Duży i spuchniety brzuch.

napisał/a: ketiw1 2008-07-31 09:51
Witam.
Chodzi o to że po zjedzeniu mój brzuch robi sie wielki,nie chodzi tu o zrzucenie tluszczu bo to wiem jak robic i tluszczu na brzuchu nie mam zbyt wiele.Jak wstaje rano to zazwyczaj jest ok,jest plaski,ale jak zjem coś pózniej to do wieczora jest poprostu wielki.Robiłem badanie USG i nic nie wykazało,nie wiem już co robić,bardzo mnie to męczy,cały czas czuje ten brzuch.Kiedyś mogłem zjeść dużo a teraz zjem tylko bułeczke i czuje ją cały dzień,obiadów nie jem wcale,staram sie jeść tylko sałatki warzywne,ale ile można tak pościć.Jestem młodym facetem,mam dopiero 33 lata,waże 80 kg a wzrostu mam 180 cm wiec nadwagi nie mam,nie wyobrażam sobie tak dalej funkcjonować,bardzo mnie to meczy i dołuje.Dzisiaj np.nic jeszcze nie jadłem a czuje jakbym już zjadł obfite śniadanie.
Prosze,niech mi ktoś powie co robić i gdzie śię udać,jak można to wyleczyć?
Ile można wciagąć brzuch żeby bylo ok!!!
napisał/a: kynast 2008-07-31 21:33
ketiw napisal(a):Witam.
Chodzi o to że po zjedzeniu mój brzuch robi sie wielki,nie chodzi tu o zrzucenie tluszczu bo to wiem jak robic i tluszczu na brzuchu nie mam zbyt wiele.Jak wstaje rano to zazwyczaj jest ok,jest plaski,ale jak zjem coś pózniej to do wieczora jest poprostu wielki.Robiłem badanie USG i nic nie wykazało,nie wiem już co robić,bardzo mnie to męczy,cały czas czuje ten brzuch.Kiedyś mogłem zjeść dużo a teraz zjem tylko bułeczke i czuje ją cały dzień,obiadów nie jem wcale,staram sie jeść tylko sałatki warzywne,ale ile można tak pościć.Jestem młodym facetem,mam dopiero 33 lata,waże 80 kg a wzrostu mam 180 cm wiec nadwagi nie mam,nie wyobrażam sobie tak dalej funkcjonować,bardzo mnie to meczy i dołuje.Dzisiaj np.nic jeszcze nie jadłem a czuje jakbym już zjadł obfite śniadanie.
Prosze,niech mi ktoś powie co robić i gdzie śię udać,jak można to wyleczyć?
Ile można wciagąć brzuch żeby bylo ok!!!

Sprobuj esputicon [bez recepty} jak nie lepiej > do lekarza
napisał/a: ketiw1 2008-08-01 21:00
Hej.
Dzieki za odpowiedż,widze,że ktoś sie zainteresował.Byłem już w przychodni u lekarza rodzinnego,zrobiłem już USG(nic nie wykazało) a teraz mam skierowanie na badanie krwi i na gastroskopie.Stosuje głodówki tzn mniej jem,lżejsze rzeczy,robie cwiczenia na brzuch.Bardzo mnie ten problem meczy,nie chce wyglądać jak panowie z piłeczkami pod koszulka,nie poddam sie.Jeszcze raz dzieki za odpowiedz i rade.Pozdrawiam.
napisał/a: Łoś 2008-08-02 11:43
Nie wiem po co robiłes USG. Z tego co piszesz, masz najzwyklejsze w świecie wzdęcia. Przyczyną w 99% przypadków jest nie najlepsza dieta, pewnie też mało ruchu. Ja ostatnio coraz bardziej przekonuję się do naturalnych metod walczenia z objawami żołądkowo-jelitowymi. Spróbuj jeść mniej, polecam pić rano na czczo świeżo wyciśnięty (własnoręcznie) sok z zielonej papryki. Sam zacząłem to stosować i jest lepiej :) Przeczytałem książkę Michała Tombaka i zmienił się mój pogląd na odżywianie. Nie tykam w ogóle słodyczy, niestety nadal jem domowe obiady, ale i to chcę zmienić. Najlepsze jest to, że odżywiając się racjonalnie nawet nie będziesz miał ochoty patrzeć na słodycze i inne sztuczne cuda, bo przestaniesz je traktować jak pożywienie.