Drugi poród, duże dziecko

napisał/a: pulsinfo 2013-10-14 15:12
Witam, proszę o poradę, bo jestem w wielkim stresie. Obecnie jestem w 38 tc, całą ciążę prowaziłam prywatnie u lekarza, który pracuje w szpitalu państwowym, w którym chcę rodzić. To moja druga ciąża, pierwsze dziecko urodziłam wadze 3850, 56 cm, niestety podczas porodu naturalnego, który w sumie parcie trwało krótko, bo 22 minuty, ale dziecku złamano obojczyk, a lekarka, która mnie szyła stwierdziła, że mnie troche porozrywało. Teraz lekarz szacuje wagę dziecka na 4200, ja wiem, że kobiety rodzą i większe dzieci, ale ja się strasznie boję, że mnie porozrywa i sie wykrwawię, albo,że dziecko utknie gdzieś w kanale i urodzi się z porażeniem mózgowym , niedotlenione. chciałam aby lekarz ze względu na wagę wykonał cc, ale on stwierdził, że nie ma podstaw, że kobiety rodzą większe dzieci. Wiem, że teraz muszę liczyć na łud szczęscia na porodówce, że trafię na dobrego lekarza, a co jak trafię na lekarza, który po prostu będzie kazał mi rodzic naturalnie i pójdzie cos nie tak.... W związku z tym mam kilka pytań:
1. Jak to zazwyczaj jest, abstrahując od przypadków kiedy lekarz nie interesuje się zbytnio rodzącą- bo tak też niestety bywa- jeśli pojadę na porodówkę , zaczne rodzic naturalnie i hipotetycznie okaże się,że dziecko jest za duże, to czy wtedy mnie porozrywa czy jeśli faktycznie jest za duże to stanie i wezmą mnie na cc?
2. Jesli będzie duże i da rade przejść przez kanał, to czy może mnie tak porozrywać w środku, że sie wykrwawię, czy skoro przejdzie to znaczy że jednak z a duże nie było?
3. co mozna zrobić w sytuacji gdy jestem na porodówce, odeszly mi wody, a np lekarz po kilkunastu godzinach zwleka z cc, istnieje ryzyko zakażenia płodu, co wtedy czy jestesmy skazani na łaskę lekarza, co mozna zrobić żeby uratować zdrowie, a anwet zycie dziecka?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-10 20:10
Myślę, że Tobie i czytającym Twój post przyda się:

[url_special=http://babyonline.pl/porod-na-filmie.html:rndzkl7p]https://mamotoja.pl/porod-na-filmie.html[/url_special:rndzkl7p]