Duszenie w klatce piersiowej

napisał/a: Kasia1983 2010-11-30 12:03
Mój problem polega na tym, że ostatnio często dusi mnie w klatce piersiowej - to taki nieprzyjemny ucisk czasem w krtani, a czasem schodzi niżej i ciśnie w mostku. Tak, jakby mi coś stanęło w gardle. Przy tym mogę normalnie oddychać i jeść. Czasem tym objawom towarzyszy kołatanie serca i podwyższone ciśnienie - zwykle wieczorem. Robiłam badania krwi - wszystko w normie. EKG już niekoniecznie. Dodam, że nie jestem w stresie, prawidłowo się odżywiam. Kilka lat temu miałam te same objawy, miałam badanie Holtera, wyszła mi tachykardia. Brałam Xanax, ale po kilku miesiącach wszystko przeszło. Z tym, że wtedy żyłam w napięciu i stresie i Xanax mi pomagał. A teraz nie działa. Jedyne, co się powtórzyło, to czas wystąpienia objawów: i wtedy i teraz zaczęło się w listopadzie. Co to może być? Wtedy lekarz kardiolog stwierdził, że to stres. A teraz?
napisał/a: Vega21 2010-11-30 23:12
Stres, albo masz początek choroby wieńcowej lub też zaburzenia przewodzenia w sercu. Oczywiście przyczyny mogą leżeć w innych chorobach niż sercowe (np. nadczynność tarczycy), dlatego powinnaś powtórzyć badanie EKG i mogłabyś zrobić badania krwi- morfologię i biochemię (gł.TSH).
Co do leku Xanax to zbyt długie stosowanie może prowadzić do uzależnienia i w końcu lek nie działa na to na co powinien, tylko mogą występować skutki uboczne.
napisał/a: Kasia1983 2010-12-01 09:39
Stres na pewno nie, bo - jak już pisałam - w tym momencie żyję sobie bardzo spokojnie :) W szkole średniej miałam niedoczynność tarczycy, ale brałam leki i już od dawna jest w porządku - robię badanie krwi co roku. Właśnie przed 2 tygodniami miałam badanie i TSH wyszło w normie. Morfologię też robiłam 2 tygodnie temu i tak jak napisałam, wszystko wyszło dobrze. Co do Xanaxu, to przed tym duszeniem listopadowym brałam go może ze 2 lata temu i to była dawka 0,25 mg.