Duży niedobór D3 w okresie wzrostu

napisał/a: hbreaker911 2014-09-03 00:06
Witam. W kwietniu skończyłem 16 lat (I LO) i mam 166cm wzrostu. Kiedy miałem 4 lata stwierdzono u mnie niedobór D3, więc dostawałem pewne dawki tej witaminy. Znalazł się jednak lekarz, który surowo nakazał natychmiast ten lek odstawić, toteż rodzice przestali mi go podawać. Od tamtego czasu miałem problemy ze wzrostem, miałem bardzo krzywe kości oraz kręgosłup. Prognozowano, że mój wzrost zacznie się gwałtownie. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Pół roku temu okazało się, że poziom witaminy D3 wynosi u mnie 3. Norma to 30-100. Lekarze w końcu poznali przyczynę skrzywienia moich kości i niskiego wzrostu. Przez 2 miesiące zażywałem tabletki Vigantoletten, które podniosły u mnie poziom D3 z 3 do 34. Teraz biorę dawkę 3 razy mniejszą dla podtrzymania poziomu witaminy. Za miesiąc mam kontrolne badanie krwi, by zaobserwować, jak zmienia się ta wartość. Tutaj rodzi się pytanie, co dalej z moim wzrostem? Czy ten niedobór zahamował go zupełnie? Oprócz wyższego numerka przy "D3" nie zauważyłem poprawy, od stycznia nie urosłem ani o centymetr. Jest jeszcze szansa, że wszystko wróci do normy?