Drobne zwapnienia w jądrze, a przebyty nowotwór jądra

napisał/a: Tomek39 2011-05-13 19:54
Witam,

Krótka historia choroby:
- 09/2007 - USG jąder, wykryto małą torbiel na lewym jądrze. Kontrola za 3 m-ce.
- 04/01/2008 - USG jąder, diagnoza - nowotwór jądra lewego, drobne zwapnienia w lewym jądrze.
- 10/01/2008 - usunięcie lewego jądra.
- 31/01/2008 - wyniki: nowotwór złośliwy, 2 typy. Zalecenia: chemioterapia uzupełniająca. Stan zaawansowania pomiędzy T1, a T2. Brak nacieków.
- 02/2008 - liczne konsultacje - klinika w Bydgoszczy zaleca 3-4 leczenia BEP, poradnia onkologiczna zaleca obserwacje. Akademia medyczna daje wybór- chemia lub ścisła obserwacja. W poradni onkologicznej wybieram obserwację.
- od 02/2008 - 05/2011 - ciągłe badania, kontrole, markery, TK, USG. Wszystko w normie. Brak przerzutów. Wszystko czyste.
- 01/2011 - USG jądra, wszystko w normie.
- 13/05/2011 - badanie kontrolne USG jamy brzusznej, węzłów, pęcherza oraz lewego jądra - wszystko w normie poza tym, że w lewym jądrze widać kilka małych zwapnień.
Fakt jest taki, że co jakiś czas miewam tępe bóle tego jądra, jak np. dziś. Choć dziś, to może i ze stresu. Miałem też jakieś ponad pół roku temu bóle przy oddawaniu moczu i przy wytrysku nasienia, a nasienie miało czasem kolor żółty i do tego było strasznie gęste, jak galaretka. Te objawy minęły. Jedyne co mam od dobrych 2-3 lat, to swędzenie w pachwinach i swędzenie moszny, ale żaden alergolog mi nie był w stanie pomóc - odwiedziłem 10ciu różnych.

Proszę o diagnozę:
- czy te zwapnienia, to coś groźnego ?
- co może się dziać dalej - oczywiste pytanie, czy może powstać z tego nowotwór ?
- jakie należy podjąć kroki w obecnej chwili - kontrola urologiczna, ponowne USG ?
- czy może to nic groźnego i trzeba wziąć jakieś leki ?

Proszę o szczerą i rzetelną odpowiedźm bo widzę, że Vieri, to prawdziwy fachowiec - poczytałem kilka porad.

pozdrawiam
Tomasz