Duży problem-zatoki

napisał/a: paw24 2014-02-17 21:08
Witam. Mężczyzna 37 lat. Od kilkunastu lat zmagam się z zatokami. Mam przewlekłe zapalenie zatok. W sierpniu złapał mnie ostry nawrót choroby. W końcu zrobiono mi tomograf komputerowy. Oto opis: Masywnie pogrubiła śluzówka prawej zatoki szczękowej z obecnością treści retencyjnej, wypełniają niemal w całości światło zatoki, obejmują kanał ujściowo-przewodowy z jego niedrożnością.Pogrubiała śluzówka lewej zatoki szczękowej z poziomem płynu wypełnia jej światło do połowy. Kanał ujściowo-przewodowy niedrożny. Pogrubiała śluzówka całego sitowia, obejmuje ujścia zatok czołowych oraz klinowych. Polopowata masa w zatoce klinowej lewej 1,7x0,8 cm w przekroju czołowym. Zatoki czołowe powietrzne.
Od sierpnia objawy to przede wszystkim: bóle głowy, zawroty głowy, zatkane na okrągło dziurki w nosie, spływająca wyddzielina w gardle, ciągły katar,całkowity brak węchu i ostatnio smaku, czasami pieczenie głowy na czubku z prawej strony, delikatny piska w lewym uchu gdy jest cicho, tzn wtedy jest słyszalny i niestety od tego sierpnia bardzo silne osłabienie i ból mięśni nóg i rąk, który cały czas się utrzymuje. Gdy cokolwiek robię to bardzo szybko się męczę i zlewam potem. Gdy pójdę na spacer z dzieckiem to wracam strasznie zmęczony z bolącymi nogami ( jak z waty). Ostatnio zrobiono mi punkcję, było przez chwilę lepiej ale złapałem infekcję i wszystkie objawy powróciły. Zostałem zakwalifikowany operację fess, ale muszę czekać na nią jeszcze 7 miesięcy ( w sumie cały rok). Obecnie biorę raz dziennie flixsonase nasule, czasami xylogel iibuprom zatoki. Niestety z coraz mniejszym skutkiem.
Mam prośbę i pytanie do specjalistów. Bardzo niepokoją mnie te objawy związane z przewlekłym zmęczeniem i mięśniami. Czy jest to normalny objaw przy moim stanie, czy związane to może być z inną chorobą. Dodam że robiłem w przeciągu roku 2 razy morfologię, cholesterol, glukozę i wszystko w jak najlepszym porządki. Proszę o jakieś sugestie i radę. Z góry dziękuję.
napisał/a: kasia971 2014-02-18 09:12
Przewlekłe zmęczenie jest wynikiem niedotlenienia (zatkany nos). Można robić parówki z ziół (rumianek, szałwia), nagrzewać zatoki poduszką elektryczną, gorącą solą, przyjmować zioła rozrzedzające wydzielinę: np. Sinupret lub Sinulan. Chodzić w czapce (bardzo ważne). Ewentualnie wymaz z nosa i celowany antybiotyk.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: esab25 2014-02-24 18:48
ja mam tez przewlekle zatoki. Od 18grudnia bolala mnie glowa. TK w styczniu potwierdzilo. Lecze sie u dobrej pani Laryng w szerokim zakresie. Mam w tej chwili flixonase, sinulan, telfexo i flumycon bo to czesto podłoze grzybiczne. wczesniej byl jeszcze nimesil. teraz wszystkie objawy zatok ustapiły. nagrzewam sie tez soluxem.
Mam tez te dretwienia, mrowienia, zmeczenie ale u mnie to problem tezyczki niestety.
napisał/a: paw24 2014-02-25 14:39
Hej. Dzięki za odpowiedzi. U mnie bez zmian. Obecnie biorę flixonase nasule. Niestety w prawej zatoce mam polipy, które już wychodzą do nosa. Jest to powód mojej blokady nosa. Jak nagrzewałem się soluxem czerwonym w domu to miałem zwiększone objawy, wszystko jeszcze mocniej się przytykało. Te objawy z zatokami można jeszcze przeżyć. Gorzej z moim osłabieniem i mięśniami nóg. Pozdrawiam
napisał/a: esab25 2014-02-28 20:26
paw24 napisal(a):Hej. Dzięki za odpowiedzi. U mnie bez zmian. Obecnie biorę flixonase nasule. Niestety w prawej zatoce mam polipy, które już wychodzą do nosa. Jest to powód mojej blokady nosa. Jak nagrzewałem się soluxem czerwonym w domu to miałem zwiększone objawy, wszystko jeszcze mocniej się przytykało. Te objawy z zatokami można jeszcze przeżyć. Gorzej z moim osłabieniem i mięśniami nóg. Pozdrawiam


zacznij suplementowac magnez i wapno w takiej ilosci a bóle i osłabienie mięsni znikną.

godz 8.00 wapno Calperos 500 i łyzka tranu
godz. 10.00 magne bg 2tab

godz 18.00 magne b6 2 tab
godz. 20.00 wapno Calperos 500