Dużo dziur i wielki strach przed dentystą

napisał/a: Maciek16 2008-04-27 20:33
Witam, mam wielki problem z zębami, nie wiem co robić. Mam 16 lat oraz 191cm wzrostu i podobno przez mój wzrost tak się dzieje ;/. Zęby strasznie szybko mi się psują, nie pomaga mycie 3 razy dziennie, nadal mam nowe dziury, kiedyś chodziłem chętnie do dentysty miałem jeszcze 3 dziury w zębach w tym dwie w jedynkach na górze i właśnie od tej pory zaczął się koszmar... 6 razy zakładano mi plombę na jedną jedynkę bo za każdym razem wypadała, jedna dentystka zakładała plombę 3 razy później poszedłem do prywatnego i też nic później poszedłem do innego lekarza nie prywatnego i wszystko zrobił pięknie później byłem kilka razy u dentysty aż nagle dopadł mnie straszny lęk przed dentystą... od 2 lat nie byłem u dentysty i przez to mam 9 dziur... z czego 4 widoczne z przodu jeden ząb już do usunięcia bo został sam korzeń, ropa się pojawiała i znikała i najgorsze jest to, że to strasznie boli, nie tylko jeden ząb a kilka... z pod jednej plomby wychodzi próchnica i mimo tego, że zęby mnie bolą codziennie i to czasami tak, że nie jestem w stanie nic zrobić boję się strasznie iść do dentysty... pomimo tego, że to bardzo boli oraz strasznie się wstydzę swoich zębów, w ogóle się nie uśmiecham bo przecież widać dziury ;/ ostatnio przed wejściem do dentysty jak byłem dawno to tak się cały trząsłem, że nikt nie mógł mnie uspokoić... wiem, że może to się wydać śmieszne aby 16 latek, chłopak taki duży bał się dentysty ale to jest silniejsze ode mnie... od kilku miesięcy myję zęby po 4 razy dziennie najdroższą pastą w sklepie, używam płynów do płukania jamy ustnej także kilka razy dziennie i to w ogóle nie pomaga... a do dentysty strasznie boje się iść ;/ Proszę o pomoc jak się zmusić aby iść do dentysty czy co robić w ogóle...
napisał/a: Maciek16 2008-05-11 00:31
Nikt nic mi nie pomoże? :/
napisał/a: srebrnik 2008-05-15 01:43
Ociągnie się nic nie pomoże, pogorszy tylko sytuacje Twoich zębów, tu bardziej chyba chodzi o Twoja psychike, niz o zęby, powiem Ci tam każdy boi się dentysty mam 24 i tez sie boje, ale dlaczego się boje.. ponieważ gdy chodziłem od małego do dentysty on zawsze borował bez znieczulenia, zęby miałem strasznie popsute... i strasznie duzo borował a to po prostu bolało, dentysta był dobry tylko ze chodzi o to ze strasznie długo borował jednego żęba, ale jak juz to zrobił to ząb sie nie psuł. Tak leczyłem około 90% moich zębów, jeden poszedł do wyrwania, i to typowe bo to szóstka. Gdy poszedłem do innego dentysty to poborował chwile, czasem dał lekarstwo, czasem nie dał, w kazdym bądz razie było to bezbolesne, ale dupa zbita bo ten ząb co robił ten bezbolesny stomatolog po prostu obumarł, i teraz mam przedni obumarły ząb, leczenie kanałowe, ale jak sie kiedys sie popsuje to do wyrwania. Poradze Ci tak idz do dentysty ale dobrego, który da Ci znieczulenie, znieczulenie to taki mały zastrzyk, w porównaniu z borowaniem to pikuś, tylko gardło strasznie sztywnieje i cięzko przełykac. Ja sam sie zastanawiałem dlaczego ja nie chciałem znieczulenia wczesniej, dlaczego MóJ STOMATOLOG NIE DAł MI ZNIECZULENIA TYLKO 90% MOICH ZęBóW TO BOROWANIE BEZ ZNIECZULENIA ? Kiedys przy borowaniu pytał sie mnie czy boli ja myslałem ze chodzi mu o to czy ogólnie mnie boli przy borowaniu, w koncu gdy wjechał mi w nerw zeba zrozumiałem ze chodziło mu o to czy ząb obumarł czy nie, ale do dzisiaj pamiętam jak mi wjechał maszynką w nerw. Dosłownie oblał mnie pot i krzyknąłem :D. Zęby leczyc trzeba i to jak najszybciej i jak najlepiej. Z kazdym dniem pogarasza sie sytuacja bo bedziesz miał co raz więcej do wyleczenia a zęby mogą obumierac, a w takim przypadku leczenie kanałowe albo wyrwanie. Więc idz jak naszybsciej do dentysty powiedz ze bez znieczulenia nie usiadziesz na krzesle ! Tylko czy nie jestes alergikiem nie wiem jak ludzie reaguja na znieczulenia.
Powiem Ci tak ze znieczuleniem to gosciu mógł sobie borowac ile chciał a Ty i tak nic nie czujesz...

