dyskomfort w przełyku

napisał/a: cariietta 2014-01-09 15:33
Witam, mam 21 lat, od paru lat zmagam się z refluksem, lecz nigdy nie było to dla mnie uciążliwe, pomagały mi tabletki do gryzienia "GEALCID" - niestety od jakichś 3 dni coś się pogorszyło, mam odczucie jakby mi coś zalegało na wysokości mostka, czasami wyżej. Odbija mi się bardzo często, lecz rzadko jest to 'kwaśne odbijanie' - bardzo mnie to niepokoi!! :( Tyle się naczytałam o tym w internecie, jakieś przepukliny, raki.. teraz studiuje a w swoim mieście będę za tydzień w piątek, pójdę do rodzinnego, skieruje mnie dopiero do gastrologa.. muszę tyle czekać...

Pomóżcie, co to może być! Refluks ? Dziwnie, bo mam to non stop przez te 3 dni.. i nie wiem ile to bedzie jeszcze trwało.. a wiem, że objawy refluksu zawsze po tabletkach mijały, a teraz nawet po nich nie mija !! pomożcie proszę

Pozdrawiam M.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-01-09 18:27
Witam

Trochę informacji na temat refluksu zamieściłem w tym artykule:
http://commed.polki.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html
Na refluks stosuje się inhibitory pompy protonowej aby zmniejszyć wydzielanie kwasu solnego w żołądku ale z tym poczekaj do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam