Dwie różne interpretacje TK zatok

napisał/a: pieskracy 2014-11-27 20:59
Witam. Spotkał mnie pewien problem. jestem po TK zatok i jedna Pani(A) laryngolog twierdzi że zabieg nie niepotrzebny i da się to wyleczyć farmakologicznie(alergiczne) , a druga ze zabieg jest potrzebny. Pani A argumentuje to tym ze mój ojciec też chorował na zatoki, a siostra astma. to jak z tym jest? Odpowiedź w żaden sposób nie wpłynie na moją decyzję. chcę po prostu wiedzieć . Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2014-11-27 21:16
Opis tomografii może wskazywać na to, że powinna być przeprowadzona operacja, ale w cale nie musi być przeprowadzona w zależności od tego w jakich okolicznościach rozpoczął się twój problem.
Jakie masz dokładnie objawy - twój nos się zatyka? Co spowodowało, że wykonałeś/aś tomografię?
Jeśli masz dane objawy to w jakich okolicznościach one powstały - doznałeś/aś urazu nosa, byłeś/aś przeziębiony/a?
napisał/a: pieskracy 2014-11-27 21:29
uraz nosa jakieś 4-5 lat temu. Nie jestem w stanie określić od kiedy mam problemy z nosem, ale 3 lata to na pewno. Fabryka wydzieliny, zatkany, bóle, upośledzony smak/węch, podrażnione wnętrze. TK to raczej naturalna kolej rzeczy przy takich dolegliwościach.
napisał/a: radek07 2014-11-27 21:34
Robiłeś testy alergiczne kiedykolwiek?
Robiłeś wymaz z nosa lub gardła?
Masz wynik tomografii na płycie?
Tylko 2 laryngologów widziało opis tomografii? Czy owi laryngolodzy widzieli też zdjęcia tomografii?
napisał/a: pieskracy 2014-11-28 23:00
testów nigdy, wymazu też żadnego. Wyniki na płycie owszem dostałem, a laryngolodzy je widzieli. Czyli nie ma szansy na to żeby zabieg się odbył bez tych badań?
napisał/a: radek07 2014-11-29 13:41
Chodzi o to, że te badania mogłyby zapobiec operacji. No chyba, że problem jest wywołany urazem, więc te badania nie miałyby większego sensu.

Możesz przesłać wynik tomografii?