Duszność prawego płuca

napisał/a: glizzz 2016-01-31 15:28
Witam!
Mam 22 lata i od 1.5 roku mam problemy z oddychaniem. Byłem u pulmonologa, stwierdzono podejrzenie astmy, dostałem sterydy i doraźnie Ventolin. Po 2 miesiącach stosowania sytuacja nie uległa zmianie. Problem dotyczy tylko prawego płuca bo ciągle odkrztuszam gęstą wydzielinę z zielonymi "nitkami", czuję ucisk, a świsty też wydobywają się z tej części płuca. Miałem robione RTG i spirometrię, wyszło bez zmian. Po Ventolinie świsty częściowo znikają i pomaga mi to w odkrztuszeniu tej zalegającej wydzieliny. Tylko stosowanie tego leku po 2 razy dziennie niekiedy więcej jest uciążliwe. Skierowano mnie do laryngologa z podejrzenie przewlekłego zapalenia zatok, za tydzień mam wizytę. Czy to może być problemem powodującym te duszności? I dlaczego dotyczy to tylko prawego płuca a nie obu? Jakie badania wykonać bo już nie mam pomysłów?
napisał/a: leszko 2016-02-27 11:50
Ja mam dokładnie to samo. Czuję duszności tylko w prawym płucu. Wydzielina przypomina galaretę z zielonymi nitkami, też się z tym męczę jakoś od 1,5 roku. Najgorzej jest z rana. W ciągu dnia co jakiś czas pokasłuję. Jedyną pomocą okazał się lek pectodrill, który rozrzedza wydzielinę, dzięki czemu łatwiej ją wykrztusić. Antybiotyki które brałem nic nie pomogły. Mój syn, który ma 15 lat też się zaraził i ma dokładnie takie same objawy, choroba nie chce przejść. Objawy są charakterystyczne, jednak nigdzie nie ma informacji na ten temat. Może jakiś specjalista by się wypowiedział na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny.