Dziewczynka na basenie

napisał/a: Kama0071 2016-09-08 12:10
Piszę w następującej sprawie.
Moja dziewięcioletnia córka uczęszcza 3-4 razy w tygodniu na basen. Kiedyś nabawiła się dość silnej infekcji i ginekolog przepisała jej metronidazol w tabletkach. Po jakimś czasie miała niewielkie upławy, kolejna wizyta iiiiii znów metronidazol. Od tego czasu co jakiś czas córka zażywa florę bakteryjną "kobiecą" w tabletach. Jednak nie non stop i nie po każdej wizycie na basenie, gdyż tabletki te nie nalezą do najtańszych. A chcę ją ustrzec przed kolejną wizytą i kolejnymi dawkami metronidazolu.
W związku z powyższym mam pytanie - w jaki dodatkowy sposób mogę chronić przed infekcjami dziewięciolatkę? Jakieś żele, kremy, nasiadówki? Co polecacie?
napisał/a: joannanr1 2016-09-09 20:57
W Niemczech jest szczepionka Gynatren ale niestety nie wiem czy można ją podawać dziecku.
napisał/a: Xiri 2016-10-11 07:43
Rozwiązanie jest proste... zrezygnować z basenu. Ludzie sikają, plują do tej wody, przychodzą brudni i chorzy, więc nic dziwnego, że dziecko ma infekcje. Zamiast faszerować tak młodą osobę lekami, lepiej zmienić jej rodzaj sportu albo chociaż wysyłać na czystszy basen.
napisał/a: mini_mini88 2016-11-27 18:05
Ja dlatego zdecydowałam się na wkładkę. Dzięki niej krwawienie zostało ograniczone do minimum i problem okresu na basenie się rozwiązał :)