duzy napiety brzuch

napisał/a: Beata Certo 2007-06-23 19:12
od kilku miesiecy walcze z wielkim i twardym brzychem. Jestem osoba szczupla choc niewysoka ale od jakis 6 miesiecy zauwazylam powiekszajacy sie brzych zwlaszcza w jego gornej czesci. Brzuch jest silnie rozciagniety, mam wrazenie niesamowitego cisnienia wewnatrz brzycha, nie jestem wstanie napinac miesni, miesnie sa obolale do tego zaczal mnie bolec kregoslup mniejwiecej na wysokosci gornego brzucha. Najgorzej jest w nocy nie jestem w stanie pozostac dlugo w jednej pozycji. Poszlam do lekarza "na macanego" lekarz stwierdzial powiekszona watrobe oraz przypukline (nazwal to jakos wentylohernia czy cos podobnego) ale jednoczesnie zaznaczyl ze przepuklina nie jest problemem samym w sobie ..jest wtorna czyli jest skutkiem byc moze wzmozonego cisnienia wewnatrz brzucha. Zrobiono mi badania pod katem zoltaczki i jeszcze pare innych wszytkie wyniki byly w normie. Nie mam zadnych wiekszych problemow z jedzeniem czy wydalaniem
tak naprawde jedynym objawem jest wielki wrecz nieproporcjonalny do reszty ciala twardy brzuch. w przyszlym tygodniu mam miec usg ale moze ktos juz wie co z tym zrobic..widze lekka bezradnosc lekarzy.
napisał/a: Beciabecia 2007-06-24 20:02
Hmm a moze to trzustka. Właśnie przed chwilką też czytałam na tej stronie podobny opis i też własnie na to wskazałam. Ale moim zdaniem to USG powinno wszystko wykazać. Nie martw się, każde powiększenie narządu, czy jakies kamienie zostaną zauważone przez lekarza. Powodzenia!!
napisał/a: Beata Certo 2007-06-26 18:53
dziekuje za odpowiedz. czekam ciagle na Usg. Brzuch bez zmian. mam nadzieje ze uda im sie zdiagnozowac problem i cos z tym zrobic. Jak dotad znajomi gratuluja mi zajscia w ciaze...idzie sie zaplakac.