pozdrawiam
napisał/a: baca 2008-05-15 11:26
Teraz przy współczesnej technice i dobrym stomatologu naprawdę są sposoby żeby wizyta przebiegła bezboleśnie, a strach jest zrozumiały ja też sie boje jak ide do dentysty, ogolnie nie jest nic przyjemnego jak ktoś Ci grzebie w jamie ustnej, ale nie ma co zwlekać z zębami
napisał/a: ola871 2010-01-29 02:02
hmm ja Ci moge polecic swietnego dentyste, to wlasnie dzieki niemu przestalem sie bac dentysty. Przyjmuje w Krakowie, klinika nazywa sie "Galeria Usmiechu", strona internetowa: www.galeriausmiechu.pl. Idzi i sie nie boj :)
napisał/a: Madziusia1 2010-02-07 18:04
kontrer napisal(a):Galeria Usmiechu? Gdzie to jest dokładnie? maja stronke?

czytanie dokładnie i ze zrozumieniem nie boli!!!!!
napisał/a: ola871 2010-06-01 02:48
no przeciez podalem strone - GaleriaUsmiechu.pl, a jak ktos potrzebuje konkretnie dobrego lekarza, to polecam stamtad dr Magdalene Kowalczyk - bardzo mila i sympatyczna, nie ma opcji zeby sie u niej bac dentysty :)
napisał/a: CityD123 2012-11-05 15:08
polecam tego dentystę http://www.citydental.bialystok.pl, bez bólu, skutecznie i tanio
napisał/a: dynamical1231 2017-06-08 14:37
Nie ma że boli. Jak mus to mus. Do dentysty chodzić trzeba ;) Polecam przeczytać artykuł w tym temacie od stomatologa z Tarnowskich Gór https://dentystastomatologbytom.wordpress.com/2016/08/06/dlaczego-stomatolog-z-tarnowskich-gor-jest-tak-niechetnie-odwiedzany/
napisał/a: alkowa23 2017-06-23 10:32
Nie ma nic gorszego niż banie się dentysty . On jest po to by pomóc , a nie po to by zrobić krzywdę . Znajdż dobrey gabinet , powiedz jaki masz problem a na pewno Ci pomogą ;) Od siebie moge polecić Ci centrum stomatologiczne demed na ursynowie . Zresztą wejdź sobie na stronę tego centrum ;) bardzo miła atmosfera i na prawdę nie ma się czego obawiać ;)
napisał/a: lobelia77 2018-03-05 20:28
Strach ma wielkie oczy, to prawda. Też nie lubię dentystów, ale jak trzeba to trzeba. Warto wybrać dobry gabinet z miłym dentystą. Ja w Skawinie jeżdżę do Proper Dent http://properdent.pl/ na Krakowską bo to porządny, nowoczesny gabinet z dobrą obsługą i niestrasznym cennikiem. Ostatnio miałam u nich robione moje pierwsze kanałowe, bałam się, ale poszło lepiej niż myślałam.
napisał/a: agnieszk1_87 2018-05-05 23:07
Nie bój się - im wcześniej pójdziesz do dentysty, tym lepiej... Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Trójmiasta, możesz udać się do gdańskiej kliniki stomatologicznej http://www.ziemlewski.pl/ - oferują kompleksową opiekę, gdyż leczą zęby dziecięce, jak i osób dorosłych, zajmują się również stomatologią estetyczną i implantologią. Swoją drogą, oferują również zabiegi medycyny estetycznej :P.