Dyskomfort w lewym nadbrzuszu

napisał/a: hornet 2015-12-20 10:14
Witam,
Mam 25 lat. Problem, który opiszę zaczął się co najmniej półtora roku temu. Siedząc sobie przy biurku poczułem dziwny, niezbyt mocny dyskomfort/ból. Po prostu czuję ten bok, jakby było tam jakieś ciało obce. Utrzymuje się on do dzisiaj. Jest zlokalizowany w okolicy chyba trzeciego żebra licząc od dołu (ostatnie żebro, które jeszcze nie łączy się z mostkiem). Można wyczuć pod tym żebrem przeskakujące jakby chrząstki, a gdy położę się na boku to mogę tuż przy drugim-trzecim żebrze od dołu wyczuć jakby większą, twardą masę, która po napięciu mięśni wyskakuje i wskakuje z powrotem na swoje miejsce - pod żebra. Lekarz twierdził, że to naderwany/zerwany przyczep mięśniowy. Z kolei gdy nacisnę końcówkę najniższego żebra to czuję pod nim ból. Mam też lekkie bóle pleców zwykle w okolicach łopatki.

Poszedłem więc wreszcie do lekarza. Zostałem skierowany na podstawowe badanie krwi, wszystko w normie, minimalnie obniżone PLT. Potem kolej na USG:
wątroba normo-echogeniczna, prawidłowej wielkości, bez ewidentnych zmian ogniskowych. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrz wątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, cienkościenny, bez kamieni. Pole trzustkowe i śledziona USG w normie. Nerki położone w miejscu typowym, prawidłowej wielkości i kształtu, bez zastoju moczu w ukm. W nerce lewej nie można jednoznacznie wykluczyć drobnych złogów (piasek?). Pęcherz moczowy o gładkich wewnętrznych obrysach, echo ujemny. Gruczoł krokowy prawidłowej wielkości i echo strukturze echa. Aorta i przestrzeń przyaortalna stosowna do wieku.

Tak więc tutaj wyszło wszystko niby w porządku. Po USG zrobiłem kolonoskopię i tam również wszystko wyszło w porządku, bez żadnych zmian patologicznych.
Co to może być? Jakie badania zrobić, by wykluczyć najgorsze? Tomografia? Jestem okropnie zaniepokojony, czasem nie mogę spać w nocy, bo nie mogę przestać o tym myśleć.
Pozdrawiam
napisał/a: hornet 2015-12-21 17:20
A więc nikt nie ma żadnej koncepcji? Cholernie się boję, że to rak żołądka, ale w sumie oprócz tego dyskomfortu nic złego się nie dzieje. Nie straciłem apetytu, nudności nie mam, masa ciała utrzymuje się na stałym poziomie, żadnych smolistych stolców ani krwawych wymiotów. Po posiłku nie zaczyna mnie boleć żołądek. Co jest grane?
napisał/a: hornet 2016-01-11 20:40
Zrobiłem ostatnio tomografię komputerową z kontrastem. Oto co wyszło:
Wątroba jednorodna, normodensyjna, powiększona w wym. cc do 20cm, bez wyraźnych zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy bez uchwytnych TK złogów. Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Trzustka prawidłowa.
W części środkowej śledziony podtorebkowo obszar hypodensyjny o ś r. 17mm, nie ulegający wzmocnieniu kontrastowemu- raczej o charakterze torbieli, poza tym śledziona jednorodna.
Nadnercza kształtne.
Nerki położone w miejscach typowych bez zastoju i kamicy o zachowanej strukturze. W nerce lewej miedniczka zewnątrznerkowa o wym. ap 19mm.
Węzły chłonne krezkowe oraz w zakresie przestrzeni okołoaortalnej o śr. do 10mm.
Bez cech wolnego płynu w jamie otrzewnej.
W uwidocznionych przekrojach klatki piersiowej miąższ płucny bez zmian ogniskowych.
Układ kostny bez cech destrukcji.

Nie podoba mi się ta torbiel na śledzionie. Czy to może się okazać czymś groźnym?
napisał/a: vigoo 2016-02-01 16:41
http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt2062.htm
Tu jest cos o torbielach śledziony