dziecko 5 lat - złe wyniki trzustki i wątroby - co dalej ???

napisał/a: bastka79 2016-05-28 07:58
Witam,

mój 5 letni syn złapał wirusa od siostry. wysoka temp i potem katar. Dostał ze względu na stan córki ten sam anyubiotyk co córka - azitrolek i mucosolvan. Oczo zaropiałe to tobrex.. 1 doba podania skarży się na okropny ból brzucha, mdłości, jednorazowa biegunka. Mija po kilku godz. 2 doba po podaniu antyb. znowu okropne bóle brzucha, mdłości mocne przez 5-6 godz potem mdłosci i ból brzucha utrzymujące się w mniejszym stopniu chwilami przez kolejne 2 doby. Antybiotyk po tych dwóch dawkach odstawiłam. Dostawał tylko paracetamol na zmianę z ibuprofenem, Dziś jest 2 dzien jak nie dostaje . bóle mniejsze , mdłości mniejsze ale niepokoił mnie jego stan i zrobiłam badanie moczu . Amalaza w moczu 613 (norma 325 ) .
Panika - lekarz ten zlecił dietę lekkostrawną , espumisan i dicoflor krople. W poniedziałek kazał zrobić amylazę z krwi . Nie wytrzymałam napiecia i zrobiłam dziś poniższe badania na własną rękę. Skonsultowałam je z lekarzem - stwierdził podrażnienie trzustki i wątroby zlecił znowu dietę i powtórzyć badania w poniedzialek. zlecił leżeć ( co jest trudne ). Na chwilę obecną syn czuje się lepiej choć l narzeka chwilami na ból brzucha i ze mu niedobrze . Temp 38 stop. miał w południe - dostał ibum. teraz bez temp i nawet trochę jest jakby pobudzony . brzuch przy dotykaniu miejscami wrażliwy,.
proszę niech Pan zerknie w te wyniki. czy to może być na skutek podrażenia antyb lub wirusem ? czy jak syn czuje się lepiej to czekać domponiedziałku? dać mu ten dicoflor ewentualnie espumisan ? jak gorączka to ibum czy paracetamol? co teraz na kaszel ?? boję się nawet inhalacji z mucosolvanu.
z góry dziękuję i pozdrawiam

załączam wyniki z moczu i z krwi.