Duszności, płytki oddech, ból w przełyku, mocne bicie serca.

napisał/a: dunkeer 2011-01-13 21:55
Witam. Jestem chłopakiem i mam 15 lat. Ostatnio mam dużo problemów zdrowotnych. Od ok. 2 miesięcy mam zaburzenia rytmu serca (raz bije mocno, raz słabo, a czasem gwałtownie przyspiesza i zwalnia) oraz duszności. Nie mogę wziąć głębokiego wdechu, tylko płytkie. Przez kilka dni kuło mnie serce oraz płuca. Czułem również ból w plecach w okolicy płuc. Kilka dni temu, po wzięciu tabletki IBUM (bolała mnie głowa) zrobiło mi się bardzo sucho w gardle. Do dziś czuję, jakby coś mi je ściskało (dokładnie pod gulą na szyi) i również odczuwam dyskomfort przy przełykaniu. Jestem trochę osłabiony i często mam ataki przygnębienia. Jak tylko sobie coś wyobrażę, od razu panikuję i robi mi się gorąco i duszno. Już nie wiem, co o tym sądzić. Bardzo mi to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Osłuchowo nic nie ma.

Badania, które miałem robione:

RTG klatki piersiowej - w normie
morfologia krwi + żelazo, magnez i TSH - w normie
spirometria - w normie
EKG - w normie

Wystarczy, że wejdę po schodach i już serce bardzo mocno mi wali oraz mam duszności. Alergolog przepisała mi ventolin na duszności, aczkolwiek nie specjalnie pomaga. 28 stycznia idę do pulmonologa. Jeszcze czeka mnie wizyta u kardiologa.

PROSZĘ O POMOC.
napisał/a: dunkeer 2011-01-13 21:59
Zapomniałem dodać, że przez kilka dni miałem zaparcia. Z tego, co czytałem objawy te pasują do nerwicy serca, aczkolwiek ponoć jest ona rozpoznawalna na RTG klatki piersiowej.
napisał/a: dmx1986 2013-04-29 10:44
dunkeer napisal(a):Witam. Jestem chłopakiem i mam 15 lat. Ostatnio mam dużo problemów zdrowotnych. Od ok. 2 miesięcy mam zaburzenia rytmu serca (raz bije mocno, raz słabo, a czasem gwałtownie przyspiesza i zwalnia) oraz duszności. Nie mogę wziąć głębokiego wdechu, tylko płytkie. Przez kilka dni kuło mnie serce oraz płuca. Czułem również ból w plecach w okolicy płuc. Kilka dni temu, po wzięciu tabletki IBUM (bolała mnie głowa) zrobiło mi się bardzo sucho w gardle. Do dziś czuję, jakby coś mi je ściskało (dokładnie pod gulą na szyi) i również odczuwam dyskomfort przy przełykaniu. Jestem trochę osłabiony i często mam ataki przygnębienia. Jak tylko sobie coś wyobrażę, od razu panikuję i robi mi się gorąco i duszno. Już nie wiem, co o tym sądzić. Bardzo mi to przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Osłuchowo nic nie ma.

Badania, które miałem robione:

RTG klatki piersiowej - w normie
morfologia krwi + żelazo, magnez i TSH - w normie
spirometria - w normie
EKG - w normie

Wystarczy, że wejdę po schodach i już serce bardzo mocno mi wali oraz mam duszności. Alergolog przepisała mi ventolin na duszności, aczkolwiek nie specjalnie pomaga. 28 stycznia idę do pulmonologa. Jeszcze czeka mnie wizyta u kardiologa.

PROSZĘ O POMOC.





i co wiadomo co to bylo??? mam podobne objawy, dopiero zaczynam badnia kotrolne, wydaje mi sie ze to nerwica, aler#ia badz astma oskrzelowa...
napisał/a: dunkeer 2013-04-29 21:36
Tym dusznościom i wszystkim innym objawom towarzyszyły mi potem straszne ataki paniki, przez kilka miesięcy w ogóle nie wychodziłem z domu poza szkołą. Jasne było, że to na tle nerwowym. Byłem u psychiatry i przez 1,5 roku brałem leki: Lexotan na uspokojenie i psychotrop ParoGen. Nie wierzyłem, że aż tak bardzo mi pomogą. Wszystko zniknęło, jak ręką odjął. Lekarz radził mi też, żebym chodził do psychologa, ale jakoś nie chciałem, liczyłem tylko na te leki, ale zadziałały.
napisał/a: dmx1986 2013-04-29 22:49
dunkeer napisal(a):Tym dusznościom i wszystkim innym objawom towarzyszyły mi potem straszne ataki paniki, przez kilka miesięcy w ogóle nie wychodziłem z domu poza szkołą. Jasne było, że to na tle nerwowym. Byłem u psychiatry i przez 1,5 roku brałem leki: Lexotan na uspokojenie i psychotrop ParoGen. Nie wierzyłem, że aż tak bardzo mi pomogą. Wszystko zniknęło, jak ręką odjął. Lekarz radził mi też, żebym chodził do psychologa, ale jakoś nie chciałem, liczyłem tylko na te leki, ale zadziałały.



i co teraz czujesz sie idealnie zdrowy? nie uzależniłeś sie od tych leków? po jakim czasie poczules efekty? cos sie z Toba konkretne#o działo podczas przyjmowania leków?
napisał/a: dunkeer 2013-04-30 16:14
Teraz czuję się idealnie zdrowy, a od leków się nie uzależniłem - Lexotan brałem jedynie początkowo. On co prawda bardzo uzależnia, ale przyjmowałem go zbyt krótko, żeby się uzależnić. ParoGen brałem 1,5 roku i nie uzależnilem się, lekarz mówił, że on własnie nie uzaleznia. Odstawiałem je bardzo wolno, zmniejszając trochę dawkę i tak do całkowitego odstawienia. Nie pamiętam po jakim czasie czułem efekty, ale trochę minęło. Lexotan działał od razu - to lek uspokajający, bardzo silny, po jakims czasie te ataki były słabsze. ParoGen to psychotrop, dlatego działa dopiero po miesiący zażywania.

A jeśli chodzi o skutki uboczne tych leków, to nie pamiętam takich.
napisał/a: tuptus193 2013-05-21 16:18
witam! prosze o pomoc-mam od kilku dni bole plecow,szybko sie mecze i na dokladke bole w klatce piersiowej z uciskem w gardle.Klopoty zaczely sie o bòlow w okolicy zoladka,jest mi nie dobrze,mam uderzenia goraca a przy tym jest mi zimno .Co to moze byc towarzysza temu zawroty glowy