Dziura w gardle po 2 miesiącach od wycięcia migdałów-Zdjęcie

napisał/a: 2-nastnica 2010-06-18 10:00
Witam,
Jestem 2 miesiące po wycięciu migdałów. Nie wiem czy moja dolegliwość jest związana z tym faktem.
Więc tak ... Od 3 dni lekko piekło mnie gardło, jednak z wtorku na środę (przez noc) ból się okropnie nasilił. W nocy ledwo co spałem, gdyż całą noc miałem pełno śliny, a przełykanie sprawiało mi okropny ból. Z rana zobaczyłem do gardła, a tam dziura w której znajduję się biała wydzielina.

W czwartek poszedłem do laryngologa, który wykonywał zabieg usunięcia migdałów. Uważnie oglądnął dziurę i ... zapalenie gardła. Ja przestraszony - cały czas miałem chore migdałki to teraz wszystkie bakterie przeniosły się na gardło. Zapytałem się jaki może być powód tego zapalenia, powiedział, że to może być podrażnienie mechaniczne. I przypomniałem sobie, że w poniedziałek jadłem pizze i gorący ser przykleił mi się do gardła. Dodam, iż ból występuję tylko po stronie gdzie znajduję się dziura. Laryngolog przepisał mi antybiotyk Duracet oraz tabletki do ssania LaryngUP. Proszę o pomoc jak złagodzić ból i szybko zaradzić tej dolegliwości.
PS. Nie jadłem nic od 2 dni ...

I teraz mam pytanie, a w zasadzie trzy :
1. Czy to może być zapalanie gardła?
2. Czy ta dziura zaniknie?
3. Możliwe, że zapalanie powstało na skutek podrażnienia mechanicznego?
[img]http://img257.imageshack.us/img257/6509/20100617032.jpg[/img] [img]http://img199.imageshack.us/img199/6804/20100617033.jpg[/img]
napisał/a: doloress10 2010-06-18 15:06
Ta "dziura" to nisza, która pozostała po wycięciu migdałów. To całkowicie normalny widok i nie ma powodów do paniki. Biały nalot w tej niszy to tzw. włóknik, swego rodzaju strup, który zasklepia ranę. Wszystko jest ok, tego włóknika nie wolno zdrapywać, musi samo odpaść.
Po wycięciu migdałów zawsze pozostaje wgłębienie, ale w niczym to nie przeszkadza, a świadczy jedynie o tym, że migdały zostały własciwie i dokladnie wycięte.
pozdrawiam
napisał/a: 2-nastnica 2010-06-18 19:08
To ta nisza może tak boleć? Normalnie wody łykać nie mogę, a co dopiero coś zjeść. I ta nisza zrobiła się dopiero 2 miesiące po wycięciu, wcześniej była gładka powierzchnia? To normalne? Czy ma stosować antybiotyk na tą nisze?

PS. Dzięki za szybka odpowiedź :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-18 19:41
Czas "zamykania się dziury" jest zróżnicowany indywidualnie, jednemu się szybciej zasklepia innemu wolniej. Dziwne że jej nie było a teraz jest, może być tak że nie widziałeś jej bo właśnie włokniak ją zasłanial, a jedząc tą pizze właśnie go zniszczyłeś i rana ponownie została odkryta.
napisał/a: 2-nastnica 2010-06-18 21:18
Tej dziury nie było po wycięciu migdałów. Jestem pewny, gdyż po zabiegu regularnie oglądałem jak się goi gardło. Miejsce dziury wyglądało jak cześć gardła bez tej "niszy".
A więc dziurka zrobiła mi się we wtorek czyli 2 miesiące po zabiegu. Laryngolog przepisał antybiotyk i powiedział, że to zapalenie gardła. Nic nie mówił o niszy. Dlatego nie wiem co to jest ...
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-19 08:29
Wiesz może jesteś wyjątkiem, bo ja nie spotkałem się z wycięciem migdałów po których nie zostały by takie otwory, no chyba, że były tylko częściowo przycięte a nie usunięte całkowicie.
napisał/a: 2-nastnica 2010-06-19 09:31
Migdały całkowicie były wycięte.
Dobra powiedzmy, że to nisza. Dlaczego nie mam takiej również po 2 stronie?
Dodam, iż migdałki wycinało mi 2 laryngologów. Miałem krwotok i ciężko było zszyć ranę ze względu na aparat ortodontyczny.
Jest taka możliwość, że moje migdałki zostały niedokładnie wycięte i dlatego nie mam nisz po obu stronach?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-19 10:46
"Dziura" zależy od wielkości migdałków, jak miałeś jednostronnie powiększony to możesz mieć jedną "dziurę" większą drugą mniejszą.
Miałeś zszywane coś? Bo to nie normalna procedura. Na zdjęciu za dużo prawej strony nie widać, ale resztek migdałków nie dostrzegam.
napisał/a: 2-nastnica 2010-06-20 19:15
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Dziurka powoli się zrasta i zagaja. To jednak nie była nisza. Dziękuję za wytrwałość i odpowiedzi!