Dziwna praca serca potrzebna rada

napisał/a: meris 2013-01-21 23:13
Witam. Mam na imię Marek i mam 21 lat. Od jakiegoś roku borykam się z chorobą, której nie potrafię nazwać. Robiłem już badania i do tej pory nie wiem co mi jest. Mianowicie, moje objawy to:
1. Ciągłe wrażenie zmęczenia.
2. Częste uczucie, że robi mi się słabo (ten objaw pojawił się od miesiąca)
3. Ciągłe uczucie "waty w głowie" czyli inaczej też ciężka głowa połączona z dziwnym otępiałym wzrokiem, momentami nawet lekko nie ostrym np. w kosciele.
4. Nagły wzrost tętna i uczucie szybkiego bicia serca przy czym uczucie zmieniania sie temperatury - raz ciepło, raz zimno.
5. Uczucie strachu podczas takiego napadu czasami nawet lekka panika.
6. Objawy te po wyjściu na zimne powietrze lekko ustępują ale trwają dalej.
7. Najczęściej atak taki trwa około 30 minut do godziny.
8. Rozdrażnienie.
9. Ataki te występują najczęściej pod wieczór około godziny 18-19.
10. Budzenie się w nocy koło 3-4 po czym zasypiam normalnie aczkolwiek objawy te jak kołatanie po raz pierwszy pojawiły się właśnie w nocy miesiąc temu.

Byłem na pogotowiu kiedy miałem te objawy przez 2 dni w grudniu. Zrobiono mi badanie EKG i wyszło w normie i bez odchyleń, jedynie tętno miałem wyższe ale to jak mówili lekarze wynik mojego podenerwowania (dość mocnego).
Pani doktor na pogotowiu stwierdziła, że może być to niedobór potasu i zleciła mi suplementacje asparginu. Brałem te tabletki i dalej biorę ale poprawy nie czuję a będzie już miesiąc jak się tym faszeruję. W sylwestra czułem się również źle i pojechałem do szpitala by mi pomogli. Znowu zrobiono mi EKG i tym razem zrobiono badanie krwi podstawowe i do tego na zawartość potasu, magnezu i wapnia. Wszystko w normie EKG jak i wyniki potas lekko niżej od 4 ale suplementacja trwała więc zalecono mi po prostu dalszą kurację. Miałem rok temu robione badanie TSH które nie wykazało żadnych problemów. Jako, że ciągle miewam te ataki to stąd moja prośba o pomoc bo już po prostu nie wytrzymuję. Jakie badania mam wykonać - jeśli mogę prosić o wypisanie mi nazw tych badań i jeżeli wiadomo pani/panu czy są refundowane czy też ile kosztują to za takową informację również dziękuję bardzo. Czy suplementować coś jeszcze bądź też dodać do diety?
Kilka słów o moim trybie życia:
Jestem studentem nie śpię o regularnych porach, przez około 4 lata miałem styczność z alkoholem i papierosami. Aktualnie nie pije od 1.5 miesiąca i nie palę nic poza e-papierosem okazyjnie. Zastanawiam się czy to problem z sercem czy też z czymś innym.

We wtorek będę miał wyniki na obecność Boreliozy w moim organizmie gdyż miałem 4 kleszcze w przeciągu 6 lat i mogły one mnie tym zarazić.
Pisząc tę prośbę mam nadzieję, że pomoże mi Pan/Pani w doborze badań i być może uda się nawet wystosunkować jakieś możliwości dot. tego na co mogę chorować.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
napisał/a: klinacz 2013-01-22 00:31
Jeśli EKG, badania krwi oraz TSH nie wykazało niczego niepokojącego, objawy mogą wskazywać na zaburzenie nerwicowe, więc jeśli dalej nie uda się znaleźć konkretnej przyczyny objawów podanych wyżej, wtedy można próbować szukać pomocy u psychiatry, który jeśli stwierdzi takowe zaburzenie wprowadzi odpowiednie leczenie farmakologiczne.
napisał/a: meris 2013-01-22 12:08
Moze ktos moglby poradzic mi jakie badania warto zrobic jeszcze by powykluczac inne dolegliwosci.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-22 12:19
Ft 3, ft 4 , anty-tpo bo bardo dużooo objawów zalatuje problemami z tarczycą.
TSH to hormon przysadki mózgowej także nim się nie sugeruj.

