Dziwna Angina

napisał/a: kubulus2 2009-05-08 16:51
Witam. Mam problem z dziwną anginą, dlaczego? Przeżywałem anginy wiele razy, ale ta jest wyjątkowa. Zaczęło się w sumie normalnie, ból gardła 37,5 stopni, więc bezzwłocznie poszedłem do lekarza rodzinnego. Powiedział, że to jeszcze nie jest angina, tylko dopiero się rozwija. Przepisał mi Modafen i Tantum Verde oraz antybiotyk (kazał brać za 4 dni jak te leki nie pomogą). No i po 4 dniach w sumie czułem się dobrze tylko lekko bolało mnie gardło, więc postanowiłem antybiotyku nie brać i kontynuować kuracje Modafenem, który się wczoraj skończył (leczyłem się od czwartku do wczoraj). Dwa dni temu czułem się prawie zdrowy, 36 stopni, bólu gardła praktycznie nie było czuć. Jednak po nocy znowu zaczęło mnie boleć gardło i dziś boli jeszcze bardziej. Najbardziej przy przełykaniu lub szerokiemu otwieraniu jamy ustnej. Zauważyłem też małą gulkę (ok. 5mm) (nie narośl, po prostu wybrzuszenie) na prawym migdale i to jest chyba źródło bólu. Kaszlu nie mam, katar raczej lekki mało uciążliwy. Bólu nie potrafie określić, nie jest to pieczenie, jakby kłucie lub ucisk.