Dyskomfort w okolicy odbytu

napisał/a: Wojtek25 2007-10-03 13:14
Witam serdecznie.

Od wczoraj zmagam się z obcym jak dotąd dla mnie problemem. Mianowicie zacząłem właśnie wczoraj odczuwać pewien dyskomfort przy chodzeniu i siadaniu. Był to lekki ból z okolic odbytu. Gdy dziś rano problem się powtórzył obejrzałem tą okolicę i wyczułem palcem w bardzo bliskiej okolicy odbytu średnio-twarde uwypuklenie niewielkich rozmiarów. Przy dotyku odczuwalny jest lekki ból. Dyskomfort towarzyszył również przy oddaniu stolca. Poczytałem kilka stron na podobne tematy o ropniach, żylakach, hemoroidach i boję się, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Proszę jednak o jakąś poradę, czy jeszcze poczekać z taką wizytą, czy może wykonać pewne czynności, które zmniejszą mój problem, może jakieś leki. Wspomnieć muszę jeszcze, że od dłuższego czasu mam duże problemy z gazami, szczególnie rano, przed wypróżnieniem, które czasami muszę powtarzać do całkowitego wypróżnienia. Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: eko1 2007-10-08 23:08
wpisz w google GUZEK ODBYTU a znajdziesz rozwiązanie problemu, jak po 2 tygodniach nie zniknie proponuję wizytę u lekarza
napisał/a: Wojtek25 2007-10-09 11:37
Dziękuję za odpowiedź, podejrzewałem, że może to być coś o charakterze zapalnym. Czy mógłbym otrzymać pomoc w wyborze jakiejś maści przeciw-zapalnej? O takim m. in. sposobie leczenia wyczytałem szukając o guzkach odbytu. Charakteru hemoroidalnego to raczej nie ma, ponieważ nie piecze, nie krwawi itp.
napisał/a: Peter 2007-10-09 11:57
Proctoglyvenol. Skuteczny, łatwy w aplikacji.
I nie czekaj, aż zacznie piec lub krwawić.
Pozdrawiam Peter