dyskopatia,przepukliny,odwodnienie?prosze o pomoc

napisał/a: mkc91 2012-11-20 13:10
Witam, zwracam sie z prosba o informacje co mam dalej robic oprocz "poradni neurologicznej badz neurochirurgicznej" i lykania tabletek. Bol w odcinku ledzwiowym trwa juz dosc dlugo ale nasili sie strasznie jakies 4 tygodnie temu , oto wyniki RTG
Spina bifida S1, zwezenie w czesci tylnej przestrzeni mk L5-S1 poza tym kregoslup L-S ustawiony w osi , wysokosc trzonow prawidlowa

wynik CT

obnizenie wys krazkow mk na poziomach L1-L2 , L2-L3 , L3-L4 , obnizenie wys krazka mk L4-L5 , centralna pjm wpuklajaca sie 5mm do kanalu kregowego , bez cech stenozy kanalu kregowego . Na poziomie L5-S1 obnizenie wys krazka mk centralno prawoboczna pjm wpuklajaca sie 4,8mm do kanalu kregowego bez cech stenozy kanalu kregowego , wykonano rekonstrukcje MPR i VRT Pkt-30

po za tym zrobili mi badanie usg jamy brzusznej , wszystko ok tylko w prawej nerce 4,5mm zlog w grupie kielicha gornego .. to tak tylko informacyjnie bo wiem ze temat nie na ta strone , ale kamien juz mialem w marcu wiec z tym sobie poradze.

mialem zapisane leki Neurovit , Pabi-Dexamethason , Panzol oslonowy , Dicloberl Retard , bralem przezjakis czas , wczesniej zjadlem chyba z 3 opakowania Mydocalm Forte, Diclac 150 Duo , Nimesil saszetki pilem .. tak mi zapisywali , przestawalo bolec na krotki czas a podobno dosc silne leki .. urolog na konsultacji powiedzial ze najpierw mam naprawic kregoslup a potem martwic sie o kamien , szczerze psychicznie juz wysiadam .. w szpitalu po kroplowkach lepiej ale tez nie na dlugo

Bylem u neurologa z wynikiem rtg,tk i papierami ze szpitala , lekami ktore bralem. Dostalem skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne , jestem po 3 dniach zabiegow, laser,prad i pole magnetyczne, zmieniła mi lek no i chyba trzeba zobaczyc co bedzie po tych zabiegach ale szczerze nie jestem do nich przekonany, neurolog powiedziala ze "wchłonie" mi się to , tylko jak dlugo to bedzie trwalo , sa dni kiedy przez pol dnia nie odczuwam bolu a drugie pol dnia nie moge chodzic bo noga mi sie sama zgina i bol nie do wytrzymania,stwierdzila ze poprostu dyski mi wypadają,w piatek mam rezonans przyspieszony przez znajomosci o prawie dwa miesiace, akurat bede po wszystkich zabiegach fizjoterapeutycznych i z wynikiem rezonansu pojde do niej jeszcze raz, co dalej ..

mam wynik rezonansu :

na poziomie l3-l4 , obnizenie wysokosci krazka mk . na poziomach l3-l4 , l4-l5 - l5-s1 z cechami ich odwodnienia , przepukliny krazkow mk,stenozy kanalu kregowego nie stwierdza sie m stozek rdzenia bez zmian ogniskowych

chyba sie za duzo nie rozpisali ? co mi po plycie jak nic nie rozumiem .. nie stwierdza sie przepuklin ? a TK mowi co innego , ze sa dwie .. o ile dobrze rozumiem

nadszedl czas ze jestem po 10 zabiegach fizjoterapeutycznych laser ,pole magnetyczny i prady , neurolog nie widzac jeszcze wyniku rezonansu (pojde za tydzien z plyta i wynikiem) zapisala mi kolejne 10 takich zabiegow .. powiem mi ktos co dalej bedzie albo co robic ? neurochirurg bedzie pewnie chcial operowac .. ale czy to konieczne? w ostatnich dniach oprocz bolu nogi , lydki, dretwienia i bolu odc ledzwiowego.. doszly mi lodowate stopy,wlozylem stopy do goracej wody i nie czulem ze jest ciepla, czulem ze mam je w wodzie ale ciepla ani troche.. termofor z wrzatkiem to samo .. po jakims czasie dopiero sie"rozgrzewaja" .. prosze o pomoc,porady , cokolwiek byle sie poczuc lepiej psychicznie chociaz ..
POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM JEZELI ZLE COS SFORMULOWANE,NAPISANE.. mialem poprzednie wyniki napisane w notatniku i skopiowalem..