Duża tabletka- antybiotyk

napisał/a: konwalia207 2015-09-25 17:14
Dzien dobry. Został mi przepisany antybiotyk Taromentin 825+125. Od zawsze mam problem z przełykaniem tabletek, a te są dla mnie wyjątkowo duże. Po zapoznaniu z ulotką wiedziałam, ze nalzey ją połykać w całości jednak nie daje rady. Boje się. Dlatego przecięłam tabletke na poł (rano) i wieczorem. Czyli zazyłam dwie. Co zrobić w takiej sytaucji? Co może mi się stać? Lek mam zapisany na 7 dni, wiec masa jeszcze przede mną... a ja wiem ze nie dam rady bez przcinania na poł ;(
napisał/a: czybit161 2015-09-25 21:04
Możesz przepołowić tabletkę na spokojnie i łykać jedną połówkę potem drugą
napisał/a: wikam2 2015-09-25 21:26
Kamil ja pamiętam jak rodzice/dziadkowie wałkowali/rozdrabniali mi tabsa wałkiem przez papier śniadaniowy i podawali w postaci proszku. Czy tak nie wolno?
Wiktoria zawsze wszystko połykała ale dzieci znajomych nie, podobnież jak teściowa.
A może chodzi o to, ze sproszkowaną tabletkę połykamy samą w sobie czy może z wodą a nie rozcieńczona w soczku?
napisał/a: Ygritte 2015-10-26 09:51
Z tymi tabletkami i ich wielkością bywają problemy, żeby połknąć . Ja tylko przypomnę, żeby pamiętać o tzw osłonie. Antybiotyki nie tylko zabiją te złe, ale i dobre bakterię. Trzeba dla własnego zdrowia uzupełniać te dobre bakterie. Przy antybiotykach, co wieczór zażywam multilac synbiotyk i wiem, że mój organizm jest bezpieczny.