Dyskopatia odcinka piersiowego Th5-6

napisał/a: razec11 2014-01-24 09:49
Witam
Po badaniu rezonansem magnetycznym stwierdzono u mnie wypuklinę jądra miażdżystego krążka o wielkości 2 mm przylegającą do rdzenia kręgowego.
W chwili obecnej nie mam objawów neurologicznych w kończynach dolnych. Jest ból pleców w okolicy dyskopatii, ale martwi mnie co innego.
Od pewnego czasu czuję przez pewien moment trudności w oddychaniu. Tak jakby w okolicy przepony ktoś owinął mnie taśmą, która powoduje takie napięcie i utrudnia oddychanie.
Wiem, że mogą występować tego typu objawy, pytanie czy nie jest to niebezpieczne i nie w pewnym momencie nie zablokuje mnie zupełnie.
Poza tym czy tego typu objawy mogą się cofnąć, bo mam także dyskopatię lędźwiową i wiadomo, że ona potrafi boleć, jednak u mnie ten ból jak do tej pory mijał po jakimś czasie. Czy tu może być podobnie?
Pozdr.
napisał/a: razec11 2014-01-28 20:37
Witam
Szkoda, że nie ma odzewu, być może zamieszczenie zdjęć z MR coś zmieni. W przekrojach poprzecznych zdjęcia już z widoczną przepukliną, powyżej i poniżej przepukliny nie widać. Zdjęcie nr 4 to przekrój podłużny.
Proszę napisać co sądzicie o tym, plecy nadal bolą choć w różnym stopniu i czy można coś z tym zrobić.
Pozdr.