Drzenie mięśnia

napisał/a: erwinsans 2016-02-20 18:51
Witam. Jakiś miesiąc temu w okolicy pleców a właściwie boku poczułem takie drgania mięśnia takie chwilowe drgania które nie trwały długo kilka sekund trwalo to jakieś dzień dwa i przeszło pojawia sie czasem np. Jak kichne i tyle. Wczoraj zaczęło mi drzec identycznie ale w okolicy lewej strony brzucha pod zebrami lekko z boku i trwa to xaly czas też kilka sekund. Nasila sie jak zakaszle lub kichne lib wstanę albo sie zdenerwuje. Nigdy w Życiu czegoś takiego nie miałem. Dodam ze drgania w tych dwóch sytuacjach poprzedzone były wcześniej kilka dni silnym stresem nerwami. Czy to będzie na tle nerwowym? Ile moze potrwać? Nie ma innych objawów neurologicznych. Dodam ze mam troszkę słaba psychike kazde cos jakis ból ktory jest inny niz zawsze mam strach i lęk i zaraz szukam na necie i oczywiście mam te chorobę co znajde. Czy to może być objaw SM?
napisał/a: piotrosiama 2016-02-20 20:19
Przydałoby się wzmocnić dietę w produkty bogate w magnez i potas.
napisał/a: erwinsans 2016-02-20 20:36
Jem od wczoraj potas i magnez. Czy to na tle nerwowym? Czy objaw SM? Czy cos niepokojącego?
napisał/a: piotrosiama 2016-02-21 00:08
Nie doszukuj się chorób, moim zdaniem niedobór ww pierwiastków.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 10:54
Witam. Cała noc cisza i teraz też natomiast teraz mam to samo ale w prawej łydce :) niedawno zaczęło i sie kurczy co chwilke bez bólu. Ile czasu trzeba brać te tabletki żeby wróciło do normy ?

Biorę polomag K+ 2 x jedną tabletkę od wczoraj.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 11:23
Czy to może być reakcja organizmu na stres ? w ostatnim tygodniu miałem bardzo mocny stres i nerwy.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 12:03
Na łydce wygląda to mniej wiecej tak jak tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=MBS55OesUl0

Pod lewym żebrem tak jak pisałem wczesniej ustąpiło.
napisał/a: piotrosiama 2016-02-21 13:07
Oj chyba jesteś hipochondrykiem. Nie znam tych wymienionych tabletek może DjFafa wiedziałby lepiej - najskuteczniejsze są Olimpu. Kilka dni stosowania i powinno pomóc, na nerwy również. Musisz się wyciszyć.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 13:21
No tu racja hipohondryk ze mnie jest, szukam zaraz na necie i pierwsze co to mam SM i zanik mięśni.
To skład tego co biorę ( 2 x 1 tabletka )

Skład:

Zawartość w 2 tabletkach
Potas - 300 mg
300 mg
Magnez - 140 mg
Witamina B6 - 5 mg

Ale to nie są chyba objawy tak ciężkich chorób ? Dodam, że łydki tzn mięśnie łydek mam spore.
Co do wyciszenia to tak jak wspomniałeś ciężko bo zaraz panika lęk że mam wszystkie najgorsze choroby.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 13:34
Zastanawiam sie nad wizytą u psychiatry. Mam niestety tą przypadłość że każde objawy które pojawią momentalnie konsultuje na necie ( co jest błędem ) i oczywiście zawsze mam to co najgorsze. Potem mam poty, lęki, i być może to objaw nerwicy. I zastanawiam się czy potem to nakręcanie stress to właśnie teraz nie jest skutkiem tych drgań gdzie organizm musi je z siebie wyrzucić.

Pierwsza sytuacja była z miesiąc temu stres związany z inną sytuacja rodzinną nie mająca nic wspólnego z chorobami ale inne sprawy i po tym miałem drgania mięśni ale w innym miejscy które same ustąpiły za jakiś czas ( chyba wtedy też brałem te tabletki ).

Teraz mega stres związany ze zdrowiem moim naprawdę był duży i trwał kilka dni i po paru dniach pojawił się te drganie mięśnia jak pisałem z lewej strony które minęły.

Dzisiaj rano te drgania łydki ktore byc może już były ale ich nie zauważyłem bo czasem drżą ale nie czuć tego a może nie zwracałem uwagi.

Dodam, że doraźnie wtedy i teraz wziąłem po pół tabletki xanaxu.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 14:40
Ale, żeby tak godzin non stop skurczało sie ? delikatnie małe ruchy ale są bez bólu.
napisał/a: erwinsans 2016-02-21 17:37
Bo obserwacji mogę jeszcze dopisać że to nie wygląda jak drgania łydki tylko takie jakby małe skurcze w ciagu sekundy dwóch miesien jakby sie chowal jak do skurczu i znowu wracal na swoje miejsce i tak cały czas cały dzień nie wygląda to na drgania jakie odczuwałem pod żebrem takie szybkie mega i chwilowe to na łydce to jest tak jakby cały czas cos sie chowało przyjmowało ksztalt do skurczu i zwalniało. Podobnie jak na tym filmie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=mvQRBt1Kacg