dwie nieprawidłowości w morfologii- krwinki białe i limfocyt

napisał/a: fiesta3 2015-08-23 22:56
Witam,

Bardzo proszę o doradzenie mi czy odchylenia w wynikach są niepokojące (wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie):

Krwinki białe: 4.31 (norma 4,40-11,30)

Liczba limfocytów: 1,08 (norma 1,40-3,70)

Z góry ogromnie dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: theblackcat 2015-08-25 07:36
Tu potrzebna jest cała morfologia nawet jeśli inne wyniki sa ok.
napisał/a: Vattier 2015-08-25 11:37
Z jakiego powodu była robiona morfologia? Jakaś infekcja ostatnio? Leki? Częste infekcje? Choroby przewlekłe? Podane wyniki raczej bez żadnego znaczenia klinicznego. Można ewentualnie zrobić rozmaz ręczny (bo wyniki to pewnie automat, a automat czasem się myli), jeśli Cię to bardzo niepokoi.
napisał/a: fiesta3 2015-08-25 21:29
Dodaje w załączniku wyniki.

Morfologia robiona po prostu, nie choruję.
Jestem wegetarianką, dosyć szczupłą.
Mam dużo stresu, poza tym jedynie problemy z kręgosłupem.
napisał/a: fiesta3 2015-08-25 21:31
A i co to znaczy, że wyniki są bez znaczenia klinicznego, nie bardzo rozumiem?
napisał/a: Vattier 2015-08-26 10:02
Czasem badania wychodzą nieco poza normami, ale zazwyczaj nie ma to przełożenia na żadną chorobę. Osobiście nie przejmowałbym się takimi wynikami - do kontroli za 3 miesiące. Jeśli białe krwinki znowu będą na dole, to zrobić rozmaz MANUALNY. Jeśli rozmaz wyjdzie podobnie, to warto się nad tym pochylić i diagnozować przyczynę obniżenia WBC.
napisał/a: fiesta3 2015-08-26 13:04
Nie dodałam, że to już po raz któryś wyszły mi takie obniżone parametry, dlatego też lekarz pierwszego kontaktu skierował mnie do hematologa i te właśnie badania to wyniki badań, które hematolog mi zlecił.
Liczyłam właśnie, że zleci mi rozmaz ręczny, ale to jest taki "zwykły", tak?
W takim razie może po prostu go poproszę o ręczny albo zrobię na własny koszt, to pewnie są groszowe sprawy.
napisał/a: fiesta3 2015-12-29 20:52
Znowu zrobiłam morfologię i po raz kolejny są nieprawidłowości. Mój hematolog to zbagatelizował, nie widzi powodu do zrobienia rozmazu ręcznego.

Bardzo proszę o radę czy warto zrobić rozmaz ręczny we własnym zakresie. Poniżej wstawiam wyniki całej morfologii.

Dodatkowo, bardzo proszę o informację czy na badanie morfologii z rozmazem może skierować również internista i czy do badania trzeba się przygotować jakoś inaczej niż do "zwykłej" morfologii.


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.