Na dziś jedynie poleciłbym Ci : Omegę 3 olimp 65 % , Koenzym q10 /minimum 60 mg dziennie/ , dobre witaminy /np. Olimp Multiple/.
napisał/a: piotrek199618 2013-01-22 13:24
witam mam bardzo podobny problem jak kolega dlatego nie zakładam nowego tematu by nie spamować moje objawy to
1. Ciągłe wrażenie zmęczenia.

2. Nagły wzrost tętna i uczucie
szybkiego bicia serca przy czym uczucie
zmieniania sie temperatury - raz
ciepło, raz zimno.
3. Uczucie strachu podczas takiego
napadu czasami nawet lekka panika.
4. Objawy te po wyjściu na zimne
powietrze lekko ustępują ale trwają
dalej.
5. Najczęściej atak taki trwa około 30
minut do godziny.
6. Rozdrażnienie.
7. Ataki te występują najczęściej pod
wieczór około godziny 18-19.


również byłem 2 razy z tymi objawami w szpitalu ekg było okej badanie krwi też miałem dobre tylko przy tych 2 przypadkach podwyższone ciśnienie chodź nie czułem się zdenerwowany niby powiedzieli że to może być od stresu i dostałem tabletki "bellergot" na uspokojenie niezbyt mi to pomaga a nigdy nie byłem nerwowym człowiekiem dodam że mam 16 lat dopiero prosił bym o jak najszybszą odpowiedź co mi może dolegać
napisał/a: meris 2013-01-22 13:56
Słuchaj Los Angeles Galaxy napisał mi w tym temacie o badaniach, które powinienem zrobić. Także jeśli nie robiłeś takowych badań to zgłoś się do lekarza rodzinnego i poproś o nie:)
napisał/a: piotrek199618 2013-01-22 14:41
a tobie meris te badania pomogły? czy jakieś inne i czy wogóle jakoś się wyleczyłeś z tego? z góry dzięki za odpowiedź
napisał/a: meris 2013-01-22 15:12
Ja jeszcze ich nie zrobiłem, czekam aż mi się sesja skończy i będę miał trochę wolnego i wtedy pozałatwiam wszystkie te sprawy. Samo badanie CI nie pomoże wiadomo, ale przynajmniej można wykluczyć dane schorzenia no i dostosować leczenie jeśli tego wymagasz:)
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-23 18:16
Na 90 % jestem pewny że to będzie hashimoto i niedoczynność lub sama niedoczynność tarczycy (bardzooo dużo objawów mi pasuje) .
Ostatnio bardzo pupularna choroba , bardzo często myli się ją z wadami serca czy nerwicą dlatego zawsze należy zbadać hormony tarczycy. Jeśli wyjdzie że macie niskie hormony tarczycy i wysokie anty-tpo to będzie potrzebna dieta : zero glutenu i laktozy ( nie jest konieczna ale poprawia samopoczucie i obniża tpo) + suplementy : omega 3, koenzymq10, zielona herbata, dobre witaminy oraz dostaniecie euthyrox /hormon/
napisał/a: meris 2013-01-23 20:03
Nie pasuje mi tu tylko zwolnienia akcji serca bo moje serce wrecz przyspiesza naokraglo :) naszczescie mam juz umowiona wizyte u kardiologa na echo i ogolne badanie wiec moze sie wyjasni bynajmniej, to ze serce mam zdrowe. Wydaje mi sie jednak, ze moje serce musi byc zdrowe bo przy moim trybie zycia np. cala wiosne i lato bardzo duzo i codziennie gram w pilke nozna i to dosc dynamicznie i dlugo ( czasem nawet do 4 h). Tak wiec wnioskujac z tego chyba moje serce bedac chore nie bardzo wytrzymywaloby takie obciazenia. Nastepnie wykonam badania hormonow tarczycy i rozwieje reszte niewyjasnionych spraw. Dzieki wielkie za pomoc Los Angeles Galaxy i pozdrawiam.
napisał/a: piotrek199618 2013-01-23 20:27
Los Angeles Galaxy i meris dzięki za pomoc mi też się wydaje że moje serce jest zdrowe nigdy wcześniej nie miałem problemów z nim a prowadzę dość aktywny tryb życia mieszkam na wsi ruchu świeżego powietrza mi nie brakuje a i za piłką też się na biegałem :) pozdrówki