Dziwna choroba

napisał/a: hynkaa 2012-09-08 20:37
witam, moj przyjaciel cierpi na dziwna chorobe od 10 lat, z jego opowiadan, wynika ze ta choroba wystepuje cyklicznie co kilka tygodni ataki wystepuja codziennie lub kilka razy dziennie. Atak wyglada mniej wiecej tak, najperiw zaczyna go bolec glowa, odczuwa mrowienie i dretwienie twarzy, nastepuje znaczne pogorszenie wzroku, pozniej puchna mu czasami dretwieja konczyny, pojawiaja sie plamy na rekach, ponadto atakom towarzyszy temperatura, odczucie dretwienia przelyku... prosze o diagnoze, bardzo sie o niego martwie, oczywiscie byl na pogotowiu ale zanim go przyejli ataki ustepowaly, lekarze specjalisci mowia mu ze sobie wmawia wysylaja do psychiatry, gdzie ten przepisuje lekarstwo ktore oczywiscie nie pomaga. dawno temu ktos zdiagnozowla u niego tetnice miedzy kregami czy cos takiego, nie wiem czy to ma cos wpsolnego ale napisze.
napisał/a: aaggaa3 2012-11-07 14:34
niestety nie pomogę w postawieniu dziagnozy ale

napisal(a): lekarze specjalisci mowia mu ze sobie wmawia wysylaja do psychiatry
prosze nie dac się zbyć!!!

tylko szukać przyczyny, mnie przez rok odsyłano do psychatry wmawiano IBS, nerwicę, depresję...

po dokładniejszej diagnostyce wyszła celiakia, niedoczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto
napisał/a: jamesbt 2012-12-18 15:42
Hipokalcemia?
napisał/a: ela.66 2012-12-19 20:58
Zmień lekarza i to koniecznie szybko i tak do skutku.
Przez dwa lata stanów podgorączkowych oraz bólu szyi i potylicy próbowano mnie leczyć środkami uspokajającymi i na poprawę nastroju. Decyzja - zmiana, rozmowa z lekarzem i tego samego dnia skierowanie na latex. RZS. Leczenie.
Pozdrawiam
napisał/a: jamesbt 2012-12-19 21:42
Zabawne jest to jak często lekarze są co najmniej żałośni...