Dyskomfort z lewej strony brzucha

napisał/a: dembik 2015-01-14 19:05
Witam ,od jakiegoś czasu czuje dyskomfort z lewej strony brzucha,nie jest to ból i odczuwam to tylko przy siedzeniu,gdy leże bądż chodzę jest ok,pojawia się to raz na jakiś czas,raz jest bardziej denerwujące raz mniej.Czy jest możliwe ze ma to coś wspólnego z kręgosłupem ? 2 lata temu miałem rwe kulszową i ból pleców co jakiś czas wraca..


pozdrawiam Rafał
napisał/a: Konstans 2015-01-14 20:28
Hej :)
trudno mi zrozumiec co masz na mysli mówiąc "dyskomfort" ? :/
Wiem, ze pewnie ciężko Ci to określic ale się postaraj, bo mi tym bardziej cięzko a zgadywać nie chce !
Zastanów się przy okazji, kiedy konkretnie Cie boli? po jedzeniu?przed ? po jakimś konkretnym posiłku?
Wszystko ma znaczenie.
Nie sądzę jednak, by miało to cokolwiek wspólnego z rwą. Ona jak się pojawia to sam wiesz - człowiek kona :/
Ból pleców natomiast gdzie występuje? w jakiej części ? jak często?
Zdziwiłbys się, gdybyś wiedział ile rzeczy może to oznaczacz.

Pozdrawiam :)
napisał/a: dembik 2015-01-14 21:21
Hej ,dzięki za opowiedz.
Dyskomfort , czyli jak siedzę to jak by mnie coś uwierało ,coś cisneło.Najczęsciej po pracy (fizycznej)lub jak się dużo nachodzę np.długi spacer.Ból pleców , w okolicach krzyża ,po lewej stronie,wystepuje po pracy jak dużo się nadzwigam,po bieganiu.Czasami po jedzeniu brzuch mi strasznie ,,wydyma'' i wtedy też czuje ten ucisk, ale tylko wtedy gdy siedzę np.przed komputerem albo jak jadę samochodem.
napisał/a: Konstans 2015-01-16 16:20
dembik napisal(a):Hej ,dzięki za opowiedz.
Dyskomfort , czyli jak siedzę to jak by mnie coś uwierało ,coś cisneło.Najczęsciej po pracy (fizycznej)lub jak się dużo nachodzę np.długi spacer.Ból pleców , w okolicach krzyża ,po lewej stronie,wystepuje po pracy jak dużo się nadzwigam,po bieganiu.Czasami po jedzeniu brzuch mi strasznie,,wydyma'' i wtedy też czuje ten ucisk, ale tylko wtedy gdy siedzę np.przed komputerem albo jak jadę samochodem.[/quota]

a może masz problemy z przepukliną? badałeś sie pod tym kątem?
wyraźnie gorzej Ci po ciężkiej fiz. wysiłku
a jak wygląda Twoja dieta? boli Cię coś po jedzeniu/w trakcie?
napisał/a: dembik 2015-01-16 18:06
Dieta jest oki,tak mi się wydaje.Staram się nie jeść tłustych rzeczy,od roku walczę z lekką nadwagą,na poczatku myślałem że to przez dietę coś odczówam,że to tłuszcz mnie uwiera :)
Co do przepukliny to przeszło mi przez myśl,ale przepuklina to chyba jest niżej ,a ja cos odczówam pod żebrami.Do lekarza wybieram się w tygodniu ,jestem w UK a tutaj w przychodni najbardziej to można liczyć na paracetamol..;)
napisał/a: Konstans 2015-01-16 18:27
No i sprawa jasna !!!
Skoro masz nadwagę, znaczy tylko tyle, ze dotychczas źle jadłeś !!!!
Masz obciążoną wątrobę, woreczek, może trzustkę. Albo coś z jelitami. Tak czy inaczej jakiś stan zapalny na pewno.
Tłuszcz, mój drogi, nie uwiera nigdy !!!
To węglowodany - cukier, chleb, słodycze, owoce (gł. fruktoza ze słodyczy) powodują niealkoholowe stłuszczenie wątroby i sto innych zaburzeń na tym tle.
Tylko odpowiednia dieta jest w stanie przynieśc Ci ulgę.
Poczytaj o paleo !
Pij dodatkowo ostropest plamisty mielony. Wspomoże pracę wątroby i udrożni, co zatkane ;)
Pozdrawiam :)
napisał/a: dembik 2015-01-16 18:51
No dzięki za odpowiedz i pocieszenie :) Mam nadzieję że to ,,tylko '' to i odpowiednia dieta mi pomoże,tylko że jak nie byłem na diecie to wszystko było ok,zaczęło się po jakimś czasie po rozpoczęciu diety. Przyznam się że dieta nie jest jakoś strasznie restrykcyjna,w tygodniu ok,ale w wekeend zdarzają się chipsy,cola i fastfood..
Na pewno poczytam o paleo ,dziekuję i pozdrawiam :)
napisał/a: Konstans 2015-01-16 19:47
właśnie dlatego,że raz trzymasz dietę, to znów sobie folgujesz ... czujesz sie źle :(
Bo co nie odtrujesz organizmu to znów go zanieczyszczasz a przede wszystkim takim złym jedzeniem (frytki, cola, chipsy, alko) bardzo obciążasz narządy.

TYlko właściwa dieta, pozbawiona węglowodanów a oparta na zdrowych tłuszczach, mięsie, rybach, jajkach i warzywach da Ci taki spadek wagi,ze bedziesz mi tu piał ze szczęścia i nosił na rekach (cięzka nie jestem ;)
Nawet nie zauważysz,ze chudniesz, bo paleo to zdrowa i sycąca dieta.
Poprawią Ci sie parametry,dolegliwości minął ale wszystko zależy od Ciebie :)
Działaj chłopaku na korzyść własnego zdrowia !
Pozdrawiam :)