. Początkowo obstawialam wodę we Włoszech, być może była zbyt twarda.. nie wiem... no ale skoro w Polsce zaczełam miec pdoobne problemy, stwierdzilam , ze ani to woda, ani neutrogena. Zaczelam stosować balsamy i plyny do mycia ktore polecił mi lekarz dermatolog. Wydalam jak zwykle fortunę bo to apteczne kosmetyki. Ale nie było poprawy, wrecz przeciwnie , skóra swędziała bardziej, wysypka się nie powiększała, ale po uzyciu balsamu aptecznego (Eucerin) skóra swędziała bardziej niż zwykle. Odstawiłam więc płyn do kąpieli i balsam i zaopatrzyłam się w kosmetyki dla dzieci i szare mydło oraz witaminy. I tak jak mówie, wysypka właściwie ustąpila, nie mam na rękach, jak się dobrze przyjrzę na nogach troche jej zostalo. Skóra jest sucha, bo nie smarowałam jej zadnymi balsamami, oliwka jest dla mnie zbyt tłusta , przeszkadza mit o więc co chwilę dotykam nóg, przyklejałam się a to do szlafroka :) a to do pościeli (zanim oliwka się wchłonęła- musiałabym stać przez 15 min :) ) co powoduje ze podrazniam skóre i zaczynam się drapać. Z tej suchości skora znów zaczela swędzieć , ponadto jak wspomniałam miałam dwa silne ataki w niedziele i wczoraj. obstawilam brokuły. bo o ile w niedzielę nocowalam u mamy i mogłam tez obwinić np świeżo wyprana pościel (proszek, płyn) to wczoraj takie przyczyny odrzucilam bo spalam u siebie, w swojej poscieli, nie zmienionej od tygodnia :) Wczoraj kupiłam sobie krem bambino i nievea niebieski. Testuję który jest lepszy. Bede go stosować zamiast balsamów i oliwek. Szybko się wchłania, więc dla mnie to lepsze rozwiązanie niż oliwka. Zmieniłam tez proszek i płyn do płukania ( bo byc moze to tez ma jakis wplyw - juz sama nie wiem, nie zaszkodzi sprawdzić). Postanowilam, ze biore tez ostatnie opakowanie tabletek. Potem zrobie sobie przerwę, tez nie zaszkodzi sprawdzić , po jakichs trzech miesiacach powinnam wiedziec czy to ma jakis wpływ. W sumie w ulotce napisane jest w skutkach ubocznych ze moze wystapic wysypka czy pokrzywka, tylk oczemu akurat po 2 latach stosowania tego leku... no trudno .. chyba nigdy nikomu nie opisalam tak szczegolowo mojej choroby :) Za wszelkie rady dziękuje :)
napisał/a: piotrosiama 2010-07-31 14:31
No więc tak - masz złożony problem. Euceryna może dawać objawy alergiczne więc zwracaj uwagę na skład mydła może lepsze by było na bazie lanoliny lub gliceryny. Ja do smarowania suchej skóry nóg dostałam od dermatologa Cetaphil MD, który można stosować na całe ciało łącznie z twarzą /tylko nie wiem czy to jest w wolnej sprzedaży/. A poza tym w tej Twojej sytuacji to może Cię już wszystko teraz uczulać. A propos mydła - zrób z płatków owsianych papkę i stosuj to zamiast mydła. Nie używaj też ani mydła ani papieru toaletowego innego niż białe. Może mi się jeszcze coś przypomni z domowych środków ale więcej Ci w tej chwili nie potrafię pomóc - tylko pozostaje lekarz.
napisał/a: Rob_in_Sherwood 2010-08-15 00:07
Więc wracam do tematu.Wróciłem ze szpitala z kliniki deramtologii. Z rozpoznaniem liszaj pospolity z hiperglikemią. Masc kloboderm z enecortonem w masci, i enkorton do dziuba. I przechodzi.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-15 00:55
Dużo zdrówka życzę,
napisał/a: elo_wnik 2011-05-28 09:58
czesc.
mam bardzo podobne objawy do melodii. i tez wlasnie zaczelem podejrzewac brokuly. jesli odwiedzasz jeszcze to forum to prosze odezwij sie czy w koncu zdiagnozowalas co ci dokladnie bylo? bo mnie juz leczy 4 lekarz i nic to nie daje. mam juz cala reklamowke masci, tabletek itp. i nic ciagle to nawraca.
napisał/a: Rob_in_Sherwood 2011-05-28 16:15
elo_wnik napisal(a):czesc.
mam bardzo podobne objawy do melodii. i tez wlasnie zaczelem podejrzewac brokuly. jesli odwiedzasz jeszcze to forum to prosze odezwij sie czy w koncu zdiagnozowalas co ci dokladnie bylo? bo mnie juz leczy 4 lekarz i nic to nie daje. mam juz cala reklamowke masci, tabletek itp. i nic ciagle to nawraca.

Ja ciąglę jeszcze męcze tego liszaja. Ale mam parę plam.Biorę teraz masć mocznikową z witamina A.
napisał/a: krystianqwituch 2011-06-03 16:48
Witam, chciałbym się poradzić czy występowanie małych krostek(czerwone) na palcach u dłoni może być skutkiem zażywania suplementów? Biorę wapno, magnez z B6 i siarczan glukozaminy od 3 tygodni, a już od tygodnia dostałem takiej jakby wysypki, proszę o odpowiedź.