Duszność

napisał/a: Kirw 2013-04-18 06:49
Witam,
Czy duszność spoczynkowa, nasilająca się przy wysiłku, może byc spowodowana przez dolegliwości nerek?
Problem ten dokucza mi od wielu lat, w ciągu który robilem próby alergiczne, panel tarczycowy, badania serca oraz płuc i nigdzie nie moge znaleźć przyczyny. Nie jest to dusznośc na tle nerwowym, ponieważ problem nie znika przy długotrwałym wypoczynku (urlop). Staram się uprawiać sport, ale jednym z problemów który blokuje moje wyniki jest wlaśnie nasilająca się w czasie biegu duszność i niemożnośc uzupełnienia tlenu. To uczucie jakbym oddychał, ale nie łapał odpowiedniej ilości tlenu.
Dodam, ze wdech u mnie zazwyczaj jest głęboki i gwałtowny, po którym nastepuje chwilowa przerwa i po niej taki sam głeboki oddech. Jeśli probuję kontrolować oddech podczas wysiłku biorąc głeboki spokojny oddech - chwilę potrzymać powietrze i wydech to stopniowo zaczyna brakować mi tlenu.
Znajomy przyszły lekarz powiedział mi, że taki stan rzeczy może być spowodowany także niewydolnością nerek, zwiększeniem ilości płynów w organizmie oraz kwasicą. Rzeczywiście, na codzień wyglądam na 'opuchniętego' (twarz, łydki), mam pogrubione powieki dolne, lekko zasinione. Do tego gdy tylko zrobi się cieplej bardzo się pocę, ale mimo to skóre na codzień mam nadmiernie wyschniętą.
Czy nerki moga być przyczyną zaistniałej sytuacji?

Z góry dziekuje za pomoc,
Pozdrawiam
Kirw