Dwa razy miesiączka w miesiącu?

napisał/a: Monika_Lublin 2012-08-17 10:15
Witam. Nurtuje mnie pytanie czy istnieje możliwość pojawienia się 2 x miesiaczki w tym samym miesiącu? Pierwsza zaczęła mi się 10 sierpnia 2012r i skończyła się 14 sierpnia. Z tym, że ta miesiączka była obfita i czerwono ciemna. Hm... Obecnie moje miesiączki są zawsze tak długie i takim kolorze... Kolejna zaczęła mi się 16 sierpnia koło godziny 20:30... Ale praktycznie w dzień jej nie ma a wieczorem jest tylko troszeczkę i jest strasznie jaskrawo czerwona... Nigdy tak nie miałam... Jest to pierwszy raz i trochę się przejmuję tym:(
Proszę o pomoc
napisał/a: wikam2 2012-08-17 11:45
A jesteś pewna, że to nie jest kontynuacja poprzedniej?
napisał/a: Monika_Lublin 2012-08-17 13:26
tak jestem pewna. tamta sie skonczyla a teraz znowu i jest bardzo jasno czerwona jak nigdy ...
napisał/a: Kali11 2012-08-30 15:54
Ja na Twoim miejscu umówiłabym wizytę u lekarza bo to może być tak jak pisze @wikam kontynuacja poprzedniej a równie dobrze jakaś pęknięta torbiel.
napisał/a: wikam2 2012-08-30 16:37
A teraz co się dzieje?
napisał/a: TheBlondi 2012-09-03 14:56
Witam . Nie wiem co sie dzieje podczas miesiączki mam tak straszne bóle że czasem normalnie nie moge usiąść ani się polożyć :( .
I jest tak cały czas , czy w nocy , czy w dzień bóle są coraz silniejsze... Brzuch robi mi się ''twardy'' tak jakby skurcz nie mam pojęcia co robić a u ginekologa nigdy nie byłam szczerze to sie boje :/ nie moge sobie poradzić z tym okropnym bólem !! Żadne tabletki nie pomagają ...
napisał/a: wikam2 2012-09-03 17:59
Jeśli bolesne miesiączkowanie ma postać wtórną (pojawia siępo kilku latach "normalnego" miesiączkowania) to przyczyną zazwyczaj są infekcje, zapalenia. Jesli mówimy o pierwotnym to tu najczęściej przyczyną jest problem z kurczliwością macicy i wydalaniem.
Ponadto czynnikiem m.in wspólnym może być : nieprawidłowość w budowie narządów rodnych i to trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności.
Wizyta u lekarza wskazana.
Jak sobie pomóc? Sposoby domowe - ciepłe kompresy, mięta, melisa, rumianek. Leki pb; nospa,vegantalginH, aulin(?).
Prócz tego : podczas @ unikamy potraw wzdymających, ostrych. Może zastosować masaż brzucha i ćwiczenia, które Ciebie pomogą.
Niestety bolesne miesiączkowanie może być też wynikiem...przysłowiowej - takiej urody.
napisał/a: TheBlondi 2012-09-03 18:08
Tzn co ja mam zrobić jak to nieprawidłowość w budowie narządów rodnych ?? O co to chodzi ? ;(( cz to coś poważnegoo ???
napisał/a: wikam2 2012-09-03 18:15
Nie :) To może być. np. tyłozgęcie macicy, przodozgięcie, zwężenie szyjki macicy itp. Nic się z tym nie robi. Ile masz lat?
napisał/a: TheBlondi 2012-09-03 18:22
mam 17 . Ale czy ja mam się z tym udać do ginekologa ??
napisał/a: wikam2 2012-09-03 18:33
W tym wieku może to być jeszcze kwestia hormonalna. Nie musisz iść na łeb na szyję ale warto. Choć dla usg.
napisał/a: TheBlondi 2012-09-03 18:37
Dobrze , dziękuje bardzoo :)