Dziecko wymiotuje po każdej kąpieli

napisał/a: ewela8204 2009-02-28 14:49
Witam Was drogie mamy.Może któraś z mam spotkała się z moim problemem. A mianowicie mój syn od grudnia wymiotje po każdym kąpaniu. Gdy po raz pierwszy wymiotował na drógi dzień miał gorączke i angine.Ale teraz jest zdrowy i wciąż wymiotuje. Jest kąpany w brodziku. Napuszczam mu wody i się myjemy. Kiedy go wyjmuje do wytarcia zaczyna wymiotoać. Tak jest po każej kąpieli.Zmieniłam mu płyn do kąpania i mydło ale to nic nie daje. Jak powiedziałam pediatrze to zaczęła się śmiać i stwierdziła że ma uczulenie na wode. Nadmienie że dziecko ma 4,5 roku. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co to może być Pozdrawiam
napisał/a: ewela8204 2009-02-28 14:53
Zapomniałam jeszcze dodać że przynajmniej 3 godziny przed kąpaniem nie dostaje jeść. Zeby to nie było powodem wymiotów
napisał/a: olgajam 2009-03-04 09:13
ewela8204 napisal(a):Witam Was drogie mamy.Może któraś z mam spotkała się z moim problemem. A mianowicie mój syn od grudnia wymiotje po każdym kąpaniu. Gdy po raz pierwszy wymiotował na drógi dzień miał gorączke i angine.Ale teraz jest zdrowy i wciąż wymiotuje. Jest kąpany w brodziku. Napuszczam mu wody i się myjemy. Kiedy go wyjmuje do wytarcia zaczyna wymiotoać. Tak jest po każej kąpieli.Zmieniłam mu płyn do kąpania i mydło ale to nic nie daje. Jak powiedziałam pediatrze to zaczęła się śmiać i stwierdziła że ma uczulenie na wode. Nadmienie że dziecko ma 4,5 roku. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co to może być Pozdrawiam


Spotkac sie nie spotkalam niestety ale co mi przychodzi do glowy to:
- jesli podejrzewasz reakcje na kosmetyki do kąpieli sprobuj wykapac zwyklym szarym mydlem - podobno jest najbardziej naturalne .

- jesli podejrzewasz sam brodzik (moze dziecko reaguje tak na środki ktorymi myjesz? - teraz wiekoszośc środkow jest bardzo silnie działająca) sprobuj coś z poniższych albo po kolei jak poprzednie nie pomoże:
1) umyć brodzik czymś innym - np. rozrobic wode z szarym mydlem i nowowzietą gabką wyszorować porządnie brodzik przed kapielą a potem jeszcze porzadniej spłukać. Unikaj używania środków i przedmiotów używanych wcześniej do sprzątania.
2) kup/pożycz dużą miskę i wykąp dziecko na środku lazienki albo wręcz w kuchni czy w pokoju (może coś w powietrzu sie unosi w kabinie? wiem, ze dziwnie brzmi ale różne rzeczy sie zdarzają)
3) przyuważ czy dziecko nie bawi się akurat podczas kąpieli jakimiś podejrzanymi zabawkami, nie pije wody z brodzika (mam 4 latka i prawie 2 latka i u nich to normalne niestety choćbym nie wiem ile z nimi walczyła :( )
4) wywieź dziecko do rodziny i tam wykąp (woda lecąca z kranu..?)
5) nie kąp przez parę dni celem zmiany 'klimatów. Dzieci mają różne 'wyskoki'...

powodzenia!
napisał/a: olgajam 2009-03-04 09:36
cos jeszcze mi przyszlo do głowy (tak w stylu dr House'a ) - mam w rodzinie przypadek osoby (nieco wiekowej), która po leczeniu zapalenia płuc tak się zalergizowała (diagnoza jej i lekarzy - czy to prawda na 100% nie wiem), że od spożycia połowy produktów, które kiedyś jadała błyskawicznie puchnie na twarzy (usta, wokól ust itd.). Mam też psa - alergika, który jako młody pies był 2 razy leczony na psie kłopoty żoładkowo-jelitowe. Po tym leczeniu każde szczepienie kończyło się opuchlizną pyska (całego), pokrzywką na grzbiecie (wygladał prawie jak ananas - tez żywy, nie z puszki ;)) i zastrzykami z 'antidotum'. Mam podejrzenie, że to efekt leczenia. Przed leczeniem zwierzak był normalnym, zdrowym psem (aczkolwiek nie wykluczone, że coś przyniósł 'w genach', bo rasowe psy maja całymi pokoleniami skłonności do różnych przypadłosci).
napisał/a: olgajam 2009-03-04 09:49
i ten ręcznik do wycierania upierz w czymś łagodnym.
napisał/a: ewamm 2009-03-04 12:03
a może kąpiel jest stresująca dla dziecka, moze kiedyś się czegoś wystraszył podczas mycia. Wymioty też mogą być na tle nerwowym.
napisał/a: olgajam 2009-03-04 16:21
Moj Ojciec przed chwilą opowiadał historię o swoim znajomym, który miał uczulenie na chlor... na basenie sie wydało. przy większym stęzeniu: bladość, złe samopoczucie, mdłości, czasami wymioty.

edit: znalazlam jeszcze cos takiego: http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php?topic=4341
moze pomoże. raz jeszcze powodzenia!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-06 18:52
[url_special=http://babyonline.pl/kapiel-noworodka-pierwsza-kapiel-noworodka-krok-po-kroku,pierwsze-28-dni-artykul,3688,r1p0.html:12uda7h8]https://mamotoja.pl/kapiel-noworodka-pierwsza-kapiel-noworodka-krok-po-kroku,pierwsze-28-dni-artykul,3688,r1p0.html[/url_special:12uda7h8]