Duszący,przewlekły kaszel

napisał/a: jolusia655 2011-06-10 18:38
witam! Od 1,5 miesiąca mam kaszel,suchy,duszący nic się nie odksztusza.Po wizycie u lekarza stwierdził zaczerwienione gardło przepisał antybiotyk z grupy peniciliny,potem było bez zmian wiec przepisano mi Unidox,tez bez zmian ,dostałam skierowanie do laryngologa,ten stwierdził przewlekłe zapalenie gardła i zapisał zawiesine Nestatyne i lek z kodeiną nie pamietam nazwy nie kazał przyjsc na kontrole,niestety i to nic nie pomogło,wiec poszłam znowu do rodzinnego który zalecił morfologie,Ob,przeswietlenie płuc,wyszło dobrze Ob 17 a alergiczne tabletki tez brałam alermed bz.Nie mam juz sił,bolą mnie całe plecy co mam robic?
napisał/a: augustyn888 2011-06-11 08:45
jolusia655 napisal(a):witam! Od 1,5 miesiąca mam kaszel,suchy,duszący nic się nie odksztusza.Po wizycie u lekarza stwierdził zaczerwienione gardło przepisał antybiotyk z grupy peniciliny,potem było bez zmian wiec przepisano mi Unidox,tez bez zmian ,dostałam skierowanie do laryngologa,ten stwierdził przewlekłe zapalenie gardła i zapisał zawiesine Nestatyne i lek z kodeiną nie pamietam nazwy nie kazał przyjsc na kontrole,niestety i to nic nie pomogło,wiec poszłam znowu do rodzinnego który zalecił morfologie,Ob,przeswietlenie płuc,wyszło dobrze Ob 17 a alergiczne tabletki tez brałam alermed bz.Nie mam juz sił,bolą mnie całe plecy co mam robic?



Czasami po takich infekcjach,kaszel może się utrzymywać dość długo,nawet do 2-3 miesięcy.Czy próbowała Pani zażywać Thiocodin,który hamuje odruchy kaszlowe?Tylko przy zażywaniu tego leku nie można stosować specyfików ułatwiających wydalanie wydzieliny zalegającej górne drogi oddechowe.Zresztą wszystko jest opisane w ulotce leku który można nabyć bez recepty.
Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-11 10:05
Długo utrzymujący sie kaszel powinien byc dokładnie sprawdzony co wywoluje jego przyczyne jak najbardziej wskazana wizyta u pulmonologa,mozna tez poszukac lekarza z dwoma specjalizacjami pulmonolog-alergolog.Thiocodin jak najbardziej hamuje suchy kaszel ale nie leczy jego przyczyny powstania, pozatym bierze sie krótko-trwale poniewaz zawiera kodeina,która mocno uzależnia
napisał/a: jolusia655 2011-06-13 15:39
Moja internistka zaleciła mi powrót do laryngologa,wiec musze isc moze mi cos doradzi,do pulmonologa nie mam szans na wizyte szybką a moj bol pleców jest juz nie do zniesienia.Thicodin zazywałam i bez skutku.Moze była bardzo lekka poprawa ale to minimalna.
napisał/a: jolusia655 2011-06-23 17:03
Wybrałam sie do alergologa,zrobiła mi testy,alergia wykluczona,dostałam leki i skierowanie na wymaz z gardła i badanie krwi na obecnosc bakteri.Moze byc to tez utrzymujący sie kaszel po zapaleniu wirusowo bakteryjnym,potrzeba czasu aby sie zregenerowac tak mi to zoobrazowała alergolog.Za wizyte i badania musze niestety zapłacic bo prędzej bym wypluła płuca niz gdzies sie dostała,niestety!
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-23 17:21
Przyczyna kaszlu może też być spowodowana występowaniem zakażenia bakteriami atypowymi ( mycoplasma, chlamydia) tutaj można wykonać badania z krwi na przeciwciała klasy IgM,IgG są też bardziej wiarygodniejsze badania metodą PCR-czyli możliwośc wykrywania materiału genetycznego,takie badanie jest drogie ale bardzo wiarygodne.A czy był wykluczony refluks u Pani ??-bo on też może być przyczyną długo utrzymującego sie kaszlu,do tego może też go nasilać wydzielina która splywa po tylniej ścianie gardła,czy odczuwa Pani coś takiego??
napisał/a: jolusia655 2011-06-23 17:34
O to samo pytała mnie alergolog,ja niczego takiego nie mam ale mimo to przepisała mi Helicid,biore juz wszystko co mi przepisze byle tylko pozbyc sie tego okropnego kaszlu.Nie mozna tez wykluczyc jakies astmy hm...Badania na obecnosc bakteri we krwi bede robic w poniedziałek za te juz zapłace ponad 100zł.
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-23 17:46
Najpierw niech Pani zażywa ten helicid może pomoże(napewno nie zaszkodzi bo jest to środek zmniejszający nadmiarne wydzielanie kwasów żołądkowych) ,astmy też wykluczyć nie można przydałaby sie spirometria,chociaż czasami ludzie mający astme testy oraz spirometrie maja ok dopiero dobra odpowiedz na leki wziewne daje jej obraz ,ale leki musiałby przepisać lekarz,laryngolog mógłby wykluczyć zespół spływania wydzieliny po tylniej ścianie gardła,ale Pani pisze że nic takiego nie odczuwa,pozostaje sprawdzić jeszcze te bakterie,ja męcze sie z podobnym kaszlem przeszło 7-8 lat i nic nie pomaga:(
napisał/a: jolusia655 2011-06-23 18:00
To bardzo pani współczuję bo ja kaszle od konca kwietnia i mam serdecznie dosc ale jak to jest mozliwe,ze tak długo pani kaszle? ja sobie tego nie moge wyobrazic.Co do lekow wziewnych to w tej chwili mam taki o nazwie Pulmicort,ja sie na tych lekach nie znam,ufam poprostu lekarzowi,zobaczymy czy mnie wyleczy.Biore te leki od wczoraj wiec narazie nie moge nic powiedziec.Pozdrawiam!
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-23 18:08
Tylko niech Pani pamiety aby po zażyciu wziewu dobrze płukać jame ustną by nie dostać grzybicy,można do tego jeszcze wypróbować bez recepty syropy takie jak Supremin lub chocby Acodin,niestety ja nadal jestem w trakcie ustalania diagnozy nie jest to łatwe ponieważ oczywiste przyczyny u mnie zawodzą,teraz będe mieć wykonywaną bronchoskopie z pobraniem wycinków do badań.Tak czy inaczej życze poprawy i w razie niepowodzenia w leczeniu o udanie sie ponownie do lekarza specjalisty znającego sie na rzeczy:)
napisał/a: ~Anonymous 2011-06-23 18:10
A i proszę nie bagatelizować tego kaszlu bo z czasem jak i w moim przypadku może tylko sie jeszcze więcej nasilić! Pozdrawiam
napisał/a: jolusia655 2011-06-23 18:35
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i tez zyczę powrotu do zdrowia! Robie wszystko co tylko mogę,mam nadzieję ze wreszcie się doczekam efektu leczenia.Co do płukania jamy ustnej to faktycznie alergolog mi tez tak kazała robic.Jeszcze raz dzięki!