Dziurki na piętach, nieprzyjemny zapach, nadpotliwość

napisał/a: Leo1231 2015-05-09 14:45
Witam, od jakiegoś czasu na moich piętach pojawiają się 'dziurki' w skórze, towarzyszy temu duża nadpotliwość stóp i nieprzyjemny zapach nawet po niedługim czasie spędzonym w butach. Próbowałem już wielu maści, jak: lamisilatt, travogen, diprosalic, uro krem itp, lecz jeśli któraś z nich przynosiła jakiś efekt, to krótkotrwały, a problem wracał. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
napisał/a: piotrosiama 2015-05-09 15:38
Zaatakował Cię jakiś rodzaj grzybka.
Stosowałeś krem clotrimazolum, jakiś preparat Scholla ?
Kilka słów o higienie : codziennie dokładnie umyć nogi /można moczyć np. w roztworze soli kuchennej/ wycieramy najlepiej jednorazowym ręcznikiem, po dokładnym osuszeniu stosujemy jakiś preparat na grzybicę, na noc można zastosować puder przeciwgrzybiczy i założyć bawełniane skarpetki.
Można kupić w sklepach NATURA specjalne wkładki i skarpetki. Staraj się zmieniać codziennie skarpetki 2-3 razy, buty wietrzyć i często zmieniać. Ogranicz ilość spożywanego cukru.
napisał/a: Leo1231 2015-05-09 17:06
Problem w tym, że jestem po 2 tygodniach używania travogenu (dermatolog twierdził, że to maść typowo przeciwgrzybiczna, czytałem że sterydowa), stopy myte 2x dziennie, używam talku Alta, nie zakładam tych samych butów dwa dni z rzędu, jesteś pewien, że to grzyb?
napisał/a: piotrosiama 2015-05-09 23:38
Moim zdaniem tak no i lekarz jak widzę też skłania się ku grzybkowi.
Niestety kuracja będzie "trochę" trwać. Jeśli zauważysz poprawę to nie przerywaj smarowania - pewnie dermatolog zaznaczył ile czasu masz stosować ten specyfik.
napisał/a: konradek221 2015-05-10 21:59
możesz zrobić badania mykologiczne aby się upewnić. Ale musiałbyś zrobić sobie przynajmniej miesiąc wolnego od specyfików aby pojawiły się wyniki.
Moim zdaniem to mogą być także bakterie np. maczugowca. Poszukaj sobie na necie jak to leczyć.
napisał/a: Leo1231 2015-05-16 11:49
Na kolejnej wizycie u dermatologa pani doktor stwierdziła, że dziurki to pęknięcia na skórze spowodowane nadmiernie zrogowaciałym naskórkiem, kazała używać kremu z mocznikiem i uzbroić się w cierpliwość. Coraz mniej jednak ufam opinii tej pani, gdyż ma ona zwyczaj zmieniać zdanie przy każdej wizycie, ponadto nie poświęca swoim pacjentom zbytniej uwagi, i tu pojawia się kolejne pytanie: powinienem iść do innego dermatologa, czy próbować leczyć się na własną rękę, ew. jakimi środkami?
Z góry dzięki za pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2015-05-16 15:35
To wylecz na początek te pięty, ja osobiście polecam krem marki Scholl - wypróbowany i naprawdę skuteczny.
napisał/a: konradek221 2015-05-19 20:41
tańszy o połowę jest hasceral ok 11zł. Do tego na bakterie np banzacne 5% (chyba najtańsze). Ale leczenie będzie trwać miesiąc albo i dłużej. Także wytrwaj.