dziwna wydzielina z pochwy

napisał/a: paula2910 2013-10-15 17:57
mam 19 lat, zauwazylam od kilku dni jakąś dziwną, gęstą wydzielinę... nieraz jest bezbarwna, nieraz brązowo-żółta, dodam, ze ma ona nieprzyjemny zapach a z higieną u mnie wszystko ok.
czy to normalne?
napisał/a: Gracee 2013-10-15 20:00
Nawet regularne dbanie o higienę nie uchroni od jakiś nieprzyjemnych chorób.
Taka wydzielina może świadczyć o upławach i może ona być wynikiem: stanu zapalnego pochwy, zakażenie drożdżakami itd.
Jeśli utrzymuje się od kilku dni to wskazana jest wizyta u ginekologa, który po zbadaniu zastosuje odpowiednie leczenie.
napisał/a: wikam2 2013-10-15 20:01
Nie bardzo, pewnie to jakaś infekcja, należałoby udać się do lekarza :)
napisał/a: NiebieskiGerber 2013-10-21 23:38
A stosujesz płyn do higieny intymnej? Może spróbuj używać jakiś z pH 3,5 i kwasem mlekowym, by zakwasił Ci skórę okolic intymnych i chronił przed infekcjami, np. lacibios femina protecta. I oczywiście idź do ginekologa, bo te brązowo-żółte upławy są niepokojące i mogę świadczyć o rozwijającej się infekcji.
napisał/a: paula2910 2013-10-24 15:57
dodam ze jutro powinnam dostac miesiaczki, zawsze gdy zblizaly sie te dni strasznie bolal mnie brzuch i wgl czulam, ze sie zbliza... a teraz kompletnie nic...
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2013-10-24 17:58
Jeśli wyczuwasz nie przyjemny zapach może to świadczyć o infekcji intymnej, czasami się tak zdarza pomimo że dbasz o higienę intymną, na twoim miejscu zrobiłabym sobie 7-dniową kurację probiotykiem dopochwowym invag, który skutecznie kolonizuje pochwę bakteriami kwasu mlekowego, ponieważ zostały ona wyizolowane od polek i dokładnie przebadane. Jeśli objawy nie ustąpią udaj się do ginekologa.
napisał/a: Panna_katarzyna 2013-10-24 23:07
Mam 16 lat i od miesiąca z mojej pochwy wydostaję się brązowa, gęsta wydzielina. Pojawia się ona dzień po ostatnim dniu okresu i trwa do dnia poprzedzającego następną miesiączkę. Co mam zrobić? Ma to bardzo nieprzyjemny zapach. Pomocy
napisał/a: Gracee 2013-10-25 20:26
Panna_katarzyna napisal(a):Mam 16 lat i od miesiąca z mojej pochwy wydostaję się brązowa, gęsta wydzielina. Pojawia się ona dzień po ostatnim dniu okresu i trwa do dnia poprzedzającego następną miesiączkę. Co mam zrobić? Ma to bardzo nieprzyjemny zapach. Pomocy

Jeśli wydzielina ma nieprzyjemny zapach to warto by udać się do ginekologa bo być może to początek infekcji a jej nie należy lekceważyć bo nieleczona może ale nie musi przerodzić się w coś poważnego. Możesz też spróbować zastosować probiotyk, który pozwoli wrócić do prawidłowej wartość PH w pochwie.
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-10-30 09:47
Witam,
Objawy mogą odpowiadać drożdżycy, bądź też zakażeniu bakteryjnemu. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa, który przeprowadzi odpowiednie badania i zaleci leczenie.
napisał/a: wikam2 2014-01-15 19:51
Jak odróżnić upławy od tej fizjologicznej wydzieliny :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-choroby-kobiece_artykul,10032791.html:168rdyc1]https://polki.pl/zdrowie-i-psychologia-choroby-kobiece_artykul,10032791.html[/url_special:168rdyc1]
napisał/a: annndzia00 2014-02-24 18:48
Witam , mam 16 lat .
22.02 współżyłam z chłopakiem . gdy 23.02 wsadziłąm 3 razy mocno palca do pochwy pojawiła się krew po 2 godzinach zmieniło się to na brązowe ok.23 już prawie tego nie miałam . dzisiaj w ogóle tego nie mam . a i jestem w 9 dni cyklu . co to mogło oznaczać ?
napisał/a: Gracee 2014-02-24 19:14
annndzia00 napisal(a):Witam , mam 16 lat .
22.02 współżyłam z chłopakiem . gdy 23.02 wsadziłąm 3 razy mocno palca do pochwy pojawiła się krew po 2 godzinach zmieniło się to na brązowe ok.23 już prawie tego nie miałam . dzisiaj w ogóle tego nie mam . a i jestem w 9 dni cyklu . co to mogło oznaczać ?

Mogłaś naruszyć palcem tkankę i stąd to zanikające krwawienie.