Duszności, kłucie w sercu i niskie ciśnienie

napisał/a: Wiesia92 2013-08-26 09:18
Witam. Mam 21 lat, od 2-3 lat zaczęłam bardziej aktywniejszy tryb życia i także dość schudłam, wtedy właśnie kończyłam technikum i na szkolnych badaniach okazało się że mam dość niskie ciśnienie czyli 90/60. Od tego czasu żauważyłam dużo zmian. Dwa lata temu gdy wstałam z łóżka strasznie zakręciło mi się w głowie, wszystko stało się białe i zemdlałam, towarzyszą mi też takie objawy jak dzwonienie w uszach i to często, mam zimne stopy i dłonie mimo że na dworze jest ciepło, zaburzenia koncentracji no i oczywiście te duszności i kłucie w sercu. Klucie w sercu pojawia się czasami tak po prostu z niczego a także przy większym wysiłku i gdy np opieram się plecami o coś twardego siedząc lub śpiąc na plecach, dodam że spadłam dwa razy w życiu ze schodów i miałam trochę poturbowane plecy i zastanawiam się czy to może mieć też związek z tym kłuciem, może jakiś kręg naciska na jakiś nerw.... czy jest to możliwe? Dodam jeszcze że parę miesięcy temu wypiłam napój energetyczny a zaraz po nim wino i wtedy po parunastu minutach dostałam taki jakby atak, serce biło mi bardzo szybko i nie mogłam prawie że wziąść oddechu, dopiero gdy stałam przy oknie dłuższy czas to mi się robiło lepiej i po tym wydarzeniu z tym energetykiem i winem wypiję kawę lub większą ilość coli to znowu mam duszności i te bóle w sercu, myslę że to właśnie przez to niskie ciśnienie, kofeina pobudza serce i krew w żyłach musi szybciej przepływać... Na koniec dodam jeszcze że ostatnie 2 dni ciężko pracowałam fizycznie, w dodatku musiałam wstawać po 4 rano i jechać 35 km do pracy, do domu przychodziłam bardzo zmęczona, wczoraj napiłam się większej ilości coli i znów wystapił ten jakby atak czyli to kłucie i straszne duszności i znów bym prawie zemdlała i jeszcze ostatnio doskwiera mi dziwny ucisk z tyłu głowy po prawej stronie nad karkiem. Jest to takie uczucie jakby przez chwilę w żyle pojawił się zator, trwa to parę sekund i ustępuje ale jest dość dokuczliwe. Proszę bardzo o jakąś radę i czy wiecie może Państwo w jaki sposób można leczyć to niskie ciśnienie lub je zwiększyć?
napisał/a: Patryk...) 2013-08-27 07:51
No cóż - niedociśnienie czy raczej Hipotomia wiąże się raczej z Twoimi osobistymi cechami organizmu i jego nietolerancją na kofeinę. Może pomóc na przemian zimny i gorący prysznic, dużo ruchu - bieganie, poranna gimnastyka, zdrowe odżywianie - może by jakaś dieta niskotłuszczowa z małą ilością soli itd.

Przedewszystkim należy w przypadku niskiego ciśnienia pić dużo wody niegazowanej lub soków z owoców. Nie zrywaj się szybko z łóżka - zanim wstaniesz zrób sobie rowerek, kilka brzuszków by zwiększyć puls i ciśnienie i dopiero potem wstań. :)

napisal(a):po tym wydarzeniu z tym energetykiem i winem wypiję kawę lub większą ilość coli to znowu mam duszności i te bóle w sercu


Twór organizm przestał tolerować kofeinę :)

Być może masz też cykrzyce.
napisał/a: Wiesia92 2013-08-27 18:42
Dziękuję bardzo za radę. Co do wstawania z łóżka to właśnie zauważyłam że gdy wstaję dość długo czyli np. poleżę chwilę, później usiądę na parę sekund i wstanę to nie mam żadnych zawrotów głowy, jednak gdy szybko to przez parę sekund muszę postać bo mi się zakręci co nieco...
No cóż od dziś zero coli i kawy i myślę że będzie dobrze. Wczoraj np. w ogóle nie piłam coli i żadnego kłucia ani duszności nie miałam :)
napisał/a: Patryk...) 2013-08-28 10:32
Mimo wszystko warto się przebadać, tym bardziej jeśli te ataki będą się powtarzały - profilaktycznie na zimne nogi i ręce możesz brać Aspirynę i najlepiej dużo pić.

napisal(a):i jeszcze ostatnio doskwiera mi dziwny ucisk z tyłu głowy po prawej stronie nad karkiem. Jest to takie uczucie jakby przez chwilę w żyle pojawił się zator, trwa to parę sekund i ustępuje ale jest dość dokuczliwe


Z kolei ucisk z tyłu głowy może świadczyć o zbyt wysokim cinieniu krwi. Widocznie Twój organizm źle toleruje zmianę ciśnienia, z wysokiego na niskie itd. Może to być także spowodowane zbyt niskim poziomem cukru lub po prostu być na tle nerwicowym
Jeżeli jednak objawy notorycznie się powtarzają zalecam wykonanie tomografii komputerowej celem wykluczenia np : Oponiaka Mózgu lub innych nowotworów - ale obstawiam tu raczej skoki ciśnienia :)


napisal(a):Klucie w sercu pojawia się czasami tak po prostu z niczego a także przy większym wysiłku i gdy np opieram się plecami o coś twardego siedząc lub śpiąc na plecach, dodam że spadłam dwa razy w życiu ze schodów i miałam trochę poturbowane plecy i zastanawiam się czy to może mieć też związek z tym kłuciem, może jakiś kręg naciska na jakiś nerw.... czy jest to możliwe?


Masz widocznie zwężone kręgi albo to idzie od żeber. Polecam zrobić sobie najprostrze prześwietlenie :)
napisał/a: wikam2 2014-01-15 20:44
O niskim ciśnieniu :
[url_special=http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10013952.html:1acygsk5]https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10013952.html[/url_special:1acygsk5]
napisał/a: bartek_tsw 2014-04-28 01:52
Na zadane pytania, przynajmniej te odnośnie niskiego ciśnienia, odpowiedzi znajdziesz tutaj: http://czym-grozi-niskie-cisnienie.blogspot.com/2014/04/jak-doprowadzic-niskie-cisnienie-do.html