Dyskopatia czy można z tym jeszcze coś zrobić?

napisał/a: spamek 2014-11-27 14:39
Witam.
Jakieś 7-8miesięcy temu wykonywałem ćwiczenie martwy ciąg w ruchu końcowym poczułem ból pleców-który utrzymuje sie po dziś dzień.
Do tej pory nie wiem co w tym ćwiczeniu wykonałem źle, plecy miałem prosto, no niestety...
Wykonałem RTG które wykazało płaską prawostronną rotoskoliozę(jakąś minimalną).

Miałem robiony MRI-które wykazało dyskopatię:
Niewielkie okrężne wypukliny krążków międzykręgowych l4/l5 (wymiary AP ok.2mm) i l5/s1 (AP ok 3mm) -niewielkie modelowanie worka oponowego, niewielkie zwężenie schyłków bocznych po obu stronach, bez cech MR ucisku struktur nerwowych. Drobne nierownosci blaszek granicznych kręgów, głównie pogranicza piersiowo-lędzwiowego kręgosłupa. Reszta ok.

Lekarz zalecił ćwiczenia MC Kenziego oraz fizykoterapię.

Obecnie wykonuję tylko przeprosty w tył bo zabiegów ani ćwiczeń jeszcze nie miałęm.

Czy mogę coś jeszcze zrobić z tą kontuzją, czy wszystkie zalecenia lekarza mają tylko zniwelować ból i sprawić aby kontuzja się nie pogłębiła a i tak najprawdopodobniej w przyszlosci czeka mnie operacja;/?
Miał ktoś podobny problem?

Jestem troche załamany bo trening silowy odpada(niby neurolog powiedział,że mogę ćwiczyć w pozycjach leżących i nie obciążających kręgosłupa) a był dla mnie bardzo waznym elementem życia,a dodatkowo na studiach mam dużo wf-u(studiuje fizjoterapie) i nie wiem jak to pogodzić, dodatkowo odczuwam silne bóle częśto promieniujące do pośladków bardzo rzadko do nogi(lekkie drętwienie)?
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-20 22:15
Nie wiem jak to ująć. To jest typowy objaw nieodpowiedniego podejścia do ćwiczeń. Nie gniewaj się, ale o ćwiczeniach siłowych powinieneś zapomnieć, puki jeszcze możesz. Gdzie tkwi błąd. Błąd popełniłeś, choć jeszcze nie wiesz gdzie. Najczęściej błąd jest popełniany właśnie przy martwym ciągu. To ćwiczenie jest najczęstsza przyczyną schorzeń kręgosłupa. Głównie dyskopatii. Błąd tkwi najczęściej w tym, że ludzie którzy dorwą jakiś plan ćwiczeń i od razu ćwiczą martwy ciąg, bo chcą przecież ćwiczyć wszystkie partie mięśni. To błąd. Martwy ciąg powinno sie zaczynać ćwiczyć dopiero po kilku latach ćwiczeń. Dopiero jak wszystkie mięśni będą już wyćwiczone. Słowem, mięśni muszą być jak ze stali, zanim zaczniemy ćwiczyć martwy ciąg.
To tylko tak się wydaje, że kręgosłup jest pionowy. Kolana jednak trochę przeszkadzają. Niby nie dużo, ale przy dużym obciążeniu to sporo.
Jeżeli chce się normalnie żyć, to trzeba sporo zmienić w swoim życiu, bo stan będzie się pogarszał. Można teraz jeszcze ćwiczyć, ale już nie tak jak poprzednio. Teraz można trenować, ale bez obciążania kręgosłupa. A więc drążek, poręcze, pompki i ćwiczenia w leżeniu.
U mnie przyczyną dyskopatii stały się silne mięśni brzucha. Powszechnie uważa się, że silne mięśni brzucha powodują przeniesienie ciężaru z kręgosłupa na nie. To błędne stwierdzenie w przypadku ludzi emocjonalnych, do których ja należę. Też tak myślałem, więc zacząłem ćwiczyć mięśni brzuch. Pięknie mi się wyrzeźbiły, ale w pewnym momencie wyskoczył mi dysk. Długo to analizowałem, aż w końcu doszło do olśnienia. Nie można ćwiczyć mięśni brzucha, bez ćwiczeń tylnej części ciała. Ludzie emocjonalni nie mogą sobie na to pozwolić. Silne mięśni brzucha i oglądanie emocjonujących filmów w telewizji, to tragedia. Powoduje to zaciskanie mięśni brzucha i pochylanie sylwetki do przodu. Po wielu godzinach emocji - dysk do wymiany.
napisał/a: TCM 2014-12-27 14:09
Witam,
bardzo dobre efekty przeciwbólowe daje zastosowanie pasów do samodzielnej rehabilitacji w domu- maja działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i regeneracyjne. Zabiegi dobrze wykonywać przed ćwiczeniami, wtedy efekty są o wiele lepsze i tak nie boli.
Proszę poczytać:
http://leczsiesam.com/to-co-polecamy/