Drżenia mięśni twarzy przy ich napinaniu

napisał/a: Royal244 2014-06-05 23:08
Witam,

Mam problem: od jakiegoś czasu (rok, 2 lata) mam fascykulacje, które zdarzają się dosyć często, nie są one bolesne, przechodzą same, także olewałem to. Dzisiaj jednak mam nowy ,,symptom", który jest bardziej problematyczny. Jest to drżenie mięśni twarzy kiedy je ,,napinam". Np. zamknę jedno oko - wszystko w jego okolicy zaczyna mi OD RAZU drżeć. Podniosę np. lewą część nosa w górę - wszystko mi drga. Nie mam pomysłów. Jakieś sugestie? Może to normalne??

Pozdrawiam.
napisał/a: Konstans 2014-06-07 19:50
Mi często drgała powieka. Nie mogłam nad tym zapanować. Bywało, że to utrzymywało się długo i naprawdę było uciążliwe. Zatem rozumiem, co czujesz.
Mi pomogło wdrożenie diety bezglutenowej i bez nabiału. Wyeliminowałam nietolerancje pokarmowe plus dodałam magnez B6 i nawet nie zauważyłam a drganie nie powróciło. Oczywiście dietę zastosowałam z innych przyczyn niż drganie powiek ale okazało się , ze było to działa i na ten problem :)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-07 20:34
Konstans napisal(a):Mi często drgała powieka. Nie mogłam nad tym zapanować. Bywało, że to utrzymywało się długo i naprawdę było uciążliwe. Zatem rozumiem, co czujesz.
Mi pomogło wdrożenie diety bezglutenowej i bez nabiału. Wyeliminowałam nietolerancje pokarmowe plus dodałam magnez B6 i nawet nie zauważyłam a drganie nie powróciło. Oczywiście dietę zastosowałam z innych przyczyn niż drganie powiek ale okazało się , ze było to działa i na ten problem :)

Tu zadziałał tylko magnez bo za drżeniem szczególnie powiek stoi jego niedobór. Pozdrawiam.
napisał/a: Konstans 2014-06-07 22:10
Wiem, oczywiście, ze magnez wpływa pozytywnie na mięśnie i jest pożądany, dlatego zaczęłam go stosować. Jednakże, co zdziwić może, używałam go od pół roku a drganie powiek wciąz się utrzymywało. Potem zastosowałam dietę, dodałam inne suplementy i dopiero wówczas przypadłość ta minęła i do dnia dzisiejszego nie powrócila.
Stąd mój wcześniejszy post :)
Czasem sam magnez wystarczy przy jakimś tam deficycie jego w organizmie , a czasem nie (jak w moim przypadku :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-07 22:30
Royal244 napisal(a):Witam,

Mam problem: od jakiegoś czasu (rok, 2 lata) mam fascykulacje, które zdarzają się dosyć często, nie są one bolesne, przechodzą same, także olewałem to. Dzisiaj jednak mam nowy ,,symptom", który jest bardziej problematyczny. Jest to drżenie mięśni twarzy kiedy je ,,napinam". Np. zamknę jedno oko - wszystko w jego okolicy zaczyna mi OD RAZU drżeć. Podniosę np. lewą część nosa w górę - wszystko mi drga. Nie mam pomysłów. Jakieś sugestie? Może to normalne??

Pozdrawiam.

Proszę odwiedzić neurologa. Pozdrawiam.
napisał/a: Royal244 2014-06-16 10:14
Jakieś sugestie? Zapomniałem dodać, że mniej niż rok temu (w sierpniu w zeszłym roku) miałem robiony Rezonans Magnetyczny z powodu bólów głowy. Wyniki wyszły dobre. Co prawda nie zauważyłem wtedy drżenia przy napinaniu mięśni, ale obecne były fascykulacje. Miesiąc temu znowu z powodu bólów głowy miałem Angio-MR (3D TOF) - wyniki również dobre . Oba badania były przeprowadzane bez kontrastu. Jak widać jestem już naprawdę zmęczony chodzeniem po lekarzach, także byłbym wdzięczny gdyby ktoś zasugerował mi co to może być.

Pozdrawiam.