dziwna narośl na napletku

napisał/a: arek1kera 2015-09-29 10:17
Witam,
wiążę się z takim problemem. Od urodzenia mam taką małą "kuleczkę" na napletku. Jak byłem mały, to kuleczka była mała, a z wiekiem się powiększyła i jak miałem ok. 20 lat, to powiekszyla sie do takich rozmiarów. Już (teraz mam 26 lat) sie nie powiększa. Nie przeszkadza mi to i w sumie nawet jest fajne, takie oryginalne, ale troche mi głupio pokazać się z czymś takim dziewczynie... Problem bardziej w moim mózgu - mam opory przed seksem, bo zawsze na początku słyszę to pytanie od dziewczyny:"co to jest?" i zamiast seksu zaczyna się oglądanie i podziwianie jakie to fajne. Pytanie: Czy to jest coś niebezpiecznego? Nie boli, nie zmienia kolorów, nie powiększa się, generalnie nie przeszkadza.

Zdjęcia ów "kuleczki":
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-29 11:01
Linki musiałem wykasować.

Wygląda to na torbiel. I wg mnie wymaga to chirurgicznego usunięcia, bo podczas stosunku może pęknąć i narobisz sobie (a może i partnerce) kłopotu.
napisał/a: arek1kera 2015-09-29 13:27
Mam to od urodzenia. Czy to możliwe, że torbiel może tak długo istnieć? I z innej beczki: czy do chirurga mogę dostać skierowanie na usunięcie tego?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-29 13:31
Oczywiście że może tak długo istnieć.

Tak, chirurg może zlecić jego usunięcie.
napisał/a: arek1kera 2015-09-29 16:44
Dlaczego żaden lekarz nie zwrócił nigdy na to uwagi? przecież były badania w szkole i jak szedłem na studia no i wiadomo, że niejeden lekarz już to widział.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-30 06:22
Może się nie przyglądali :)

Torbiel jest do usunięcia bez dwóch zdań.
napisał/a: arek1kera 2015-09-30 15:34
Dziękuję za pomoc! Nie bywałem do tej pory u lekarzy, więc nie bardzo się orientuję jaka jest teraz praktyka w załatwieniu wizyty u chirurga i zabiegu. A wiadomo, że wolałbym na NFZ, a nie prywatnie. Co teraz? Idę do rodzinnego i on mnie bada i daje skierowanie do chirurga, a potem u chirurga umawiam się na wizytę i potem ustalamy termin na zabieg?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-09-30 19:50
Lekarz POZ (czyli tzw. rodzinny), jak uzna że trzeba to wyciąć (a powinien), powinien dać skierowanie do chirurga i chirurg jeżeli uzna że trzeba wyciąć (a powinen) skieruje Cię na zabieg.
napisał/a: arek1kera 2015-10-01 16:03
bardzo dziekuje za pomoc. zajme sie tym!
napisał/a: arek1kera 2015-10-24 12:38
byłem u rodzinnego. dał mi skierowanie do urologa i powiedział, że będzie mnie czekał zabieg. ciesze sie i żenuje, że żaden lekarz do tej pory nie zwrócił uwagi że trzeba to usunąć! mam termin na 30 marca 2016. poczekam i dam znać co dalej sie działo. jeszcze raz dziękuje!
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-10-24 12:42
Ja myślę, że to powinien chirurg bardziej oglądnąć niż urolog, no ale jeden i drugi ma wiedzę w tym temacie, no i jeden i drugi może Cię na takowy zabieg skierować.
napisał/a: arek1kera 2016-11-23 11:41
no dobra, w piątek mam zabieg. obetną zbędną cystę i wypuszczą następnego dnia. zastanawia mnie tylko:
1. założą mi cewnik? myślę, że nie powinni - skoro będą ciąć wędzidełko i nic nie będą przecież wciskać do cewki. dobrze to rozumuję?
2. chcę wyjść jeszcze tego samego dnia na żądanie jeśli wszystko będzie się dobrze goić. czy będzie to mądre?