Dziwna plamka widziana w jednym oku ba białym tle

napisał/a: latynos 2006-11-21 12:51
Witam. Dzis podczas narady przy dobrym oswietleniu patrzac na biala kartke zobaczylem ze w jednym oku widze dziwny obiekt ktory podarza za moim wzrokiem. Obiekt jest jakby bezbarwny - niewielki w ksztalcie bumeranga. Nie jest to punkt - dwie krotkie linie pod pewnym katem. Powiem szczerze ze sie przestraszylem. Nie mam pojecia co to jest. Na oku w lustrze nie widze zmian. nigdy nie nosilem okularow - widze (odpukac) bdb - nie przypominam sobie zebym sie kiedys w to oko uderzyl. Dodam ze obiekt widze tylko przy dobrym oswietleniu sztucznym i tylko na bardzo jasnym tle. Jak uwazacie co to moze byc i gdzie powinienem sie udac z tym objawem. Z gory bardzo dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
Adam
napisał/a: Peter 2006-11-21 13:05
Wybierz się do okulisty. Z opisu przypuszczam, że są to zmętnienia ciała szklistego w oku. Przydarza się to co niektórym osobom.
napisał/a: latynos 2006-11-21 13:08
Hmmm zmetnienia. Czy to moze byc objaw jakiejs choroby? mam sie spieszyc do lekarza czy raczej zachowac spokoj?
napisał/a: Peter 2006-11-21 14:31
Bardzo spieszyć się nie musisz. Nie jest to objaw jakieś choroby układowej, ale kontrola wskazana. Podkreślam, że są to moje przypuszczenia, a nie diagnoza. Od tego jest okulista i może dopiero coś powiedzieć po badaniu.