Duszności po zapaleniu płuc. Nietypowe objawy[+WYNIKI BADAŃ]

napisał/a: Okrutnik 2016-08-04 18:37
Szanowni Państwo, zwracam się do was z prośbą o radę, interpretacje cóż to może być. Objawy są nietypowe. W kwietniu tego roku męczył mnie potworny kaszel, stan podgorączkowy - na RTG klatki piersiowej wyszły nieznaczne stany zapalne w prawym płucu, które nie były nawet opisane przez radiologa. Jeszcze jakiś miesiąc po ów stanie zapalnym męczyły mnie dosyć mocne duszności i bóle w pleców, klatki piersiowej. Dodam, że mam od zawszę problem z migdałkami i zatokami. W zatokach zawszę mam stan zapalny i wiecznie podrażnioną tylną stronę gardła. Migdałki powiększone, zdiagnozowane nawracające, ropne zapalenie migdałków. Migdałki będę miał usuwane za miesiąc.

Jeśli chodzi o aktualne objawy, to płuca już nie bolą, kaszlu nie ma, czasami zakaszlę, ale jest to kaszel gdzie nic nie odkrztuszam. Jeśli chodzi o wysiłek, to nie zauważyłem nic specjalnego. Jestem aktywny fizycznie i nie męczę się szybciej ani nic z tych rzeczy. Na początku kwietnia duszności były naprawdę mocne, teraz są to napadowe. Raz na 2-3 dni, głównie jak się położę na plecach (mam wrażenie jakby mi coś spływało), po odkrztuszaniu duszności mijają. Za każdym razem jak chodzę do lekarza, to jest ruletka - raz oddech jest czysty, nie ma nawet najmniej niepokojących świstów, pójdę za dwa dni i są bardzo lekkie (ale są) nie do końca czyste zmiany osłuchowe.

Utraty wagi brak, apetyt wrócił już na początku maja, po gorączkowaniu, po wysiłku fizycznym wszystko w normie.

Ciśnienie w normie, lub lekko podwyższone, ale nadal w granicach. Echo serca, czyste, na EKG tachykardia, ale przyspieszone bicie serca mam od wczesnego dzieciństwa. Powtórne RTG klatki nie wykazało stanów zapalnych w płucach.

Badania krwi (najświeższe):

Monocyty 14,0 // Norma 2,0-10,0
PDW 16.3 // Norma 9,8-16,1

Badanie krwi (maj):
Lekko podwyższone CRP

Wymaz z gardła:
Czysto

Mocz(aktualne):
(OSAD MOCZU)
Bakterie: Nieliczne
Kryształy kwasu moczowego: Nieliczne
Pasma śluzu: d liczne
(OSAD MOCZU MET. CYTOMETRII PRZEPŁYWOWEJ)
Bakterie 42,00 // Norma 0,00 - 11,00

Mocz (z maja):
Dużo więcej erytrocytów i to wszystko. Erytrocyty z górnych części (nerki).

Byłem hospitalizowany w związku z nerkami i krwiomoczem. Białka w moczu nigdy nie było. Lekarz nefrolog w związku z migdałkami zalecił usunięcie ich i wtedy sprawdzenie czy krwiomocz ustał.

USG Jamy brzusznej:
Niewielki kamyk w prawej nerce. (Echo złogu 7mm).
Niewielkie ogniskowe stłuszczenie po prawej stronie.
Reszta w normie.

CT Zatok robione dwa lata temu podczas pobytu na nefrologii, wszystko czysto.
Kamyk w prawej nerce potwierdzony na RTG brzucha.

Jakieś rady? Boje się, że mam jakiegoś raka płuc czy coś ;p Czekać cierpliwie na wycięcie migdałków i modlić się żeby objawy ustały, czy jeszcze coś w tym kierunku robić? Dodam, że migdałki są aktualnie powiększone, a lekarz stwierdził, że mam stan zapalny zatok i dostałem Avamys. Wcześniej łykałem Azycynę, która nic nie dała. Kaszel gardłowy (tylna ściana) + zatykanie ucha (podobno spowodowane przerostem migdałków) jak były, tak są.

Wiek: 23 lata
Wzrost: 176
Waga: 67, przed zapaleniem płuc 71, jakoś nie mogę wrócić, ale nie spada ;p
Papierosy: nigdy nie paliłem