Działanie Esseliv Forte

napisał/a: Parno22 2012-05-30 19:06
Witam, jestem w trakcie 2 miesięcznego cyklu stosowania leku Esseliv Forte. Dolega mi schorzenie wątroby, prawdopodobnie jest to zespol Gilberta (wedlug diagnozy lekarza, aczkolwiek nie jest to w 100% pewne, gdyż nikt z mojej rodziny nie posiadal tego, a Gilbert jest uwarunkowany genetycznie). Po miesiącu stosowania leku zauważyłem spory przyrost wagi, ważyłem 69 kg (184cm, 19 lat) a teraz waże 74. Moje pytanie brzmi:

Przyrost wagi jest związany jedynie przez zwiększone 'trzymanie' wody w organizmie czy po prostu działa on tak zbawiennie na moją wątrobę, że ona zaczeła normalnie funkcjonować i to jest moja naturalna waga? A może jeszcze coś innego?

Skład:
Fosfolipidy z nasion soi zawierające polinylofosfatydylocholinę 300 mg.
Substancje pomocnicze: olej sojowy, utwardzony tłuszcz, wanilina, indygotyna, tlenek żelaza czerwony, dwutlenek tytanu, tlenek żelaza żłóty.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-05-30 21:25
Ten lek a także wszystkie suplementy diety oparte na fosfolipidach sojowych nie powinny wpływać na wzrost masy ciała, a 5 kg w miesiąc to już na 100% nie.
napisał/a: Parno22 2012-05-30 22:34
A nie jest tak, że po prostu moja wątroba została ekhm... 'podleczona' i zaczeła normalnie działać? Czym można to tłumaczyć w takim razie? Dołączam zdjęcie moich wyników:
napisał/a: aaggaa3 2012-06-03 17:04
wiesz co , dziwię się, że na podstawie tylko tych wyników lekarz postawił diagnozę : zespół Gilberta (chociaz oczywiście to całkiem możliwe:)
masz podwyższony poziom bilirubiny a nawet nie pokuszono się, aby zbadać fosfotazę zasadową i GGTP oraz zrobić podział bilirubiny na frakcje (wolna i związana) co by wiele wyjaśniło

akurat mi na podobny problem zapisano esentiale forte, leki tego typu są dość skuteczne, ale trzeba długo zażywać

napisal(a):Po miesiącu stosowania leku zauważyłem spory przyrost wagi, ważyłem 69 kg (184cm, 19 lat) a teraz waże 74.


to dobrze, że waga poszła troszkę w górę :) to raczej tak jak napisał już djfafa nie po tym leku, ale może wątroba lepiej pracuje i to dlatego

możesz mi napisać z jakiego powodu wykonano Ci badania, miałeś jakieś bóle czy też inne dolegliwości w okolicy wątroby?

sama mam bilirubinę ponad normę od dawna i nie mogę dojśc czym to jest spowodowane :(

pozdrawiam:)
napisał/a: Parno22 2012-06-07 18:46
Aga, to badanie związane z bilirubina były robione z powodu komisji wojskowej i był to wymóg. Sam regularnie odwiedzałem początkowo gastrologa (2008-2009), a później hematologa (do 2011), byłem poddawany wielokrotnym badaniom (nawet leżałem kontrolnie w szpitalu 2 dni) i tak naprawdę sami nie byli w stanie stwierdzić co mi jest, więc Zespol Gilberta jest to najprawdopodobniejsze schorzenie wedlug nich. W 2011 roku skończyłem 18 lat, a wraz z tym regularne kontrole u ww. pani dr. (hemat dziecieca) i nie kontynuuje tego, gdyż stwierdziła, że nie ma potrzeby dalszych badan i po prostu musze z tym żyć : )
Poza lekko zażółconymi białkami od oczu żadnych objawów jak nie miałem tak nie mam. Wybacz ten lakoniczny język, ale absolutnie nie posiadam żadnej wiedzy medycznej : )
napisał/a: aaggaa3 2012-06-08 18:53
dziękuję za odp :) wiesz co jeśli byłeś w szpitalu na pewno porobili na tyle badań, że można było stwierdzić z. Gilberta

pozdrawiam i życzę zdrówka :)