Dyskopatia piersiowa i szyjna

napisał/a: kwiatuszek1984 2009-03-20 07:59
Od ponad pół roku zmagam się z bólem. Zaczęło się od bólu mięśnia, lewego ramienia, barku, drętwienia ręki - badanie MR wykazało zniesioną lordozę odcinka szyjnego i niewielką wypuklinę. Długi czas przyjmowałam leki, które nie pomagały, dostałam zastrzyk z Diprophosu - nie pomogło.
W styczniu zostałam skierowana na 3 tyg rehabilitację. W trakcie rehabilitacji fizjoterapeuta zwrócił uwagę, ze coś jest nie tak z odcinkiem piersiowym, oprócz ramienia zaczęły boleć całe plecy, najbardziej właśnie odc piersiowy. Poszłam po skierowanie na kolejny rezonans, oto opis:
Zmniejszenie fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kregoslupa.
Intensywność sygnału rdzenia kregowego niezmieniona. Rezerwa plynowa kanalu kregowego
w odcinku szyjnym zachowana. Wysokosc i intensywnosc sygnalu krazkow
miedzykegowych i przestrzeni miedzykregowych niezmieniona. Na poziomie Th7-8
centralno-lewostronne uwypuklenie kazka miedzykregowego, krazek pukla sie w obreb
kanalu kregowego na glebokosc 2.3 mm, nieco modeluje worek oponowy i rdzen
kregowy. Nieznacznie poglebiona lodoza dolnej czesci odcinka ledzwiowego
kregoslupa. Obecnosc wypuklin krazkow miedzykregowych w odcinku ledzwiowym nie
stwierdzam.
Obecnie jestem w trakcie kolejnej 3 tygodniowej rehabilitacji (na karcie wpisana diagnoza: dyskopatia piersiowa i szyjna) i już nie wiem, gdzie szukac pomocy – u ortopedy, neurologa, neurochirurga? Ból utrzymuje się przez cały czas, rehabilitacja w ogóle mi na ten ból nie pomaga.
Fizjoterapeuta na razie działa w kierunku poprawienia stabilności kręgosłupa, bo z tym jest duzy problem, no i wzmacnia mięśnie.
I teraz tak naprawdę nie wiem co robić dalej. Konsultować się u kolejnych specjalistów? Zapisać się na kolejne zabiegi w przychodni rehabilitacyjnej?
Życie z takim bólem to nie życie…

Jeszcze jedno – czy dyskopatię odc piersiowego naprawdę tak ciężko leczyć i występuje ona bardzo rzadko?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
napisał/a: kwiatuszek1984 2009-03-23 15:37
rozumiem, że nikt nie spotkał się dotąd z dyskopatią odcinka piersiowego?